köpek eğitimi

Satılık Papillon

Satılık Papillon

Papillon’ların kulaklarının görüntüsü öyle hoş bir yapıya sahiptir ki zaman zaman kelebek köpeği olarak adlandırıldıkları da görülür. Küçük görünmelerine rağmen aslında göründükleri kadar narin de değildirler. Oldukça akıllı olan bu köpekler için sahiplerinden görecekleri ilgi çok önemlidir. Satılık Papillon sevgi dolu bir ırktır. Çok canlı olan bu köpekler oyun oynamaya bayılır. Köpeğinizle ister dışarda isterseniz de evinizde bolca oyun oynayabilirsiniz. O size eşlik etmekten mutluluk duyar. Satılık Papillon sahibi olduğunuzda göreceksiniz ki zaman zaman köpeğiniz sizi çok sahiplendiğinden tanımadığı kişilere karşı oldukça korumacı bir tavır sergileyecektir. Papillon cinsi köpekler anlayacağınız üzere sahiplerine çok bağlı köpeklerdendir. Ayrıca bu köpek ufak tefek ama hırçın diğer köpeklere pek benzemez.

Papillon türü bir köpeğiniz olduğunda ona küçük numaralar öğretmeniz de mümkün olabilir çünkü bu köpekler diğer birçok şeyi öğrenebildiği gibi böyle numaraları da çabuk öğrenirler. Köpeğinizin eğitimi kolay olmakla birlikte istisnai olarak tuvalet eğitiminde zorlandığını görebilirsiniz ancak zamanla köpeğiniz bunu da öğrenecektir. Bu cins köpekler diğer köpeklerle bir aradayken onlarla pek anlaşamayabilir ancak evinizde bir de kediniz varsa birlikte yetiştirmenize bağlı olarak onunla iyi geçinecektir. Satılık Papillon için çocuklarla iletişimini merak edecek olursanız genellikle yaşı çok ufak olmayan çocuklarla anlaştığını söyleyebiliriz. Şehir hayatı için çok uygun bir köpek ırkı olmasına rağmen zaman zaman fazlaca havlaması apartman yaşamı için sorun oluşturabilir.

Diğer tüm köpekler gibi düzenli olarak egzersizlerini yapmasını sağlayıp onunla oyunlar oynarsanız köpeğinizin zinde, sağlıklı ve mutlu olmasını sağlarsınız. Ev içinde oyun oynamaktan hiç şikâyet etmeyecek bir köpektir fakat zaman zaman onunla dışarıda oyunlar oynamanızda hoşuna gider. Satılık Papillon sahibi olacaksanız bunun en güzel yanlarından biri de bu köpeklerin genel anlamda kokusuz ve temiz köpekler olmalarıdır. Bakımı açısından uzun tüylerini günlük olarak taramaya özen göstermelisiniz. Belli aralıklarla tırnaklarını kesmenizde yarar görülmekle birlikte dişlerinde tartar oluşmasını istemiyorsanız fırçalamalısınız. Lüzum görüldükçe kuru şampuanlama ile köpeğinizin temizliğini sağlayabilirsiniz. Papillon’lar eğitime kolaylıkla cevap vermesinin yanı sıra da çok şirin köpekler olması dolayısıyla öne çıkmış türlerdir.

Sıcakkanlı olan bu köpeklerin zaman zaman olaylara fazla tepki verdiklerine de şahit olabilirsiniz. Evinde sakince sahibinin sözünü dinlemek dahi bu köpeği mutlu edecek unsurlardan birisidir ancak onunla oyunlar oynamaya başladığınızda ne kadar neşeli ve oyuncu bir köpek olduğunu fark edebilirsiniz. Bu köpekler bazen utangaçlık gösterebilecek sevimli köpeklerdir. Unutmamalıdır ki Satılık Papillon asla dışarıda yaşamaya uygun bir tür değildir. O bir ev köpeğidir. Köpeğinizin ortalama yaşam süresi 13-16 yıl arasındadır. Bu sevimli köpekler tüylü kuyruklarını devamlı kıvrık bir şekilde sırtına yakın taşırlar. Çok sık olmamakla birlikte Papillon’lar istedikleri zaman bayağı yükseğe zıplayabilirler.

İçinde yaşadığı aileye karşı son derece sevgi dolu olan köpekler sıklıkla tıraşa ihtiyaç duymazlar. Enerjik yapılarının yanı sıra yüzmeyi de çok seven köpeklerdendir. Satılık Papillon yabancılarla da çok iyi anlaşan sıcakkanlı bir yapıya sahiptir ancak kapı çaldığında aniden havlama gibi davranışlarda bulunmaları olasıdır. Evde uslu durabilir ancak dışarda çok aktif bir köpek halini alacaktır. Onunla yeteri kadar ilgilenmeli ve egzersiz ihtiyacını yeterli ölçüde karşılamalısınız. Son derece sahibine bağlı, eğlenceli, oyuncu olup siz ve ailenizle çok iyi anlaşabilecek bir dost arıyorsanız Satılık Papillon sizler için harika bir seçim olacak, evinizi sevimlilikleri ile neşelendirecektir. Sözünüzden çıkmayacak şirin kuyruğu ile arkanızda gezecek tatlı, küçük bir köpek istiyorsanız Satılık Papillon belki de sizin için en uygun köpek cinsidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Papillon