köpek eğitimi

Satılık Schnauzer Fiyatları

kopus1 185

Asla köpek değirmeninden, evde beslenen hayvan depolarından veya sağlık temizleme ve garantisi vermeyen bir damızlıkçıdan Schnauzer almayın. Geçebilecek genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için test eden saygın bir damızlık arayın. Aşılarının tam olmasına dikkat ediniz. Saf kan ve garantili olarak size teslim etmelerini sağlayın. Satılık Schnauzer fiyatları yaşına, eğitimine, kilosuna, boyuna ve saf kan olmasına göre değişmektedir.

Schnauzer Özellikleri

kopus1 195

Schnauzer’ler başlangıçta Alman çiftliklerinde uyuşturucu, bekçi köpeği ve çok amaçlı köpekler olarak yetiştirildi. Onların çok yönlülüğü, orta boyu, koruyucu niteliği ve aileye olan sevgi onları mükemmel bir arkadaş olan köpek ırkı yapar. Schnauzer, minyatür Schnauzer ve dev Schnauzer ve standart Schnauzer olmak üzere 3’ ayrılır. Yetiştiricilerin, farklı ihtiyaçlar için farklı boyutlarda bu köpeği çoğaltmak istedikleri şaşırtıcı olmamalıdır. Standart Schnauzer’ler sadece akıllı ve mükemmel aile arkadaşları değil aynı zamanda yakışıklıdır. Kendi korunma yetenekleri ve ailelerine olan bağlılıkları ile ünlü olan bu köpekler aynı zamanda insan beynine sahip bir köpek olarak da tanımlanırlar. Irkın en belirgin özelliği, kemerli kaşlar, bıyık ve sakal içeren yüzleridir. Yüksek kulaklar, kırpıldığında dik olurlar ancak aksi takdirde V şeklindedir ve kulağın iç kenarı yanağa yakın olarak taşınır.

Çevik ve atletiktirler ve çeviklik, takip ve sürüler gibi performans sporlarında üstünlük sağlarlar. Çok yönlüdür, iyi avcıdırlar ve hem karada hem de suda geri kazanımcı olarak kullanılırlar. Ayrıca koyunların ve sığırların koruyucusu olarak mükemmel çiftlik köpeğidir. Hızlı bir şekilde öğrenirler ve mutlu olmak isterler, bu da onları büyük terapi köpekleri yapar. Ve çocuklarla sosyalleştiğinde, ailenin genç üyeleri için mükemmel ve sevecen bir arkadaş olurlar.

Schnauzer’in son derece gelişmiş duyuları, istihbarat, eğitilebilirlik, cesaret, dayanıklılık ve olumsuz koşullara karşı dirençlidirler. Schnauzer’ın güçlü kişilikleri vardır ve inatçı olabilirler. Zayıf yönlerini gizlemenin esrarengiz bir yoluna sahipler ve mümkün olduğunda sizden faydalanacaklardır. Dikkatli değilseniz, eve hükmederler. Bu, sahiplerden tutarlı ve sağlam bir rehberlik gerektiren bir ırktır.

Hem Minyatür hem de Dev Schnauzer için orijinal model olan Standartlar gerçekten köpekler için mükemmel bir mirasa dayanmaktadır. Schnauzer son derece akıllıdır ve tekrar eden görevlerle sıkılırlar. Çeşitli etkinlikler ve egzersizler üzerine çalışırlar. Egzersiz yaparken, Schnauzer’a karşı duyarlı olabilecek sert yöntemleri kullanmayın. Schnauzer’lar, aileler tarafından kabul edildiğini bilene kadar konuklar da dahil olmak üzere şüphecidirler. Schnauzer’lerin büyük bir enerjisi vardır ve bu enerjiyi yıkıcı yollarla kullanmalarını önlemek için her gün yeterli egzersiz yapmaları gerekir. Schnauzer meraklı ve korkusuzdur.

SchnauzerBoyut

Erkekler ideal omuzda 47- 50 cm arasında ve genellikle 14- 20 kg ağırlığındadır. Ortalama ömürleri 13- 16 yıl kadardır.

SchnauzerKişilik

Schnauzer ortalamanın üzerinde istihbarat sahibidir ve sorgulanabilir, yaratıcıdır ve bazen inatçıdır. Aynı derecede akıllı ve yaratıcı bir kişinin kendisinden bir adım önde olması gerekiyor ve onu sıkı ve tutarlı bir şekilde eğitmeniz gerekecektir. Aile üyelerine karşı sevecen ve koruyucudur. Schnauzer her köpekte olduğu gibi, gençken birçok insana, manzaraya, seslere ve deneyime maruz kalan erken sosyalleşmeye ihtiyaç duyar.

SchnauzerBakım

Schnauzer adapte olabilen bir köpek olup, her gün yeterli miktarda egzersiz yapması koşuluyla, bir şehir çiftliğinde rahatça yaşayabilir. Çevresi ne olursa olsun, halkıyla birlikte evde yaşıyor olmalılar. Schnauzer’ın her gün en az bir saat aktif bir faaliyete ihtiyacı vardır.

Yüksek enerjili bir köpektir ve günde en az üç kez, her seferinde yaklaşık 20 dakika, hızlı bir şekilde yürümelidir. Yoksa onu yarım saatlik iki yürüyüşe götürmelisiniz. Bu cins için egzersizin diğer iyi biçimleri arasında yüzme, getirme veya Fıskiye oynama ve yürüyüş bulunur. Schnauzer gençken eğitime başlayın ve hayat boyunca dersleri pekiştirmeye devam edin. Sabırlı ve tutarlı bir eğitmen gerektirir ve gıda ödülleri, övgü ve oyun gibi olumlu takviye tekniklerine iyi cevap verir. Her ne kadar akıllıysa ve mutlu olmanızı istiyorsa da, işlerin nasıl olması gerektiği konusundaki fikri mutluluk arzusundan daha fazla olabilir.

SchnauzerBesleme

Önerilen günlük miktar iki fincana bölünmüş günlük 1 ile 2 bardak yüksek kaliteli bir köpek mamasıdır.

 

 

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Schnauzer Fiyatları