köpek eğitimi

Satılık Terrier fiyatları

kopek 185
  1. Köpek almak hakkında kısa bilgiler

Köpek almak demek karar verip satın almak veya sahiplenmek anlamına gelmemektedir. Köpek alırken ilk aklınıza gelmesi gereken düşünce, ortalama 10 15 senelik bir dost alıyor olduğunuz olmalıdır. Yani ailenizin kararı, bütçeniz, sosyal yaşantınız, ruhsal hazırlığınız, gerçekten isteyip istemediğiniz ve hangi ırkı istediğiniz konusunda iyice düşünmeniz gerekmektedir. Bakımlarını yapabilecek kadar düzenli olmanız gerekmektedir. Kısaca ailenize yeni bir birey daha almış oluyorsunuz. Bu neden ile bunun bilincinde olup ona göre köpek alıp almayacağınıza karar vermelisiniz.

  1. Terrier cinsi köpekler

kopek 185

Terrier cinsi köpekler görüntü itibari ile oldukça sevimli görünen küçük ve tüylü bir köpek ırkıdır. Kendi küçük ve sevimli olmasına rağmen huyları için de aynısını söylemek ne yazık ki doğru olmaz. Terrier cinsi köpekler 1800 yılları civarında İngiltere’nin fare istilasından kendilerini korumak adına üretilmiş bir türdür. Yüzlerce yıl geçmesine rağmen ise huylu huyundan vazgeçmemiş ve hala fareleri yakalama içgüdüleri bulunmaktadır. Ayrıca fareleri yakalama konusunda oldukça da ustadırlar. Genellikle tercih edilme nedenleri ise sevimli bir tür olması nedeninden kaynaklanmaktadır. Sevimliler ancak arkadaş konusunda seçici davranırlar. Yani sevdiği bir çocuğa kendini sevdirip oyun oynarken sevmediği bir çocuğa karşı ise oldukça agresif hareketler sergileyebilmektedir. Bu nedenle çocuklarınızı Terrier cinsi köpeklerin yanına yaklaştırırken iki kere düşünmeniz daha sağlıklı durumlar oluşturabilmektedir.

  1. Terrier cinsi köpeklerin genel özellikleri nelerdir?

Terrier cinsi köpeklerin çoğu agresif bir karaktere sahiptirler. Bu nedenden dolayı bu köpeklerin yanına yaklaşırken dikkatli olmak gerekir. Aynı zamanda bu köpek türleri genellikle egoist bir yapıdadır. Yani başına buyruk hareket edip komutları dinlemezler ve yine bildiklerini yaparlar. Zorla komut yaptırabilmeniz mümkün değildir. Hoşuna gitmeyen bir hareket yaptığınız zaman sizi cezalandırmak ister ve yapar. Örneğin bir odada köpeğinizi beklettiğinizde evin içine tuvaletini yapabilir. Aynı zamanda sinirlendiği zaman oldukça agresif bir yol izler. Koltukları parçalayıp evinize zarar verebilir. Yani kısaca bir nevi küçük şeytan diyebiliriz. Kıskançlık duygusunu çok yüksek bir şekilde yaşarlar ve sahiplerini asla paylaşmazlar. Oldukça zeki bir köpek türü olan Terrier, aynı zamanda bir o kadar da duygusaldır. Bir de Terrier cinsi köpekler genellikle hiperaktif olurlar. Tedirgin oldukları zaman anında havlamaya başlarlar ve tedirginlikleri geçene kadar havlamaya devam ederler. Beslemek ise oldukça kolay olan Terrier cinsini günde iki kere kuru mama ile beslemeniz yeterli gelecektir. Ayrıca günde en az 2 kere dışarı çıkmak ister ve aksi taktirde sinirlenir ve sizi az önce de dediğimiz gibi cezalandırır.

  1. Terrier cinsinin bakımı nasıl yapılır?

O güzel tüylerinin her gün fırçalanması önemli bir noktadır. bunun dışında da göz ve ağız çevresi kirlendiği için düzenli olarak bahsettiğimiz kısımların temizlenmesi gerekmektedir. Kulaklara da gereken önem verilmeli; kulak içindeki uzayan tüyler kısaltılmalı ve kulak içi temiz tutulmalıdır. Terrier cinsi köpekler düzenli diş bakımı yapılmadığında ilerleyen zaman neticesinde dişlerini dökebilir. Bu neden ile iş bakımı da Terrier için önemli bir yer tutmaktadır. Terrier cinsi köpeğe her zaman sevgi ile yaklaşmanız gerekmektedir çünkü o şekilde yaklaşmadığınız zaman size sinirlenecektir. Eğitilmesi zor ve baskıya gelemezler. Eğer iyi anlaşırsanız sizin dediklerinizi kolay bir şekilde anlayabilecek kadar zeki bir köpektir. Enerjisini tam olarak atabilmesi için tasma takılmaması gerekmektedir. Köpeğin yapmak istediklerine izin verip özgür bıraktığınızda sizinle olan bağı çok kuvvetli olacaktır. İlanlarda satılık terrier fiyatları ortalama 500 TL’den başlamaktadır.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Terrier fiyatları