köpek eğitimi

Satılık Pekinez Fiyatları

kopek 180

Pekinez cinsi köpek süs köpekleri kategorisinde yer alan bir köpek türüdür. Aşırı sevimli halleri ve ufak boyutları nedeniyle bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedirler. Güzel görünüşleri bir aksesuar misali taşınmalarına sebep olmuştur. Bu yazıda pekinez türü köpeğin özelliklerinden nasıl bakımı yapılacağından ve fiyat aralıklarından bahsedilecektir.

Pekinez Seçimi

Pekinez yavrusu seçilirken ırkının saf olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir kırma cinslerden uzak durulmalıdır. Ayrıca yavrunun alınacağı yerin, satıcının yavruya iyi davranıp davranmamış olması besinini doğru vermiş olması sağlık açısından önemlidir. Pekinezler genetik hastalıklara çok yatkın köpeklerdir bundan dolayı köpeğin anne ve babasının hangi hastalıklara sahip oldukları araştırılabiliyorsa bu alıcı için faydalı bir bilgi olacaktır keza yavrunun ailesinin yakalandığı hastalıklara yakalanma ihtimali yüksektir. Yavru alınırken anne sütünden erken kesilmemesine dikkat etmek önemlidir ayrıca yavrunun parazit ilaçlarının verilip verilmediği bilinmeli ve aşısı olana kadar yavruyu üşütmeme konusunda dikkat edilmelidir.

Pekinez Eğitimi

kopek 176

Pekinez Özellikleri nedeniyle tuvalet eğitimleri oldukça sorunludur. Sabır bu işin temel kurallarından biridir. Yoksa başarı oranı düşer. Şiddet içeren davranışalar köpeği daha çok ürkütecek ve de istenilen derecede tuvalet eğitimini alamamasına neden olacaktır. Şiddet yerine ödül yöntemine başvurulmalıdır. Köpeğin istenildiği yere tuvalet yapması ödüllenerek hayvan buna teşvik edilmelidir. Özellikleri irdelenirse kendisini gözü pek bir biçimde tehlikeye atabilme yeteneğine sahiptir. Sahiplerine karşı aşırı sevgi yüklü olmalarına karşın yabancılara oldukça soğukturlar. İnatçı bir türdür, bazen sahibine kendi istediklerini yaptırmak ister. İnat edip yemek yemedikleri de olmaktadır ancak fazla yedikleri zamanlarda ise oldukça şişmanlama eğilimleri vardır. Çok fazla havlayan bir köpek türüdür bu yüzden apartman yaşantısı olan insanlara fazla tavsiye edilmez. Fazla kıskanç olması dolayısıyla çocuklu ailelere de tavsiye edilmez.

PekinezBoy ve Kilo Bilgileri

Yükseklikleri erkeklerde ve dişilerde 30 cm. Ağırlıkları erkeklerde ve dişilerde 3.6 ile 4.5 kg arasındadır.

Pekinez Bakımı

Oldukça bakıma ihtiyaç duyan bir köpektir tüyleri dolayısıyla bu bakıma ihtiyaç duyar. Orta dereceli tüy dökme seviyesindedir. Ancak hayvanın tüyleri kesilerek rahatlatılması iyi olur özellikle gözlerinin üzerine düşen tüyler köpeği oldukça rahatsız edebileceği için kesilmelidirler. Enerjisi çok yüksek olan bir köpek türü değildir aradan ufak oyunlar yapabilir. Bir çok hastalığa yakalanma ihtimali vardır bunların en ön sırasında patella gelir. Bu hastalık küçük ırk ev köpekleri arasında en sık rastlanan hastalıktır denilebilir. Hastalıkta erken teşhis çok önemlidir. İlerlemiş vakalarda cerrahi müdahale gerekebilir. Kirpiklerin içe büyümesi gibi bir çok rahatsızlık görülebilir bu cins köpeklerde. Kilosuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Aşırı kilo alma eğilimleri olduğu için bu sebeple horlama problemi yaşamaya başlayabilirler.

PekinezFiyatları

Satılık pekinez fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Bu fiyat aralığı kişisel satışlarda 400 Türk Lirası ile 1000 Türk Lirası arasında genel seyir halindedir. Ancak pekinez yavrusu ve diğer tür yavru köpek alacakların dikkat etmesi gereke iki konu vardır. Bunlardan ilki hayvanın hastalıklarına, ırkına, aşılarına dikkat etmek. İkincisi ise hayvanı garanti verebilecek yerlerden almaktır. Bu işi yapan insanlar arasında dolandırıcılık yaparak para kazanan belirli bir kitle olduğu için bireylerin kendi elleri ile teslim alamayacakları yavruları almamaları gerekmektedir. Telefonla ulaşılan bir insan ne kadar güvenilir gelirse gelsin her an bir dolandırıcılık vakası başa gelebilir. Bunun için bu cinsleri satan dükkanlardan ve para garantisi veren sitelere odaklanılmalıdır. Yavruyu hırpalamamak korkutmamak ve iyi davranmanın eğitimi için yararlı olacağını hatırlatmakta fayda olur. Aksi takdirde yapılan emekler karşısında beklenilen sonuçlara ulaşılamayabilir.

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Pekinez Fiyatları

https://www.petyavru.com