köpek eğitimi

Satılık Kopay

11 3 yasinda erkek tavsanci kopay satiliktir

Satılık Kopay

Kopay ırkı köpekler harika koku alma duyuları ile avını takip eden ve avlayan köpeklerdir. Av köpeği olarak kullanılmakta olup ava çıkanlar için mükemmel bir seçimdir. Bu köpeklerin tüyleri son derece kısa ancak güçlüdür. Kopay köpeklerini ortalama yaşam süresi 14 yıl kadardır. Satılık Kopay eğitim anlamında sizi çok zorlamayacak, eğitimi gayet kolay bir köpektir. Kopay’ların eğitiminde en önemli nokta temel itaat eğitimlerinin doğru bir biçimde verilmiş olmasıdır. Çünkü temel itaat eğitimleri düzgün bir biçimde verilmediği takdirde Kopay köpeklerinin av esnasında kaybolma riskleri vardır. Her şeyden önce Kopay cinsi köpekler sahibinin “Gel!” komutunu çok iyi bir biçimde öğrenmiş olması gerekir. Köpeğinize bu komutu öğretmenin en basit yolu her yemek öncesi ona “Gel!” diyerek seslenmeniz olacaktır. Böylelikle aç olduğu için hemen gelecek, aynı zamanda öğrendiği bu komut size av esnasında da fayda sağlayacaktır.

Eğer Satılık Kopay sahibi olacaksanız beslenme alışkanlıklarını oluştururken dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Köpeğinizi evde bakacaksanız kuru mama ile beslemeniz yeterli olurken eğer köpeğinizi av için yetiştiriyor ve iyi bir av köpeği olmasını istiyorsanız zaman zaman avda yakaladığı tavşan kulaklarını ona verebilirsiniz. Ayrıca bu köpeklerin bakımı da çok kolaydır. Tüyleri sert ve kısa olduğundan sık sık fırçalanma ihtiyacı duymaz ancak mevsimsel olarak bahar aylarında tüy dökmektedirler. Bu nedenle özellikle bu aylarda gerekli özeni gösterip tüylerini fırçalamalısınız. Bahar ayları dışında haftada sadece bir kez tüylerini fırçalamanız köpeğiniz için yeterlidir. Köpeğinizin ihtiyacı olmadığı, yani çok fazla kirlenmediği takdirde ayda birden fazla yıkanması çok iyi olmayacaktır.

Köpeğinizi “Gel!” komutu ile çağırmak yerine dilerseniz bir düdük kullanarak da av esnasında yanınıza çağırabilirsiniz. Bunun için de elbette onu düdüğe alıştırmalısınız. Köpeğinizi av için yetiştirecekseniz düdükle eğitmeniz daha iyi olur, çünkü arazili alanda düdük sesi çok daha iyi duyulmaktadır. Satılık Kopay, bir av köpeği olduğu için sizin için oldukça enerjik bir dost olacaktır. Köpeğinizi ne kadar sık ava götürürseniz o kadar mutlu olduğunu göreceksiniz. Eğer evde bakıyorsanız ve köpeğinizin av imkânı yoksa gerekli egzersiz ihtiyacını karşılamak adına günde en bir saatlik bir yürüyüş köpeğinizin sağlığı için çok önemlidir. Yeterli egzersiz yaptırmazsanız köpeğiniz tembel bir hale bürünür ve kilo alımı artar.

Köpeğinize doğru ve başarılı bir itaat eğitimi verdiğiniz takdirde Satılık Kopay ile harika av deneyimleri yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kopay’ınıza öğretebileceğiniz bir diğer güzel komut ise “Dur!” komutu olacaktır. Bu komutu da “Gel!” komutu gibi yemek esnasından öğretirseniz ava çıktığınızda köpeğinizin yakalamış olduğu avı ağzından almanız çok daha kolay hale gelir. Av sonrası da köpeğinizi bakımına gereken özeni göstermelisiniz. Kulaklarının içine kaçan herhangi bir yabancı madde olup olmadığı ya da patilerinin arasında bir şey kalıp kalmadığına dikkatle bakmanız köpeğinizin genel bakımı ve temizliği açısından oldukça önemlidir. Veterinerin Satılık Kopay için vereceği bir kulak losyonu ile haftada bir kere kulaklarının temizliğini yapmanız yeterli olur. Dişlerini ise haftada 2 veya üç kere fırçalayabilirsiniz.

Kopaylar son derece özgür, canlı, çevik ve sert köpeklerdir. Bu nedenle bir Satılık Kopay sahibi olmadan önce kendi koşullarınızı da değerlendirerek karar vermelisiniz. Doğru bir eğitimle mükemmel bir arkadaş ve av köpeği halini alabilecekken yanlış yetiştirirseniz her avın peşinden giden ya da gördüğü diğer köpeklerin peşinden koşan bir köpek halini alır. İyi bir Kopay sahibi olurum diyorsanız Satılık Kopay avlarınıza renk getirecek eğlenceli, hareketli ve sadık bir dost olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Kopay