köpek eğitimi

Satılık Pekinez

Satılık Pekinez

Pekinez köpeklerinin kökeni Çin’e dayanmaktadır. Eski dönemlerinde Çin saraylarında yaşamış bir köpek cinsidir. Tüy yapısı sebebiyle Çin aslanı olarak da isimlendirilmektedir. Bu köpek cinsinin budizm dinini temsil ettiği düşünülmektedir. Bu yüzden oldukça saygı duyulan bir köpek cinsidir. Günümüz de genel olarak süs köpeği kategorisine girmektedirler. Genel olarak kısa boylu köpekler sınıfına dâhil edilirler. Pekinez köpekleri oldukça uzun tüylere sahip bir köpek cinsidir. Suratları basık bir formadır. Tüylerinin uzunluğu ve basık surat formu aslana benzetilmelerinin başlıca sebepleridir. Oldukça küçük burun deliklerine sahiptirler. Bu yüzden özellikleri geceleri oldukça fazla horlarlar. Bu yüzden sahibine biraz rahatsızlık verebilmektedirler. Kısa boylu sınıfında yer alan pekinez cinsi köpeklerin genel boy ortalaması otuz cm civarıdır.

Genel olarak çok fazla kilo almazlar. Ancak çok beslendikleri durumlarda da kilo almaya oldukça meyillidirler. Vücut kütleleri beslenme düzenlerine göre ve aldıkları farklı besin gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak ağırlıkları üç buçuk kilogram ile dört buçuk kilogram arasında değişiklik göstermektedir. İnatçılıklarıyla meşhur bir köpek cinsidir. Yüksek inatları bazı durumlar da sahiplerine zor durumlar yaşatabilmektedir. Yapmak istemedikleri şeyleri yapmaya zorlandıkların da oldukça inatçı tavırlar sergileyebilirler. İnatçılıklarının yanı sıra da oldukça cesur olan bir köpek cinsidir. Sahiplerine karşı oldukça düşkün olan bir köpek cinsidir. Sahiplerini diğer yabancı insanlardan ve hayvanlardan oldukça fazla kıskanırlar. Cesur olan yapıları ve inatçı yapıları sayesinde sahiplerine zor durumlar da yaşatabilmektedirler.

Çocuklarla ve sahipleriyle oynamaktan büyük zevk alırlar. Özellikle çocuklara karşı oldukça sevgi dolu bir şekilde yaklaşırlar. Yabancı insanlardan ve hayvanlardan hiç bir şekilde hoşlanmazlar. Onlara oldukça sert bir tavırla yaklaşırlar. Hatta aşırı durumlarda onları ısırılabilirler. Sevmediği insan ve hayvanlara karşı çok fazla havlayarak da tepki gösterebilirler. İnatçı yapıları nedeniyle oldukça uzun süre havlayabilen bir köpek cinsidir. Pekinez cinsi genel olarak bakımı biraz zor olan bir köpek cinsidir. Çünkü oldukça fazla tüylere sahiptirler. Bu da sahiplerinin tüy dökme problemleri ile karşı karşıya olduğunu göstermektedir. Genel olarak tüy bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Tüy dökülme problemiyle karşı karşıya kalındığı durumda tüyleri kısaltılarak bu problem bir oranda azaltılabilmektedir. Tırnak bakımı da tüy bakımı kadar oldukça önemlidir. Aynı zaman da diş bakımı da düzenli olarak yapılmalıdır. Genel olarak çok fazla hareketli olmayan bir köpek cinsidir. Bu yüzden de küçük apartman dairelerinde oldukça rahat bir şekilde beslenebilirler. Genel olarak dayanıksız bir metabolizmaları vardır. Bu yüzden de beslenme düzenine oldukça dikkat edilmesi gerekir. Çok kolay bir şekilde hastalığa yakalanmaya meyillidirler. Bu yüzden de özellikle temizliklerine çok dikkat edilmesi gerekir. Pekinez köpek eğitimi bir miktar zor olmaktadır. Sebebi oldukça inatçı bir köpek cinsi olmalarından kaynaklanmaktadır. Eğitim alanında uzman eğitmenler tarafından verildiğin de oldukça başarılı bir şekil de verilmektedir. Pekinez köpek cinsine ilk olarak tuvalet eğitimi verilmektedir. Tuvalet eğitimi biraz uzun sürebilmektedir. Tuvalet eğitimi tamamlandıktan sonra ise basit komut eğitimleri verilmeye başlanır. Eğitimin bu dönemi de biraz uzun sürebilmektedir. İnatçı köpekler oldukları için eğitimleri de bir miktar zorlu geçmektedir. Kesinlikle katı bir şekilde yaklaşılmaması gereken bir köpek cinsidir. Katı tavır sergileyen eğitmen ve sahiplerini ısırabilirler. Genel olarak ev de bakım için oldukça tercih edilen bir köpek cinsidir. Satılık Pekinez ilanları oldukça fazla ilgi görmektedir. Pekinez köpeği yetiştirmek isteyen kişiler Satılık Pekinez ilanlarını iyi bir şekil de incelemelidirler. Eğitimi yavru dönemin de daha kolay olduğunu için yavru dönem de almaları daha uygundur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Pekinez