köpek eğitimi

Satılık Köpek İlanları

kopus1 192

Hayvanları seviyor ve bir evcil dostunuz olmasını istiyorsanız ilanları internet üzerinden takip etmeniz yeterli olacaktır. Evcil hayvan satan yerlere bakıldığında bu işletmeler kendi tanıtımlarını internet üzerinden herkese duyurmak isterler. Bunun için köpek ilanlarını en garanti bulabileceğiniz yerler hayvan sevenler ve köpek barınağına benzer sayfalar olmalıdır. Evcil hayvanları olan kişiler bu canlıların bir eve kavuşması ve aile sıcaklığında büyümelerin istedikleri için sizlere yardımcı olacaklardır.Satılık köpek ilanları en çok yayınlanan yerler köpek çiftlikleri, barınakları, pansiyonları ve doğal ortamda bu işi yapan kişilerdir. Bir dost edinmek istiyor ve ev ortamını renklendirmek istiyorsanız mutlaka ilanlara göz gezdirmelisiniz.

Evde Beslenen Köpekler Hangileridir?

kopus1 185

Bir köpek sahibi olmadan önce ırklarına bakılması gerekiyor. Her köpek ev ortamında beslenemez ve idare edilemez. Onlar kendi doğalarında özgür bir şekilde yaşamaya alışmışlardır. Fakat bazı köpekler vardır kendi doğalarından uzaklaşsalar bile gittikleri yere hemen uyum sağlayarak burada rahatlıkla yaşarlar. İlgi ve sevgi gördüklerinde kendi doğal alanı gibi hissederek bağlanmaya başlarlar. Satılık köpek ilanlarında köpeklerin özelliği, karakteri ve yapısı hakkında bilgiler yer alır. Bu alanlar mutlaka okunarak hareket edilmesi gerekir.

Ev ortamına uyum sağlayan, eğitildiğinde bir çocuk gibi evin içerisinde kendi istediklerini yapabilen ve ihtiyaçlarını karşılayabilen türler olmalıdır. Bu köpekler genel olarak bakıldığında eğitime açık, ılımlı, uyumlu, sakin, eğlenceli ve oyunculardır. Ev konforunun verdiği rahatlık ile bir süre sonra evinizi korumaya başlar ve size iyi bir dost olmaya başlar. İtaat eğitimi aldıklarında tam bir arkadaş gibi onunla hareket edebilir ve istediğinizi yaptırabilirsiniz. Evde yetişmeye müsait olan köpekler ve sahipleri arasında bir süre sonra kuvvetli bir bağ oluşur. Alacağınız köpeğin karakterinize yakın olması önemlidir.

Cinsine Göre Satılık Köpek Fiyatları:

Satılık köpek ilanları bakıldığında kategorilere ayrılmış şekildedir. Çünkü her köpek ırkı farklı farklıdır. Özelliklerinden tutun yaşadıkları coğrafyaya kadar değişiklikler görülebilir. Soğuk iklimde büyüyen köpeklerin daha soğukkanlı, koruma içgüdüsü ve eğitilmediği durumda saldırgan bir özelliğe sahip olabileceği bilinmesi gerekir. Aynı şekilde sıcak iklimde yetişen köpekler daha ılımlı ve ev içinde uyum sağlayacak türlerdir. Örneğin; Golden köpekler hem eğitilmeye hem de ev içinde uzun yıllar sizinle kalabilecek bir köpek cinsidir. Fakat kangal köpeklerine bakıldığında ev içinde değil de çiftlik, bahçe ve çoban koruyuculuğu gibi görevleri üstlenecek yapısı vardır. Bu yüzden köpeklerin özelliklerine göre fiyatları değişir. En pahalı köpekler yavru ve eğitilmiş köpeklerdir.

Yetişkin köpek almak istiyorsanız bunu ev içinde değil doğal alanda beslemelisiniz. Ev içinde yetişen köpeklerin yavru iken başlamaları hem kendisi için hem de sahibi için bir avantajdır. Yerli ve yabancı köpek ırkları arasında da fiyat farklı vardır. Yurt dışından getirilerek satılan köpeklerin bazıları özel ırka ait olabilir. Onu satın almak ve ev ortamında büyütmek için özelliklerine bakmanız gerekebilir. Yaşadığınız bölgenin coğrafi koşulları da önemlidir. Sahipleneceğiniz köpeğin has üretiminin olduğu yere göre bir bölgede yaşar ise ömrü daha uzun olur ve sağlık problemleri ile karşılaşmaz. Her köpeğin cinsi farklı olduğu gibi fiyatları da farklıdır. Eve alacağınız köpeğin size eşlik etmesi, onun bakımını ve beslenmesini karşılayacak içtenliğe sahip olunması gerekir. Uygun fiyatlarda köpek satın almak istiyorsanız üretim çiftliklerine gidilmesi tavsiye edilir. Buralarda istediğiniz ırkın hasını bulabilir ve ona buradan arkadaş edinebilirsiniz. Bunların yanı sıra köpek barınaklarına giderek ücretsiz bir dost alabilirsiniz. Herhangi bir fiyat belirlenmeden istediğiniz ve ev ortamına uygun olan köpekleri seçebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Köpek İlanları