köpek eğitimi

Satılık Pitbull

Her gün birçok köpekler satılmaktadır ve satılan köpeklerin arasında süs köpekleri, sakin köpekler ve aynı zamanda vahşi olarak kabul edilen Pitbull, Doberman ve benzeri cinslerde köpekler bulunmaktadır. Birçok yerde satılık Pitbull ilanları bulabilirsiniz. Bazıları Pitbull yavruları satarken, bazıları ise kendi Pitbull’larını satabiliyorlar. Bunun sebebi tamamen satan kişiye kalmış, fakat maalesef Pitbull ve benzeri köpek cinsleri için yeni bir yuva bulmak çok zor oluyor. En büyük sebeplerden bir tanesi ise, onlardan korkanlar çok fazla olmaktadır. Bir süre öncesine kadar neredeyse haftada bir gün, bir Pitbull’un veya benzer hayvanların insanlara saldırdığı haberi yayınlanıyordu ve bu haberleri görenler, sadece bu cinste köpeklerden değil, neredeyse bütün köpeklerden korkmaya başlıyorlar. Bu çok normaldir, fakat bütün Pitbull’ların saldırgan olduğu anlamına gelmiyor. Bazıları çok eğitimleri olup nerede oturup kalacağını bilen sözlerine uyan Pitbull’larda oluyor.

Birçok internetteki ilan sitelerinde ve aynı zamanda hayvan sitelerinde satılık Pitbull ilanları bulabilirsiniz. Yavru oldukları zaman daha kolay oluyor ve eğitime gönderdiğinizde ise uysal ve saldırgan olmayan bir köpek haline geliyorlar. Maalesef birçok haberler ve olaylar yüzünden insanlar Pitbull cinsi köpeklerden uzak durmaya çalışıyorlar, fakat siz onlara bir şey yapmadığınız sürece ve onların sahiplerine bir şey yapmadığınız sürece, her zaman sakin ve rahat duran köpeklerdir. Köpekler biliyorsunuz ki onlara iyi davrananları veya kötü davrananları çok iyi hatırlayabiliyorlar ve karşılarına gelen kişilere ona göre davranıyorlar. Pitbull gibi köpekler özellikle insanlara çok dikkat ederler. Onlarla oynayanlara veya sadece selam verenlere arkadaş canlısı olarak yaklaşırken, onlara taş atanlara veya onlarla hiç oynamayanlara, onlarla hiçbir şekilde ilgilenmeyenlere, saldırabiliyorlar veya yanlarına yaklaştırmıyorlar. Bu açıdan düşündüğünüz zaman, köpekler gerçekten çok özel hayvanlardır. Birçok kişi onlara sadece bir hayvan olarak bakmaz ki bu çok önemlidir.

Bazıları için köpekleri onların hayat dostlarıdır. Pitbull’lardan veya benzeri köpeklerden dost olabilir mi hiç diye soracak olursanız, oluyor, neden olmasın. Her ne kadar bir Pitbull ya da Alman Kurdu veya benzeri cinslerde köpekler olsalar bile, siz onlara sevgi gösterdiğiniz sürece elbette size bir dost canlısı olurlar. İnsanlarla karşılaştırmak ne kadar doğrudur bilinmez, fakat insanlarda öyle değil midir? Kim olursa olsun, onlara iyi niyetle yaklaştığınız zaman, onlarda sizinle dost olurlar. Aslında mantık tamamen aynı. Peki herkes bir Pitbull alıyor mu diye sorarsanız, herkes almıyor, fakat Pitbull’lara hayran olan insanlar oluyor veya ne olursa olsun bir tane Pitbull’a sahip olmak isteyenler oluyor ve onlarda uygun fiyatta veya bedava bir Pitbull buldukları zaman anında alıyorlar.

İnternetten araştırdığınız zaman satılık Pitbull ilanları ve resimleri görebilirsiniz. Onlara bakıp iletişim bilgileri varsa arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz veya Pitbull’un nasıl olduğu önemli değil ve bir tane Pitbull almak isterseniz, arayıp randevu alarak karşıdaki kişi ile görüşmeye gidebilirsiniz. Bir köpek sahibi olmak zor, fakat Pitbull sahibi olmak ise çok daha zor. Onlara sahip olmanız için gerçekten bakımından sorumlu olabileceğinizden emin olmanız gerekiyor. Bazen özel bakıma ihtiyacı olan köpekler oluyor ki Pitbull’larda aslında onlardan bir tanesidir, fakat siz onlara ne kadar çok sevgi gösterirseniz o kadar çok size alışacak ve sözlerinizi dinlemeye başlayacaktır. Pitbull ve bu tür vahşi görünen köpeklere sahip olmak istiyorsanız, en mantıklısı yavrudan başlamak. Eğer yetişkin bir Pitbull almaya çalışırsanız kesinlikle çok zorlanırsınız ve alamadan vazgeçebilirsiniz. Pitbull’ların bazen görünüşleri insanların vazgeçmeleri için yetebiliyor. Bu tür köpekleri yavruyken almak en doğrusudur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Pitbull