köpek eğitimi

Satılık Köpek Fiyatları

40 Big Dog Puppy Pictures 14

Bugünlerde birçok satılık köpekler bulunmaktadır, fakat eskiye göre olan bir fark, satılık köpeklerin çok olması, ama köpekleri alacak evlerin dahada az olması. Bütün köpeklerin sıcak bir yuvaya ihtiyaçları vardır, fakat yuva bulmak artık gerçekten hiç kolay değil ve köpekler genellikle petshoplarda veya veterinerlerde yeni evlerine gitmek için bekliyorlar. O kadar çok köpek cinsi var ki, hepsini saymak gerçekten mümkün değil, fakat satılık köpek fiyatları neredeyse birkaç yüz liradan bin lira veya daha pahalısına kadar bulunmktadır. Özellikle biliyorsunuz ki köpekler arasında en pahalısı ve sadece Türkiye’de bulunabilen köpek cinsi Kangal Köpekleri olmaktadır. Kangal Köpekleri ise eğer gerçek bi Kangal ise ve başka bir cins köpekle çiftleşmemişse bir tane bin liranın üzerinde satılmaktadır. Köpeklere fiyat biçmek ne kadar doğrudur, bilinmez, fakat yıllardır evcil hayvanlar, hayvan sahibi olmak isteyenlere satılıyor.

Eğer sizde sorumluluk sahibi olabilirseniz ve bir köpek almak isterseniz, petshoplara giderek veya veterinerlerden alabilirsiniz. Satılık köpek fiyatları bazen size çok pahalı veya bu köpeğe neden bir fiyat biçiliyor diye düşünenlerde olabilir, bu sebeple eğer ücretsiz olarak bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, veterinerleri araştırabilirsiniz. Veterinerlerde bazen bütün aşılarını ve ihtiyaçlarını karşıladığınız sürece, köpeği bedavaya fiyat konulmadan size verilebiliyor. Bu gerçekten mümkün olan bir şeydir ve en güzel olanıdır, çünkü bazı insanlar gerçekten köpeklere fiyat biçmek istemiyorlar. Şöyle düşündüğümüz zaman, köpek çiftliklerinde köpekler doğum yaptıktan sonra, hepsine bakamayacakları için petshoplara satabiliyorlar. Dolayısıyla petshoplarla köpek veya hayvan çiftlikleri arasında olan alışveriş ilişkisi bu şekilde oluyor. İnternet sitelerine bakınca farklı köpeklerin fiyatlarını görebilirsiniz. Bulldog’lar var, Goldan Retreiver köpekleri, süs köpekleri ve daha birçok köpek cinsleri bulunuyor.

Hatta bazı köpek cinslerini duymamış olabilirsiniz de. Yeni köpek cinsleri çıktıkça yeni isimler konuluyor. Köpeklerle arkadaş olabilmek gerçekten çok güzel. Bazıları köpeklere konuşur ve hatta köpeklerin anlamadığınız ve hissetmediğini düşünür, fakat köpekler aslında sizi çok iyi hissedebiliyorlar. En azından üzgün olduğunuzu veya mutlu olduğunuzu. Bazı köpekler o kadar pahalı oluyor ki Türkiye’de satıldıkları zamanda bile, lira olarak değil, dolar olarak satılabiliyorlar. Birçok köpeklerin fiyatlarını internetten öğrenebilirsiniz. Hatta bazı köpekler Türkiye’de bile bulunmayabiliyor. Petshoplara gittiğiniz zaman köpek kafesinin üzerinde köpeklerin fiyatlarını görebilirsiniz. Köpek ne kadar küçük veya yavru olursa, fiyatlar daha uygun oluyor, fakat şunuda unutmamak gerekir ki, köpekler özel olduğu zamanda da fiyatları pahalı olabiliyor. Köpeklere fiyat vermek gerçekten çok zor, fakat bazen yapılması gerekiyor. Malum artık köpeklerin kendi piyasaları bulunuyor. Türkiye’de bulunan ne pahalı köpek Kangal Köpekleri olabilir.

Gerçek Kangal Köpeklerini ise ancak Sivas’ta bulabiliyorsunuz ve onların fiyatı ise en düşük olarak bin liradan başlayıp beş bin liraya ve üzerine çıkabiliyor. Kangal köpekleri gerçekten çok özeldir ve koruma köpekleri olarak kullanılır. Polis köpekleri örneğin, Doberman veya Alman Kurdu, bunların fiyatıda yine yüksek olmaktadır ve her zaman Türkiye’de bulunan köpekler değildir. Bazen yurtdışından getirilip eğitim verilip eğitimden geçtikten sonra polis köpeği olmaya hak kazanıyor. Bu tür satılık köpek fiyatları yine en ucuz olarak sekiz yüz lira veya bin lirayı bulabiliyor. Köpek sahibi olmak gerçekten kolay değil. Bugüne kadar kendinize göre bütçeleri ayarlarken, bir köpek aldıktan sonra veya almadan önce, onun içinde bütçenizi hesaplamak zorunda kalacaksınız. Burada birçok fedakarlık olacak, fakat gerçekten bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, bunu yapmanız çok önemli. Malum köpekte bir canlı ve onunda ihtiyaçları olacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Köpek Fiyatları