köpek eğitimi

Satılık Kurzhaar Fiyatları

kopus1 187

Kurzhaar alırken iki buçuk aylıktan büyük olmasına ve en az 3 aşısının yapılmış olmasına dikkat ediniz. Aldığınız köpeğin iç ve dış parazit tedavilerinin yapılmış olmasına özen gösterin. Satıcıdan mutlaka yazılı sağlık belgesi alın. Kurzhaar alırken orijinal ırk olmasına özen gösteriniz. Hangi yaşta Kurzhaar alacak olursanız olun mutlaka güvenilir bir yerden almaya özen gösteriniz. Eğer yaşı gelmişse eğitimli olmasına özen gösteriniz. Kurzhaar alırken sorumluluğunu kaldırabileceğinizden emin olmalısınız.

Kurzhaar Özellikleri

Kurzhaar çok yönlü, çok amaçlı bir köpek ırkıdır. Yükseklikleri erkeklerde 59 64 cm arasında değişmektedir. Dişi Kurzhaar’da ise 53- 58 cm arasında değişmektedir. Erkek Kurzhaar’da kilo 25 -32 kg arasında değişmektedir. Dişi Kurzhaar’da kilo 20 – 27 kg arasında değişebilmektedir. Kafa vücutla orantılıdır. Kafatası hafif yuvarlak tepesinde, geniş ve yanlara kemerlidir. Ağzının uzunluğu kafatasının uzunluğuna eşit olmalıdır. Ağızlık ağzı hafif ve yandan görülebilen durumdadır. Büyük burun, geniş açık burun delikleri olan köpek ırkıdır. Kahverengidir. Badem şeklinde, orta boy gözler koyu kahverengidir. Yüksek kulakların genişliği başın yakınında asılı duruyor. Dişler makasla ısırık olmalıdır. Göğüs derindir. Kuyruk, uzunluğunun yaklaşık% 40’ına yerleştirilir. Avrupa’nın birçok yerinde kuyrukların demirlenmesi yasaktır. Kompakt ayaklar tabaka halindedir. Ön ayaklardaki dikeneler kaldırılabilir. Cilt sıkıdır. Kısa tüyleri dokunmak için kalın ve serttir. Kuyruk alt kısmında ve kalçanın arka kenarında biraz daha uzundur ve baş ve kulaklarda daha yumuşak, daha kısa ve incedir. Kabuk renkleri arasında katı karaciğer, karaciğer ve beyaz, karaciğer işaretli veya yamalar, beyaz işaretli veya karaciğer küveti bulunur.

KurzhaarMizaçları

kopus1 189

En enerjik ırklardan biri olan Kurzhaar, doğası gereği av köpeğidir. Koruyucu, akıllı, istekli ve ailesinden çok memnundur. Mutlu, şanslı, uzun yürüyüş, jog, zam, av veya Frisbee oyunu gibi sahipleri ile yapıcı bir faaliyette bulunmaktan başka bir şey yapmayı sevmiyor. Bu cins bir köpek için köpek kulübesindeki hayata uygun değildir. Sadık, ruhlu ve dostçadır ve çocuklarla iyi anlaşır. Hakimiyet ve enerji seviyeleri, aynı yerde bile köpek yavrularından yavru köpeklere hafif farklılıklar gösterir, ancak yüksek performanslı saha yarışmalarında yetiştirilmek üzere yetiştirilenler genelde ortalama Kurzhaar’dan daha fazla enerji beklenir, ancak günümüzde çok sayıda günlük hayatta egzersize ihtiyaç duyan çok yüksek enerjili köpeklerdir.

KurzhaarBakımı

Aktif bir aile için en iyisidir. Egzersiz yapmadığı zaman yüksek gergin ve sinirli olabilirler. Sahibinden daha güçlü fikir sahibi olup olmadığını anlarsa dinlemeyecektir, ancak sert disipline de iyi cevap vermez. Sakin, emin ve takip etmesi gereken kurallarla tutarlı bir sahibe ihtiyaç duyuyor. Sahibinin emrini istiyor ve hayatında bir yapıya ihtiyaç duyuyor. Bu cins egzersiz ya da liderlik yok ise, ayrılma kaygısı gelişebilir ve muhtemelen yıkıcı ve sinir bozucu olabilir. Yeterli derecede zihinsel ve fiziksel aktiviteyi ve tutarlı liderlik dengesini sağlamış olan iyi düzenlenmiş, istikrarlı fikirli Kurzhaar diğer köpekler ve kedilerle birleşecektir. Bu cins havlamayı sever ve yabancılarla rezerve edilebilir. İyi sosyalleştirilmesi gerekir. Gerçekten yetiştirildikleri şey için kullanılıyorsa ve av gezileri için götürülürlerse, şanlarına yakışır bir şekilde davranacaklardır.

KurzhaarYaşam Koşulları

Bu cins apartman yaşamı için önerilmez ve büyük bir avluya ve aktif, atletik bir aileye en iyi sonucu verir. 6 metreden daha düşük herhangi bir çiti atlamaları mümkün olabilir. Egzersiz altında, can sıkıcı büyük kaçış ustalarıdır.

KurzhaarEgzersiz

Egzersiz, bu yorulmak bilmeyen, enerjik hayvanlar için büyük önem taşır. En aktif aileler için bile bir maç daha fazladır ve bol miktarda egzersiz garantisi verilmedikçe aile evcil hayvanları olarak kabul edilmemelidir. Bisiklet sürerken, günlük, tempolu, uzun yürüyüşe çıkarken, yoga yaparken yanınızda olmasına özen gösterin. Eğer yetersiz kullanılırsa, bu cins huzursuzca ve yıkıcı olabilir.

KurzhaarTımar

Pürüzsüz dersinin tıraşlanması çok kolaydır. Sert fırça ile düzenli olarak fırçalayın ve yalnızca gerektiğinde yıkayın. Bir havlu veya güderi ile ovmak ceketinin pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır. Ayakları da kontrol edin özellikle köpek egzersiz veya çalışma yaptıktan sonra. Kulakları düzenli olarak inceleyin

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Kurzhaar Fiyatları