köpek eğitimi

Satılık Pomeranian Boo Fiyatları

kopus1 194

Kardeşleri veya ebeveynlerin diğer yakınlarıyla bir araya gelmek, büyüdüğü zaman bir köpek yavrusu nasıl olacağını değerlendirmek için de yararlıdır. Bu yüzden ailesini görüp almanızda fayda vardır. Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, hem köpek yavrunuzun ebeveynleri için sağlık izni gösterecek iyi bir yetiştiriciyi bulun. Sağlık izni, bir köpeğin belirli bir durum için test edildiğini ve bu hastalıklardan temizlendiğini ispatlamaktadır. Alacağınız Pomeranian ırkı köpeği saygın bir yetiştiriciden almaya özen gösteriniz sağlıksız arka bahçesinde yetiştiren insanlardan köpek almamaya özen gösterin. Pomeranian’ın tüm aşılarının yapılmış olmasına dikkat edeniz. En pahalı köpek unvanı olan Pomeranian bir servet değeri taşıyabiliyor.

PomeranianBoo Özellikleri

Şirin, titiz ve tüylü, Pom akıllıdır ve ailelerine sadıktır. Onların sevimliğinin sizi aldatmasın. Bu bağımsız, cesur köpeklerin kendi zihinleri var. Çevrelerindeki dünya hakkında uyanık ve meraklılardır. Pomerani’lerin dik kulaklı kama biçimli bir başlığı var. Bazıları yüzlerini tilki benzeri olarak nitelendirir. Onların karanlık, badem şeklinde gözleri merakla parlıyor. Burunları koyu veya tüyleri ile aynı renkte olabilir. Pomerani’ler, kırmızı, turuncu, beyaz veya kremalı, mavi, kahverengi veya siyahın en yaygın olan renklerinden oluşmaktadır. Nadiren, renkli işaretlerle (partikül renkli olarak adlandırılır), siyah ve bronzlaşmış, hatta turuncu bir Pom görürsünüz. Küçük boyutlarına rağmen Pomerani’lerin yüksek sesli bir havlaması var. Ancak bazen havlamayı ne zaman durduracaklarını bilmiyorlar, bu yüzden onları kumanda ederken havlamayı bırakmak için eğitmek iyi bir fikirdir. Apartman veya arka bahçeleri olmayan evler için de faydalıdır. Küçük boyutlarından dolayı, yanlışlıkla yaralanabilecek küçük çocuklu aileler için önerilmez. Pom genellikle püf noktaları öğrenmede başarılıdır, ancak onları eğitirken tutarlı ve sağlam olmalısınız. Gururla başlarını kaldırıp yeni insanlarla tanışmak ve yeni manzaralar ve kokular keşfetmek için gezinirler. Bazıları ayrıca işitme yardımı köpekleri olarak eğitildi. Mükemmel terapi köpekleridir.

PomeranianBoyut

Pomeranianlar 18-30cm boyunda olup 1-3 kilo ağırlığındadır. Bu yavrular, çocuklu aileler için mükemmel bir seçim olabilir.

PomeranianKişilik

Dışa dönük Pomeranian’lar akıllı ve canlıdır. Bazen kendisinden çok daha büyük olduğunu düşünse de yeni insanlarla tanışıp sevişmeyi sever ve diğer hayvanlarla iyi geçinir. Merak uyandırıcı, Pomeranian’lar mükemmel gözlemcilerdir ve olağan dışı herhangi bir şeyde havlamaya başlarlar. Onlara havlamayı bırakmalarını öğretin yoksa bütün gün devam edebilirler. Mizaç, kalıtım, eğitim ve sosyalleşme gibi bir dizi faktörden etkilenir. Güzel mizaçlı yavrular, meraklı ve eğlenceli, insanlara yaklaşmaya ve onlarla yaşamaya isteklidir. Kucağınıza oturmaya isteklidir. Saldırganlık ve utangaçlık, Pom yavrularınızın yetişeceği özellikler değildir.

PomeranianSağlık

Pomerani’ler genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi bazı sağlık koşullarına da eğilimlidirler. Boo bu hastalıkların hiçbirini veya tamamını almaz, ancak bu cinsi düşünüyorsanız bunların farkında olmak önemlidir.

Alerjiler: Bazı Pomerani’ler, temas alerjilerinden gıda alerjilerine kadar çeşitli alerjik hastalıklardan mustarip olabilir. Pomeranian pençelerini yalamıyorsa ya da yüzünü sertçe ovuşturuyorsa, bir alerjinin olduğundan şüphelenin ve onu veterineriniz tarafından kontrol ettirin.

kopus1 194

Epilepsi: Bazı Pomerani’ler epilepsi geliştirir ve nöbet geçirir. Pom’unuz nöbet geçiriyorsa, hangi tedavinin uygun olduğunu belirlemek için onu veterinere götürün.

Kalça displazisi: Kalça displazisi, zaman zaman Pomerani’lilerde oluşur. Genetik, çevre ve diyet gibi birçok faktörün kalça ekleminin bu deformitesine katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Etkilenen Pomeranianlar, kolayca erişmek için ameliyat yapılmasını gerektiren büyük ve dev ırklardan farklı olarak normal, sağlıklı yaşamlarını sürdürebilirler.

PomeranianBakım

Pomerani’ler kapalı alanda çok aktiftir ve apartman sakinleri ve çitlerle çevrili bahçesiz insanlar için iyi seçeneklerdir. Bunlar ılımlı bir etkinlik düzeyine sahiptir ve birkaç kısa günlük yürüyüşe veya oyun oynamanın keyfine varacaktır. Oldukça dolgun ve daha uzun yürüyüşlerden hoşlanırlar, ancak ısı konusunda hassas oldukları her zaman akılda tutulmalıdır. Oynamak isterler ve kolayca sıkılabilirler, bu yüzden onlara çok sayıda oyuncak vermelisiniz.

PomeranianBesleme

Önerilen günlük miktar günde 1/4 – 1/2 fincan yüksek kaliteli kuru yiyecektir ve iki öğün yemekten oluşur. Yetişkin köpeklerin ne kadar yediği onun büyüklüğü, yaş, yapı, metabolizma ve etkinlik seviyesine bağlıdır. Köpekler, tıpkı insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Pomeranian Boo Fiyatları