köpek eğitimi

Satılık Newfoundland

newfoundland yavru satisi 1

Satılık Newfoundland

  Newfoundland ırkı köpekler oldukça cesur ve zeki köpeklerdir. Sahiplerine son derece sadık olan bu köpekler eve gelen misafirlere karşı da nazik bir tutum sergilerler. Sakin bir doğası olan Newfoundland’lar aynı zamanda çok asil ve güvenilir bir ırktır. Bu köpekler sahipleri ile öyle bağlar kurarlar ki eğer onu bir başkasına verecek olursanız yeni ortamına alışmakta epey güçlük çeker. Satılık Newfoundland yaşadığı aileyi korumak için elinden geleni yapacaktır. Çok korumacı bir köpektir. Herhangi bir tehlike sezdiğinde havlamak ya da hırlamak yerine sahibi ile yabancı kişi arasına girerek kendisini gösterir. Yaşlılar, çocuklar, yetişkinler ya da diğer hayvanlar bir tehlike oluşturmadığı sürece köpeğiniz onlarla hemen arkadaşlık kuracaktır.

Çok sabırlı olan Newfoundland’lar aynı zamanda çok da neşeli köpekler olduklarından çok iyi birer çocuk bakıcısı olabilirler. Köpeğinizi gönül rahatlığı ile çocuklarınızın yanında bırakabilirsiniz. Onunla dışarıda yapacağınız yürüyüşler ya da oynayacağınız oyunlar onu çok mutlu eder çünkü Satılık Newfoundland dışarıda vakit geçirmekten oldukça keyif alan bir köpektir. Ayrıca bu köpekler suyun içinde olmaktan da mutlu olurlar. Su içinde olmaktan mutlu olduğu kadar su içmeye de bayılan Newfoundland’lar su içerken etrafı biraz dağıtabilir. Diğer büyük köpekler gibi çok olmasa da zaman zaman salya akıtabilen bir köpek türüdür. Eğitimi biraz zor olabilir fakat sabır gösterir ve köpeğinize sakin yaklaşırsanız elbette ki vereceğiniz eğitimden cevap alabilirsiniz.

Ses tonunuzun derecesi ile onu yapmaması gereken şeyler konusunda uyarabilirsiniz. Satılık Newfoundland ses tonuna gayet duyarlı bir köpektir. Boyutu büyük olduğundan zaman zaman verdiğiniz komutlara çabuk cevap veremeyebilir. Bu sebeple köpeğinizi eğitirken bu durumu da aklınızdan çıkarmamalısınız. Köpeğinizin yeterince hareket etmesini sağlayarak egzersiz ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ona apartmanda bakmanızın hiçbir sakıncası yoktur. Yine de bu köpekler büyük bir bahçede çok daha rahat ederler. Köpeğinizi çok sıcak alanlarda bırakmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü Newfoundland’lar sıcağa karşı hassas köpeklerdir. Bu ırktan bir köpek için serin bir yer ve bol su vazgeçilmez olacaktır. Newfoundland cinsi köpekler her ne kadar evde tembel tembel oturmaktan çok keyif alsa da siz köpeğinizin orta seviyede egzersize ihtiyacı olduğunu unutmamalı ve onun hareket etmesini sağlamalısınız.

Köpeğinize zaman zaman yüzmesi için şans verirseniz buna gerçekten bayılacaktır. Köpeğinizin tüyleri için günlük bakım çok önemli olmakla birlikte yılda iki kere tüylerini döktüğünü göreceksiniz. Gerekmediği durumlarda köpeğinizi yıkamaktan kaçınmalısınız. Satılık Newfoundland büyük cüssesi ile oldukça güçlü, aynı zamanda da atik bir köpektir. Dikkat çeken birçok özelliği barındıran bu dost canlısı köpekler aynı zamanda son derece cesur, cömert ve zeki bir karaktere sahiptir. Mükemmel içgüdülere sahip olan Newfoundland’lar suda kurtarma köpeği olarak kullanılmış ve birçok kişinin de hayatının kurtulmasını sağlamıştır.

Gayet cesur olan bu köpeklerin cesaretini vahşi tavırlar ile karıştırmamak gerekir. Çünkü Newfoundland’lar sahibine ve yaşadığı aileye karşı bir tehlike sezmediği sürece oldukça sakin ve uyumlu köpeklerdir. Eğitimi bahsettiğimiz gibi biraz zor olduğu için profesyonel olarak bir eğitmenden yardım alabilirsiniz. Zorlandığınızda sert ve şiddet içeren tutumlardan sakınmalısınız çünkü bu köpeğinizin eğitimini ve öğreneceklerini olumsuz yönde etkileyecektir. Satılık Newfoundland son derece gözlemci ve tetikte olan bir köpek olmasına rağmen ilk defa göreceği yabancı misafirlerinize karşı dost canlısı tavırlar sergiler. Satılık Newfoundland eğlenceli, zeki ve sevimli tavırları ile sizin için mükemmel bir dost olmakla kalmayıp, tüm sevdiklerinizin de kalbini kazanacak harika bir köpektir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Newfoundland