köpek eğitimi

Satılık PresaCanario Fiyatları

Yavru seçimi yaparken en az 1,5 aylık olmasına dikkat ediniz. Çünkü yavru PresaCanario ilk bir ay annesine muhtaçtır. Pet Shop’ ta birçok yavru içinden bir tanesini seçerek almayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda öncelikle onları gözlemeniz gerekir. Sizi görünce diğerlerinden ayrılıp size geleni tercih edebileceğiniz gibi en uysal veya en yaramazını da seçebilirsiniz. Alacağınız yavrunun gözleri akmamalı, parlak ve canlı olmalı, derisi ve kulakları temiz olmalı ve kokmamalı, burum deliklerinde kötü görünümlü bir sıvı bulunmamalı, dişleri tamam olmalı, erkeklerde testisler çift olmalı, vücut orantısı bulunmalı, yavru çok şişman olmamalı, ishal olmuş olan yavruların tercih edilmemelidir. Aşıları tam olmalıdır. Satılık PresaCanario fiyatları değişkenlik göstermektedir.

PresaCanario Özellikleri

PresaCanario’da uzun ve neredeyse geniş olan güçlü bir kare kafa bulunur. Ağız namlusu geniştir. Göğüs derin ve geniş, kambur biraz yükseltilir. Bu cinste kalın cilt, yoğun kemik, güçlü kaslar ve büyük bir çene ile büyük bir kafa vardır. Kulaklar genellikle kırpılır. Renkler kahverengidir ve çeşitli kıvrımları içerir. Beyaz işaretler bazen görülür.

PresaCanarioMizaç

Presa uysal, sevimli bir köpektir. Onlar büyük aile koruyucularıdır ve aile yanında veli olarak yetiştirilirler. Onlar yabancılara karşı güvensizdir, ancak eğer sahibi kabul ederse yabancıları kabul ederler. Gerekirse çok dikkatli olmalı ve mal sahibi veya mülkü savunmaya hazır olmalılar. Genellikle sakin bir cins ama çok korkutucu bir yanı vardır. Bu cins, köpeklerin alfa niteliğini anlayan bir sahibinin olmasını gerekir. Ailenin hiçbir üyesi köpeğin çevresinde rahatsızlık çekmez. Görünüşleri sadece bir caydırıcıdır. Tüm koruyucu tip köpeklerde olduğu gibi, erken sosyalizasyon ve itaat eğitimi şarttır. PresaCanario’da bazen köpek saldırısı yaşayacaksınız, ancak doğru toplumsallaşma ve eğitimle bu istisna ve kural değildir. PresaCanario, pek çok konformasyon, itaat, demir köpekleri, çeviklik, dock dalışı, schutzhund ve diğer çalışma denemelerinde yarışıyor ve iyi performans gösteriyor. Birçoğu diğer köpekler, kediler, kuşlar ve sürüngenlerle yetiştirilir. Sahipleri, göç içgüdülerini tatmin etmek için köpeklerini günlük toplama yürüyüşleri için kullanmalıdırlar. Köpek, öncülük eden insanın önünde yürümek zorunda kalmaz, zira lideri ilk önce gider. Köpek, insanın yanına veya arkasına doğru yürümeli. Bu köpeği eğitmenin amacı lider konuma getirmektir. İnsanlar köpeklerle yaşadığımızda onların paketi haline geliriz. Paketin tamamı tek bir lider altında çalışır. Hatlar açıkça tanımlanmış ve kurallar belirlenmiştir. Bir köpek hoşnutsuzluğunu havlayarak belli eder.

PresaCanarioYaşam Koşulları

PresaCanario, yeterince icra edildiğinde, bir evde kalabilir. Kapalı alanlarda nispeten aktif değillerdir ve en azından ortalama büyüklükte bir bahçe ile en iyisini yapacaklardır.

PresaCanarioTımar

Kısa, kaba tüylerini tıraşlamak kolaydır. Sert bir kıl fırça ile fırçalayın ve parıltılı bir görünüm elde etmek için havlu veya güderi ile silin. Gerektiğinde yıkayın veya kuru şampuan yapın.

PresaCanarioKöken

PresaCanario’nun soyunu, muhtemelen nesli tükenmiş saf ve yerli BardinoMajero’yu ithal İngiliz Mastifları ile geçiştirmek mümkündür. 1800’lü yıllarda Kanarya adalarında çiftlik köpeği olarak geliştirildi. Kanarya Adası köpeğin adını aldı. Çürük sığır ve yaban domuzlarını yakalayan bir av köpeği idi. Hayvanları yırtıcılardan ve insanlardan korumak için kullanıldı. Daha sonra sıkıcı bir çiftçinin eğlencesi için köpek dövüşçüsü olarak zamanında kısa bir süre kullanıldı. Köpek savaşı daha sonra yasaklandı ve diğer köpekler daha popüler hale geldi. Ancak bazı çiftçilerin kalmasını ve onları bir çiftlik köpeği olarak çalışmaya devam ettiler.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık PresaCanario Fiyatları