köpek eğitimi

Satılık Kurzhaar

590 ilan 1 kck

Satılık Kurzhaar

Kurzhaar köpekleri Almanya kökenli bir av köpeği ırkıdır. Kurzhaar köpek ırkı oldukça büyük bir köpek ırkıdır. Yüksek zekâları ve enerjik yapıları sayesinde av köpekleri arasında en çok tercih edilen köpek ırkları arasında ön sıralarda gelmektedirler.

  

Kurzhaar Köpeklerinin Fiziksel Özellikleri

Kurzhaar köpekleri orta yapılı bir av köpeği ırkıdır. Dişi ve erkek kurzhaar köpekleri arasında fiziksel olarak büyük farklılıklar görülmemektedir. Erkek kurzhaar köpeklerinin boyları elli sekiz cm ile altmış beş cm arasında, dişi kurzhaar köpeklerinin boyları ise elli dört cm ile altmış cm arasında farklılık göstermektedir. Erkek kurzhaar köpeklerinin ağırlıkları yirmi beş kg ile otuz üç kg arasında, dişi kurzhaar köpeklerinin ağırlıkları ise yirmi kg ile yirmi sekiz kg arasında değişiklik göstermektedir. Güçlü bir av köpeği ırkıdır. Kaslı bir vücut yapısına sahiptirler.

Av ürünlerini kolaylıkla taşımalarını sağlayan güçlü bir çene yapısına sahiptirler. Kurzhaar köpekleri iyi bir şekilde bakıldıklarında on iki yıl ile on altı yıl arasında yaşayabilmektedirler. Kısa bir tüy yapısına sahiptirler. Tüyleri kısa olmasının yanı sıra oldukça sıkı bir forma sahiptir. Bu yüzden sert bir kürk formuna sahiptirler. Sert kürkleri genel olarak kahve rengi ve ya beyaz tonlarında olmaktadır. Bazı türlerinde ise kürk renginin kahve ve beyaz tonlarının çeşitli benekler şeklinde bir birine karışık olduğu gözlenir. Kürk renginden bağımsız olarak burunları her zaman kahverengidir. Burunların üzerinde badem şeklinde gözleri yer almaktadır. Kurzhaar köpeklerinde kahverengi ve badem göz formatı karakteristik bir özelliktir.

Üstün fiziksel özelliklerinin yanı sıra diğer özellikleri ile de çok tercih edilen bir köpek ırkıdır. Kurzhaar köpekleri oldukça sadık bir köpek ırkıdır. Sadık olmaları, itaatkâr yapılarını da beraberinde getirmektedir. Sahiplerine olan sadakatleri, tam itaatkâr bir yapıya sahip olmalarını sağlamaktadır. Sahiplerine düşkünlüğü sebebi ile pek yalnız kalamayan bir köpek ırkıdır. Sahiplerinin yanı sıra, sahiplerinin ailelerine de oldukça bağlı ve koruyucudurlar. Çocuklarla da çok iyi geçinirler. Çocuklarla oynamaktan zevk alırlar. Neşeli bir yapıya sahiptirler. Sahiplerine itaat ve düşkünlüğün yanı sıra, yabancı insan ve hayvanlara karşı oldukça saldırgan olabilmektedirler. Yabancı insanlarla kesinlikle anlaşamazlar.

Büyük yaşta ki kurzhaar köpekleri yabancı insanların yanı sıra yabancı olan hiç bir hayvan ve köpek ile de geçinemez. Küçük yaşta ki kurzhaar köpekleri ise yabancı hayvanlara karşı daha sakin tavırlar sergilerler. Kurzhaar köpekleri av yeteneklerinin yanı sıra, yüksek enerjileri ile de ünlüdürler. Oldukça hareketli olan bir köpek ırkıdır. Günlük olarak bir çok köpek ırkından farklı olarak uzun süre fiziksel aktivitelerde bulunması gerekir. Bu fiziksel aktivitelerin düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi kurzhaar köpeklerinin sağlığı için oldukça önemlidir. Kurzhaar köpekleri yüksek fiziksel aktivite ile vücutlarında biriken fazla enerjiyi dışarı atmaktadırlar.

Eğer bu enerji günlük olarak dışarı atılmazsa, çeşitli sağlık problemlerine sebep olabilmektedir. Bu yüzden kapalı ortamlarda yaşamak için uygun olmayan bir köpek ırkıdır. Kurzhaar köpekleri av köpeği olmasından dolayı havlamayı çok fazla seven bir köpek ırkıdır. Hem havlama oranlarının yüksek olması, hem de yüksek fiziksel aktivite ihtiyaçları sebebi ile evde beslemek için uygun olmayan bir köpek ırkıdır. Dış ve açık ortamlarda beslemek kurzhaar köpekleri için en ideal olan yaşam alanlarıdır. Sahip oldukları yüksek özellikleri sayesinde oldukça rağbet gören bir köpek ırkıdır. Son dönemlerde satılık kurzhaar köpek ilanları da birçok av köpeği ırkına göre, daha fazla ilgi görmektedir. Bu ilginin başlıca sebebi, sahip oldukları üstün yetenekleri ve kolay eğitilebilir olmalarıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Kurzhaar