köpek eğitimi

Satılık Spitz Fiyatları

kopek 183

Spitz, hareketli bir köpektir ve ev ortamını sever. Kulübede tek başına bırakmak doğru değildir. Spitz köpeklerinin birkaç ırkı daha vardır. Yavru iken diğer canlılarla beraber büyürse alışır ve yabancılık göstermez. Diğer canlılarla yaşayabilen bir cinstir. Ilıman iklim bu köpeklerin yaşayabileceği ortamlardan biridir. Sık sık fırçalanmaya ihtiyacı olan bir köpektir. Ortalama ömürleri uzundur ve bakıma göre değişkenlik gösterir. Satılık spitz fiyatları Türkiye fiyat ortalaması değişebilmektedir. Bu değişkenlik aşısına eğitimine göre değişir. Aşısı yapılmış ve eğitimi verilmiş ise fiyatında artışlar meydana gelir. Aşıları yapılmamış ve eğitimsiz ise fiyatları daha düşüktür. Yavru ve yetişkinleri arasında da bir fiyat değişkenliği olur.

Spitz Köpek Bakımı

Spitz köpeklerinin mama kabı derin olmamalıdır. Çok derin bir mama kabından mama yiyemez. Bazı köpeklerin plastik mama kabına alerjisi olabilir mama kabı kalitesi özenle seçilmelidir. Paslanmaz çelik veya seramik bir mama kabı kullanılır. Yumuşak ve rahat bir yatak hazırlanmalıdır. Bu ırkın tüy ve kemikleri çok hassastır. Eğitim sürecine başlanması gereken süre 8 haftadır. Kişisel eşyaları kaliteli ürünlerden oluşmalıdır. Tüyleri sıkça taranmalı ve dişleri ortalama hafta da iki kez fırçalanmalıdır. Muayeneleri düzenli olarak yaptırılmalıdır ve 6 ayda bir kez yıkanmalıdır. Süre 6 ayı geçmemelidir daha erkende yıkama işlemi yapılabilir. Belirli sürelerde tüy dökümüne girer özellikle bu sıralarda tüyleri fırçalanmalı ve tüy fazlası alınmalıdır. Sağlık süreci rutin olarak kontrol edilmelidir ve aşılarının bakımlarının tam olması gerekmektedir. Acil durumlar için eve en yakın veteriner hekim seçilmelidir.

Spitz Köpek Eğitimi

kopek 184

Köpek eğitiminin belli aşamaları vardır. Öncelikle ilk eğitim olarak tuvalet eğitimi verilir. Tuvalet eğitiminden sonra itaat eğitimleri verilir ve daha sonra çevreyle uyumluluk eğitimleri verilir. yoğun iş temposunda çalışanlar eğitimlerini eksiksiz bir şekilde tamamlayamazlar. Bu köpek ırkı her an ilgi bekleyen bir köpek ırkıdır. Tek başına eğitim verilemiyorsa mutlaka destek alınmalıdır. Konusunda uzman olmayan birisi köpek eğitimi veremez. Köpek bir eğitim merkezine gönderilecekse önceden araştırılmalıdır ve iyi hizmet sunan bir yere götürülmelidir. Köpek sosyal uyuma mutlaka alıştırılmalıdır aksi taktirde saldırgan ve hırçın tavırlar sergileyebilir. İtaat eğitimleri ise temel komutlarda oluşmaktadır. Gel, otur, yat, ye gibi komutlardır. Köpeğe bir isim verilmeli ve itaat eğitiminde bu isim kullanılmalıdır. Tuvalet eğitimi mutlaka verilmelidir ve tuvalet eğitim sürecini çok hızlı kavrayan bir ırktır. Tuvalet eğitimi yavru iken alınmışsa evde de verilebilir. Köpekler için satılan özel pedler ile öğretilebilir.

Spitz Köpek Özellikleri

Sevecen ve sadık özellikleriyle bilinir. Çevre içi çok çabuk uyum sağlar ve insanlarla ilişkisi kuvvetlidir. Enerjik ve cana yakın bir ırktır. En sabır gerektiren eğitimi temel itaat eğitimidir. Öğrenmek için çok zeki bir ırktır fakat yaramaz oldukları için itaat derslerinde sıkıntı yaşanabilir. Her yaşta insanlarla uyum sağlayabilir. Japonya kökenli bir ırktan gelir. Yetişkin halleri 6-9 kg civarında olur ve küçük ırklar kısmına dahildir. Eğitim süreci tamamlandığında çok fazla sıkıntı yaşanmaz ve eğitim süreci çok uzun sürmez.

Köpek Otelleri Ve Eğitim Merkezleri

Köpek otel ve pansiyonları köpeklerin barınma ihtiyacını karşılar. Ülke veya şehir dışına gidileceği zaman ayarlanabilir. Eğitim merkezleri ise vakit bulunamadığı yerde köpeğin eğitimini üstlenir. Köpek eğitim süreci zor bir süreçtir. Zor olmasının sebebi de eğitimlerin uzun zaman verilecek olmasıdır. Aşama aşama olan eğitimler uzun bir süreci kapsar. Vakti kısıtlı bir kişi için uygun değildir. Köpek sahiplerinin yetişemediği yerde otel ve eğitim merkezleri devreye girer ve kişi üzerinden sorumluluğu kaldırır. Bu yüzden kişilerin tercih sebebi bu doğrultudadır.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Spitz Fiyatları