köpek eğitimi

Satılık Setter Fiyatları

Eğer her tür etkinlikte ve aile üyesi olma potansiyeline sahip, güzel, yumuşak bir köpek istiyorsanız, İngiliz Setter tam size göre bir köpektir. Onun sevimli eğilimi ve canlı ruhu özveri esin kaynağı olacaktır. Sağlıklı bir köpek almak için, sorumsuz bir damızlıkçı, köpek yavrusu fabrikası veya evde beslenen hayvan mağazasından asla köpek almayın. Köpek yavrularını test edip, yavru köpeklere geçebilecek genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olun. Saygın bir yetiştiriciden almaya özen gösterin. Gözünüzle görmediğiniz hiçbir köpeği almayın. Aşılarının tam olmasına özen gösterin. Setterin özelliklerine, eğitim alma durumuna göre fiyat aralığı da değişmektedir. Setter yavruları 300 TL’den başlamaktadır. Yetişkin ve eğitimli Setter 700 TL ile 5000 TL arasında satılmaktadır.

Setter Özellikleri

Setter hala bir avcı köpeği ve aynı zamanda bir aile arkadaşı olarak kullanılmaktadır. Zarif İngiliz Setter’ın insana olan sevgisi ve rahat doğası onu aktif bir aile için ve aynı zamanda da güzel av köpekleri yapabiliyor. Nazik, kibar ve sevecen, ailesine adamış, yabancılarla dolaşımlı ve çocuklarla iyi geçiniyor. Setter iyi bir bekçi köpeğidir ve ev birisinin yaklaştığını bildirmek için havlamaya başlar. Ancak konuklara tanıtıldığında, mutlulukla varlıklarını kabul eder. Bütün bu nitelikler, bu ırkın güzelliğini ve tatlılığını takdir eden ve ona ihtiyaç duyduğu egzersizleri sağlayabilen ilk kez bir köpek sahibi olacaklar için ideal bir köpek yapıyor. İngiliz Setterlar iç mekanlarda sessizdir, ancak dışarıda koşup diğer köpek ve insanlarla oynamayı çok severler. Çitlerle çevrili bir alanda günlük gezinti veya yakınlardaki bir park veya vahşi yaşam alanı üzerinden enerjik bir yürüyüş tam onlara göredir. Genellikle yumuşak huylu ve hassastırlar. Setterler kolayca kilo alırlar, bu yüzden yiyeceklerini ölçün ve çok iri iseler bazılarını kesin.

Seter Eğitilebilirliği

Seter itaat yarışmasında en yüksek puanı alacak kadar kesin değilse de, eğitilmesi orta derecede kolaydır. Köpek yavrusuna nazik ama sıkı eğitim verin ve sınırları ayarlayın böylece tam olarak ne beklediğini bilir. Sert eğitim tekniklerinden kaçının. Bir kaşık şeker, övgü veya beğenisini çeken bir muamele görürse, öfkeli bir sese göre daha iyi çalışacaktır. Onun ilgisini çekmenin ve ona istediğini öğretmenin ilginç yollarını bulmak gerekiyor. Çok atletik oldukları için, İngiliz Setter, çeviklik ve miting itaat gibi etkinliklerde üstünlük sağlar. Aynı zamanda, süper terapi köpekleri rahat tutum ve insanlara sevgiyle yaklaşırlar. İngiliz Setter ile avcılık yapmak isterseniz, avcılık becerileri için köpeklerini yetiştiren ve daha iyi bir başarıya sahip olmanızı sağlayacak şekilde avcılık içgüdülerini kanıtlamış bir köpek edinin. Birçok spor köpekleri gibi İngiliz Setter da iki gruba ayrılmıştır. Araziler için yetiştirilenlerin tüyleri daha az, uzun saçaklı, genellikle bacaklar, göbek ve kuyrukta bulunur ve derileri bol değildir. Gösterge halkası için yetiştirilen İngiliz Setterlerden biraz daha küçüklerdir. Sert bir şekilde muamele gören İngiliz Setter, daha inatçı ve eğitim konusunda istekli olmayacaktır. Eğitimi ilginç tutun. Eğitim oturumlarını kısa tutun ve iyi not aldığı bir şeyle bitirin ve iyi yaptığı bir şey için ona övgüler verin.

Seter Kişiliği

Setter’e sevgi dolu ve nazik davranılmalıdır. Canlı, sportif bir köpektir. Siz o kadar aktif değilseniz sizi yorabilir. Bir İngiliz Setter, birisinin evine yaklaştığını bildirmek için havlamaya başlar, fakat ona tanıtıldığınız kişileri ağırlamaktan mutluluk duyar. Kalıtım, eğitim ve sosyalleşme gibi bir dizi faktörden etkilenir. Güzel mizaçlı yavrular meraklı ve eğlenceli, insanlara yaklaşmaya ve onlarla oynamaya isteklidir. İngiliz Setterler, her köpek gibi erken bir sosyalleşmeye ihtiyaç duyarlar. Birçok farklı insana, manzaraya, seslere ve tecrübeye ihtiyaç duyarlar. İngiliz Setter köpek yavrunuzun çok yönlü bir köpek olarak yetişmesini sağlamaya yardımcı olur.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Muhterem
  1 yıl önce

  İngiliz lavrak setter yavru köpek sahibi olmak istiyorum Sakarya -Adapazari
  Avciyim özel bakım alanım var.Ogretmenim

  yorum beğen
 • ŞENER ERGUNSÜ
  5 yıl önce

  Merhaba,İngiliz Levrak Setter ( Three colars) yavru dişi/erkek köpek edinmek istiyorum.Evvelce çok besledim 2 dönüm çevrili bahçemde yetiştireceğim.Köpeklerim yaşını alarak öldüler bir müddet edinmek istemedik ancak şimdi istiyoruz.Çanakkale/Ayvacık/Bektaş köyünde oturuyorum.Emekli Deniz albayıyım.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Satılık Setter Fiyatları

https://www.petyavru.com