köpek eğitimi

Satılık Rottweiler Hakkında Bilmek İstedikleriniz.

yavrucan rottweiler

Rottweiler ırkı savaş köpeği ve gücü ifade eden anlamlarda kullanmıştır. Aksine sakin bir köpek ve bir o kadar da korumacıdır. Kötü niyetli ve yanlış eğitim sonucu toplum olarak saldırgan ve tehlikeli olarak algılansa da böyle bir ırk değildir. Çok zeki olduğundan eğitime karşı hızlı sonuç verir, bu durum birçok meslek grubunda tercih edilmesinde etkili olmuştur. Satılık Rottweiler çevreye karşı meraklı yapısıyla evde durmaya ve sabit bir noktada beklemekten hoşlanmazlar çünkü diğer ırklarda da olduğu gibi içindeki enerjiyi atmaları lazım. 

Rottweiler Özellikleri

Satılık Rottweilerçok önemli ve dikkat çeken özellikleri vardır;

  • Sağlıklı koşullar altında yaşam süreleri 10-12 yıldır.
  • Anavatanı Almanya’nın Rottweiler kasabasından olup eski kökenli bir ırktır.
  • Meraklı olduğu kadar zeki ve eğitime elverişli köpek grubudur.
  • Fiziksel olarak gelişmiş ve kas yapısı belirgindir.
  • Düzenli egzersize ve koşuya ihtiyaç duyarlar. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar.
  • Korumacı iç güdüsü yüzünden alanını koruma ve yavru bakımı sürecinde agresif olabilirler. 
  • Kürk renkleri siyah ve bronz ya da maun ve siyah tonlarındadır.

Rottweiler Bakımı ve İhtiyaçları

Oyun oynamayı seven ve enerjisine yetişmek zor olabilen Rottweiler’ın yürüyüşe çıkartılırken dikkat edilmesi gerekir. Çoğu ırk gibi evde yaşama çok uyumlu değildir, bahçeli veya müstakil ev olmasında fayda vardır. Çoğu iklim koşullarına alışkındırlar yalnız sert ve soğuk havalar onlar için biraz yorucu olabilir. Halk arasında dolaşan yanlış bilgiler ile Rottweiler’ımızınkuyruğunu kesmeyelim. 

Rottweiler Eğitimi 

Tüm köpeklerde olduğu gibiRottweillar’ın da eğitiminde yavru çağındayken başlanması daha uygundur. Zeki ve meraklı yapısıyla verilen eğitimi hızlı öğrenir. Köpeğinize eğitim verirken uzman kişilerden yardım alınması fayda vardır, çünkü vereceğimiz eğitim veya davranış  sonradan değiştirilemeyecek sonuçlar verebilir. Yanlış verilen eğitim ve bakım hem köpeğin hem de suçsuz insanlara kötü sonuçlar yaratabilir. Satılık Rottweiler eğitim verirken anlaşılabilir ve net komutlar vermek daha hızlı öğrenmesine katkı sağlar. İtaat, otur- kalk, takip eğitiminden önce tuvalet eğitimi verilmesi gerekir. Başarılı ve istenilen konutlarından sonra mutlaka ödüllendirilmesinde fayda vardır. Köpeğimize eğitim verirken onu bunaltmadan ve sıkmadan eğitim gösterelim aksi takdirde geç öğrenecektir.

Rottweiler Alırken Dikkat Edilecekler 

Diğer köpeklerde olduğu gibi Satılık Rottweiler alırken de annesi ile bağı kesilmiş veya sütten kesilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Rottweileralırken yavru alınmasında fayda vardır çünkü size alışması ve sizden öğrenecekleri konusunda en verimli zamanıdır. Alırken tüy yapısına, sağlık durumuna, ayaklarına ağız ve dişlerine  bakmamız gerekir. Yavruyken boy ve çevikliği için dengeli ve yeterli beslememiz gerekiyor. Alırken aşı bilgisinin öğrenilmesi gerekiyor. Evcil hayvan sahiplenmek büyük sorumluluk gerektirir, alırken bir hevesle aldığımız canlı dostumuz ileride sıkılma veya hevesimizin bitmesi canlı dostumuzun hayatını, yaşam koşullarını olumsuz etkilemektedir.

Rottweiler Beslenme 

Hepimizin köpeğimizi beslerken yaptığı en büyük hata kendi yemeklerimizden vermemiz. Kendi yemeklerimizde bulunan yağ düzeyi köpeğimizin sindirim sistemine aşırı zarar vermektedir. Aşırı tuzlu ve baharatlı yemekler tek köpekler için değil çoğu hayvanların böbreklerine olumsuz ve geri dönülemeyecek zararlar verecektir. Köpeğimizin için en uygunu mamalardır. Satılık Rottweiler için mama seçimi yaparken kaliteli olmasına ve köpeğimizin besin ihtiyaçlarının tümünün karşılanmasına dikkat edelim. Yavru bakımı döneminde köpeğimizin mama ihtiyacı artacağından bu dönemde fazla mamaya ihtiyaç duyulabilir.Köpek almaya karar vermeden önce yaşam koşullarımızın can dostumuz için uyumlu olup olmamasıdır. Rottweiler’lar için geniş ve büyük alanlar gereklidir. Ev ortamımız bahçeli veya müstakil olması köpeğimizin yaşamı için daha uygundur. Sizde gereken tüm sorumluluğa sahip ve  Rottweiler almaya karar verdiyseniz sitemiz üzerinden güvenle alabilirsiniz

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Rottweiler Hakkında Bilmek İstedikleriniz.