köpek eğitimi

Satılık Köpek Fiyatları

border collie

Satılık Köpek Fiyatları

Günümüzde hayatımızın büyük bir kısmında bize eşlik eden hayvanlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Özellikle de köpek türleri hem ev yaşamına hem de eğitilmeye müsait olan yapıları hem de birçok özelliğiyle insan doğasına daha yakın olması sebebiyle insanlar tarafından en çok beslenen evcil hayvanlardır.  Özellikle de son zamanda sayıları oldukça artan petshoplar sayesinde neredeyse hemen her evde bir köpeğe rastlamak mümkündür. Köpek beslemek isteyen kişiler öncelikle planlarını çok iyi yapmalı ve yaşam tarzlarının köpek beslemeye uygun olup olmadığını iyice analiz etmelidirler.

Günlük olarak işte geçirdiğiniz süre ve gün içinde köpeğinizin ihtiyaçlarına ayırabileceğiniz süreyi iyi ayarlamalı ve buna göre bir köpek besleyip beslememeye karar verilmelidir. Köpek beslemek isteyen kişiler istedikleri köpek ırkını artık kolayca her yerden temin edebilirler. İnternette ki petshop satış siteleri neredeyse hemen her köşe başında bulunan petshop dükkânları ve çeşitli ilan sitelerinde kullanıcılar tarafından konulmuş olan satılık köpek ilanları istediğiniz köpek cinsini bulmanıza yardımcı olabilecek sadece birkaç örnek.

Her köpek ırkının da kendine göre bir fiyatı bulunmakta ve bu fiyatlar kimi cinsler için çok makul sevilerde olsa da bazı cinler için dudak uçuklatıcı boyutlarda olabilmektedir. Özellikle de Ülkemizde fazla bulunmayan ve yurt dışından ithal olarak getirilen cinslerin fiyatları oldukça yüksektir. Sadece köpek satışınından kar sağlamak amacıyla kurulmuş olan işletmeler de vardır. Bu kuruluşlar her cinsten bir dişi ve bir erkek olacak şekilde birer adet damızlık olaral alırlar ve bu çiftlerin birleşmesini sağlayarak türün çoğalmasını sağlarlar. Böylece doğan yavruları belirli bir ücret karşılığında satarak kar sağlarlar.

Yurtiçinde üretilen ve yaygın olan cinler ise fiyat olarak diğerlerine göre daha ucuzdur. Örneğin bir alman kurdu almak isterseniz bu ırkı hem talebin fazla olması hem de yurtiçinde de üretilip çoğaltılarak satışı yapıldığı için bir terrier cinsi köpeğe göre daha uygun fiyata alabilirsiniz. Aynı şekilde uygun fiyata bulabileceğiniz köpekler arasında husky(sibirya kurdu) leri de sayabiliriz. Şüphesiz ki bir husky e bir rotraiwer veya bir akita’dan çok daha uygun fiyatlara sahip oluyor olacaksınız. Bugün bir akita cinsi köpek satın almak isteseniz en az 1500 ile 4500 dolar arası bir bütçeyi gözden çıkararak köşeye ayırmanız gereklidir.

Her ne kadar fiyatları ırklarına ve cinslerine bağlı olarak değişiklik gösterse de sonuç olarak hepsi çok sevimli ve dost canlısı hayvanlardır. Sahip oldukları sadakat ve bağlılık özellikleriyle özellikle de koruma içgüdüleri sayesinde insanların tarihler boyunca en yakınındaki hayvan türlerinden biri olmayı başarmışlardır.

Sonuç olarak köpekleri seviyorsanız ve eğer bir köpek beslemeye karar verdiyseniz beslemek istediğiniz köpek cinsinin fiyatı size bir yere kadar engel teşkil ediyor olacak ve sonuç olarak siz her ne kadar pahalı da olsa istediğiniz cinsi satın alıp besliyor olacaksınız. Eğer ki ekonominizi fazla zorlamadan ve kemer sıkma politikası uygulamadan bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız da köpek üretimi yaparak bu işten kara kazanan kişilerin kullandıkları satış sitelerine göz atabilirsiniz.

Bu gibi sitelerde kişiler köpekleri doğrudan ithal etmek yerine kendileri çoğaltıp sattıkları için birçok köpek cinsinin fiyatı ithal fiyatına göre daha uygun olmakta ve cebinize de daha az maliyet yaratmaktadır. Bu neden bir köpek almadan önce onun bulunduğunuz yerde ki satış noktalarını araştırmalı ve değişik satış noktalarının belirtmiş oldukları satış fiyatlarını karşılaştırmalısınız. Özel bir sektör olması nedeniyle yan yana bulunan iki satış noktasında bile aynı iki cinsin fiyatları birbirinden tamamen bağımsız olabilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Köpek Fiyatları