köpek eğitimi

Satılık Rottweiler

dogheeling

Rottweiler, tarihin en eski köpek ırklarından biridir. Adını Almanya’nın Rottweiler kasabasından almaktadır. Alman ırkı olan köpek sadık olması ile bilinmektedir. Doğru bir eğitim verildikten bekçi köpeği olarak rahatlıkla görev yapabilmektedir. Birçok polis teşkilatı bu cins köpeği bünyesinde bulundurmaktadır. Eski dönemlerde ise çoban köpeği olarak beslenmekte idi.

 

Rottweiler cinsi köpek, dost canlısı, sevgi dolu ve sadık bir köpektir. Sahibine karşı oldukça sadık olduğu bilinmektedir. Rottweiler cinsi köpek beslemek her insan için uygun değildir. Satılık rottweiler cinsi köpekler yavru iken alınmalıdır. Alınacak olan köpeğe doğru bir eğitim verilmelidir. Farklı emeller ile eğitim verilmesi halinde oldukça tehlikeli bir köpek olmaktadır. Rottweiler cinsi köpek aldığınız zamanlarda birçok sorumluluğu da almış olursunuz.

 

Rottweiler cinsinin özellikleri

Rottweiler cinsi köpekler, sahiplerine sadık olduklarından sakin ve kararlı bir yapıya sahiptir. Oldukça cesur ve zeki olan bu cins köpekler eğitimler sayesinde her türlü koruma görevlerinde kullanılabilirler. İnsanlar ile aralarındaki ilişkileri olabildiğince gelişmiş bir durum da olan bu cins köpekler, kendilerinin bakımlarını yapan ve eğitimlerini veren sahipleri ile arasında güçlü bağlar kurabilirler. Ayrıca toplumdan uzaklaştırılmadıkları sürece yararlı köpek olabilmektedirler. Kendilerini yaşadıkları evin bir bireyi olarak görmektedirler. Bu nedenle aile içi bütün aktiviteler ve eğlencelere katılmayı çok severler. Yalnız bırakılmak ve dışlanmak, toplumdan uzak bırakılmak rottweiler cinsi köpekler için sorun teşkil etmektedir. Ayrılıktan hoşlanmayan bu cins köpekler, yalnız kaldıkları takdirde işlerin aksi gideceği anlamına gelmektedir. Rottweiler cinsi köpekler çeşitli aktivitelere katılmaları ile birçok köpekte görülen uluma, havlama, kazma gibi kötü olabilen davranışlarında önüne geçmektedir. Bu aktiviteler bir anlamda eğitim demektir.

Rottweiler cinsi köpeklerin bazı sorunları da bulunmaktadır. Bu sorunlar arasında kendi cinslerinin dışında kalan cinslerine ve tanımadık insanlara karşı baskın davranışlar sergilemeleri bulunmaktadır. Bu sorunların önüne geçebilmek için ise bazı eğitimler mutlaka verilmelidir. Köpeğe verilebilecek olan itaat eğitimleri ile bu sorunlar en az düzeye indirilebilmektedir. Verilecek olan eğitimler daha yavru iken başlaması da çok önemlidir. Rottweiler cinsi köpeklerin sahibinden çok lideri olmanız durumunda köpek kontrolünüz altında olacaktır. Başıboş bırakılması halinde farklı sorunlarda baş gösterebilir.

 

Rottweiler cinsi köpeklerin eğitimi

Rottweiler cinsi köpekler bekçi köpeği olarak bilinmektedir. Satılık Rottweiler cinsi köpekler alındıktan sonra doğal yapılarına uygun olarak aile içinde koruma görevi de üstlenebilirler. Daha yavru iken verilecek olan eğitimler ile sadık bir köpek halini alırlar. Olgunlaşma dönemleri ise yaklaşık olarak iki yılda tamamlanmaktadır. Bu cins köpeklerin eğitimleri öncelikli olarak yakın ve dost canlısı olmak ile başlamaktadır. Birlikte zaman geçirmeniz gerekmektedir. Kuracağınız iletişimler ile sizlere sadık olmasını sağlayabilirsiniz. Eğitimleri çok çabuk alabilme özellikleri sayesinde çok çeşitli aktivitelere de uyum sağlayabilirler. Özellikle zeki olmaları nedeni ile itaat eğitimlerinde oldukça başarılı olabilirler. Eğitimleriniz esnasında yolun başından başlayarak kararlı tutumlar sergilemelisiniz. Birkaç denemeden sonra pes etmeden eğitimlere devam etmelisiniz. İyi bir eğitimin ardından köpek tam olarak sizleri lider olarak kabul edecektir. Şiddet eğitimlerinden kesinlikle uzak durulmalıdır. Duygusal olan bu köpekler vereceğiniz her türlü eğitimlerine kabul etmektedirler. Özellikle ev içi eğitimlerinizde onlarla sürekli sağlıklı bir iletişim kurmalısınız. Bu cins köpekleri çok uzun süreli olarak yalnız bırakmamalısınız. Yalnız kaldıkları takdirde içlerinde ki enerjileri dışa yansıtamazlar ve böylelikle eğitimli bir köpek yerine vahşi bir köpek olurlar.

 

Rottweiler cinsi köpeklerin bakımı

Rotweiler cinsi köpeklerin günlük bakımları ve genel olarak bakımları bulunmaktadır. Öncelikli olarak günlük bakımlarda tüylerinin taranması bulunmaktadır. Günlük olarak yapacağınız taramalar ile tüyleri temiz kalmaktadır. Köpeklerde oluşan göz akıntıları ve çapaklar kâğıt mendiller ile kolayca temizlenmelidir. Ayrıca burun ve kulak temizliklerine de özen göstermelisiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Rottweiler