köpek eğitimi

Satılık Kurzhaar

Dog Training Child Rearing Psychology 101 what happened to leadership

Kurzhaar köpek cinsinin kökeninin Almanya’ya dayandığı bilinmektedir. Kısa tüylü alman puanteri olarak da adlandırılmaktadır. Genel olarak av sınıfına dahil edilmek için üretilmiş bir köpek cinsidir. Kurzhaar köpek cinsi çok iyi bir av köpeğidir. Oldukça yüksek bir koku alma yeteneği vardır. Bu özelliği çok iyi bir avcı köpeği olmasını sağlayan üstün özellikleri arasında üst sıralarda gelmektedir. Kurzhaar köpek cinsi oldukça kısa tüylü olan bir köpek cinsidir. Ancak oldukça sıkı bir tüy yapıları vardır. Kısa bir burun yapıları vardır. Kısa olan burunları iri bir yapıya sahiptir. Genel olarak beyaz, grimsi beyaz, ciğer rengi ve ya koyu kahverengi post rengine sahip olabilmektedirler. Genel olarak burunları ise koyu kahve tonlarında olmaktadır. Orta büyüklükte gözlere sahiptirler.

 

Genel olarak uzun boylu köpek cinsleri sınıfına dahil edilebilmektedirler. Erkek olan kurzhaar köpeklerinin boyları yaklaşık olarak elli dokuz cm ile altmış beş cm arasında değişiklik göstermektedir. Dişi olan kurzhaar köpeklerinin boy ortalamaları ise elli üç cm ile elli sekiz cm arasında değişiklik göstermektedir. Genel olarak çok fazla kilo almaya meyilli olmayan bir köpek cinsidir. Vücut ağırlıkları beslenme düzenlerine ve aldıkları farklı besin gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak dişi olan kurzhaar köpeklerinin ağırlıkları yirmi bir kilogram ile yirmi yedi kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Erkek olan kurzhaar köpeklerinin ağırlıkları ise yirmi beş kilogram ile otuz iki kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Genel olarak sağlıklı bir yaşam sürdüklerin de on üç ile on beş yıl arasında yaşayan bir köpek cinsidir. Kurzhaar köpek cinsi oldukça zeki bir köpek cinsidir. Zekâ açısından dünya sıralamasında dereceli bir köpek cinsidir. Oldukça itaatkâr bir köpek cinsidir. Sahibinin emirlerini yerine getirmekten çok hoşlanır. Emirlere itaat öncelikli davranışları arasında gelmektedir. Çok fazla enerjik ve hareketli bir köpek cinsidir. Bu yüzden çok küçük ev ortamında yaşamaya pek uygun bir köpek cinsi değildirler. Genel olarak günlük egzersizlerini düzenli olarak yerine getirmeleri gerekir. Aksi halde saldırgan ve huzursuz olabilmektedirler. Yani en azından günlük olarak egzersizlerini yapabilecekleri alanlara çıkartılmalıdırlar.

 

İtaatkâr yapılarının yanı sıra sahiplerine de oldukça düşkündürler. Çoğu zaman sahiplerinden ayrı kalmak istemezler. Çok uzun süre sahiplerinden ayrı kaldıklarında agresif tavırlar sergileyip, çevrelerine zarar verebilirler. Sahiplerini bazı durumlarda özellikle diğer köpeklerden kıskanabilmektedirler. Sahiplerine olduğu kadar sahiplerinin yakınlarına da oldukça yakın davranırlar. Yaban cı insan ve hayvanlara karşı çok mesafeli davranırlar. Genel olarak yakınlarında bulunmalarından çok rahatsız olurlar. Genel olarak av köpeği ve ya show köpeği olarak eğitilmeye daha yatkındırlar. Av köpeği doğaları havlamayı sevmelerine sebep olmuştur. Bu yüzden havlama problemi oluşturabilmektedirler. Bu yüzden genel olarak apartmanda yetiştirilmek için pek tercih edilmeyen bir köpek cinsidir. Bunun yanı sıra kısa olan tüyleri bakımını kolaylaştırmaktadır. Çok fazla tüy dökme problemine neden olmaz. Düzenli olarak tüy bakımının yapılması gerekir. Tırnak bakımı ve diş bakımı da düzenli olarak yapılıp takip edilmelidir. Aşıları düzenli olarak veteriner kontrolünde yapılmalıdır. Genel olarak kurzhaar köpek eğitimi birçok köpek cinsine göre oldukça kolaydır. Çok fazla dominant bir karaktere sahip olmadıkları için eğitmenlere çok fazla problem oluşturmazlar. Bu üstün özellikli köpek cinsi için Satılık Kurzhaar ilanları oldukça büyük ilgi görmektedir. Özellikle küçük ev ortamı yerine bahçeli bir ev ortamı ve ya çeşitli geniş ortamlarda köpek beslemek isteyen insanların önceliğinde Satılık Kurzhaar ilanları ön sıralar da gelmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Kurzhaar