köpek eğitimi

Satılık Pointer Fiyatları

Sağlıklı bir köpek almak için, sorumlu bir damızlıkçıdan almaya özen gösterin. Köpek yavrularına test edip, yavru köpeklere geçebilecekleri genetik hastalıklardan arınmış olduklarından emin olmak için saygın bir yetiştirici bulmalısınız. Hareketli, meraklı, rekabet eden, mücadeleci, kilosu, boyu, fiziksel yapısı yerinde olan bir Pointer’i seçmeniz uygun olacaktır.

Pointer Özellikleri

Çok yönlü ve olağanüstü aile köpeği cinsidir. Birçok alanda, gösteri halkasına, çevikliğe ve itaat derecesine üstünlük sağlar. Enerjik ve eğlenceyi seven, ailenin bir üyesi olarak aktif evlere çok uygundur. İnsana olan sevgisi ve kısa, bakımlı tüyleri, onu aile arkadaşı olarak da mükemmel bir aday yapıyor. Pointer köpeklerinin kendilerini köpek olarak değil ailenin üyeleri olarak görür. Bütün gün aktif çocuklar ile oynamak için yeterince sağlam ve enerjiktirler ve uyanık doğaları, sıradan her hangi bir şeyde alarm sesi çıkararak onları mükemmel gözlemciler yapmaktadır. Düzenli bir av köpeği olmayan İşaretçi için, eğitim ve bol miktarda günlük egzersiz, aktif vücudunu ve aklını can sıkıcı bir İşaretçi tarafından işlenebilecek tahribat yerine yapıcı takiplere yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

Pointer sert ve hızlı çalışır ve bir koşucu veya bisikletçi için süper bir arkadaştır. Rekabetçi doğası Pointer’ı, saha denemeleri, itaat, toplanma ve çeviklik gibi köpek sporlarında doğal bir hale getirir. Bu, halka açılmayı seven bir köpektir. Parlak görünüşü ve sevgisi, onu mükemmel bir gösteri köpeği yapıyor. Pointer’in bir arkadaş olarak birçok muhteşem özelliği olduğu açıktır. Tutarlı, devam eden bir eğitime ihtiyaç duyar ve günde bir veya iki saat oyun, yürüyüş veya diğer egzersize ihtiyaç duyar. Bütün o şeyler hazır olduğunda, sadık ve gerçek bir arkadaştır.

Pointer çok aktiftir ve her gün çok yoğun egzersiz yapmaları gerekir. İşaretçiler sıkıldıklarında ya da özellikle gençken yeterince egzersiz yapmadığınız zaman çok tahrip edici olabilirler. Bu çiğneme, kazma ve pahalı veterinerler faturaları ve değiştirme maliyetlerine yol açabilecek birçok olumsuz davranışa neden olabilir. Pointer insanlarla vakit geçirebilecekleri zaman gelişen harika aile köpekleridir. Bir Pointer açık havada yaşamaz, ancak ailesi ile aynı rahatlığın tadını çıkarması gerekir. Pointer çocuklarla çok iyi olmasına rağmen, özellikle onlarla birlikte yetiştirildiğinde, çocuklu aileler için uygun değildir. Pointer apartman daireleri için uygun değildir. Enerjilerinin bir kısmını tüketebilecekleri geniş bir avluya sahip evlerde daha iyi sonuçlar veriyorlar. Pointer genellikle diğer köpeklerle ve diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşır, özellikle de onlarla büyürlerse. Eğitim, bu cinsle bir zorunluluktur çünkü kendi iradesine sahiptir. Eğitim zaman alabilir, ancak bir kez vakıf olduysa, Pointer’ın çeşitli köpek yarışmalarına ne kadar ileri gidebileceği konusunda herhangi bir sınır yoktur.

PointerKişilik

Bağlı ve hatta huylu olan Pointer, uygun bir yoldaş olarak tanımlanmaktadır. Rekabetçi ruhu ve bağımsız bir çizgisi var ama aynı zamanda eğlenceli ve yaramazdır. Mükemmel bir bekçi köpeği, mülkiyetini korur. Pointer erken sosyalleşmeye ve eğitime ihtiyaç duyar. Herhangi bir köpek gibi, düzgün sosyalleşmedikleri zaman pek çok farklı insana, manzaraya, seslere ve tecrübeye maruz kaldıklarında gençken, ürkekleşirler. Erken sosyalizasyon Pointer’ın çok yönlü bir köpek olmasını sağlar. Pointer insanlarla iyi çalışır, ancak av nesnesinden genellikle avcıdan uzak durmalarını gerektirir. Kendi fikrinden bağımsız olabilirler. Onlara, gıda ödülleri ve övgü içeren olumlu takviyeler kullanarak, onlara nezaket ve tutarlılık kazandırın. Sertçe muamele gören Pointer, daha inatçıdır. En iyi yöntem eğitimi ilginç kılmaktır. Sandık eğitimi, yıkıcı davranışları önleme ve kazaları engelleme konusunda harika bir yoldur, ancak eşlik eden fiziksel egzersiz ve zihinsel uyarı olmadan çalışmaz. Sandık eğitimi genç yaşta başlamalı ve Pointerhousetraining yardımcı olabilir.

PointerBakım

Pointer harika açık havanın tadını çıkarıyor ve aileleri ile birlikte olmayı seviyorlar. Dışarıda kalmamalı, aileleri gibi aynı rahatlığın tadını çıkarmalılardır. Koşabildikleri geniş bir avluya ihtiyaç duyarlar. İhtiyaç duydukları egzersiz ve eğitimi aldıklarında, ev köpekleri sessiz ve akıllıca davranıyorlar. Pointer, günlük egzersiz ve uyarılmaya ihtiyaç duyan aktif, akıllı bir köpektir. Bir çit avlusu şarttır. İşaretçiler burunlarını izlemek ve uzun mesafelerde koşmak için yetiştirilmektedir.

PointerBesleme

Önerilen günlük miktar günde 2-3 fincan yüksek kaliteli kuru yiyecektir ve iki öğüne bölünür.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Pointer Fiyatları