köpek eğitimi

Satılık JackRussell Terrier Fiyatları

kopus1 177

JackRussel Cinsi İngiliz din adamı ParsonJackRussel tarafından yetiştirilmiş, tilki avında kullanılan bir cinstir. Açık kahverengi, kahve ve beyaz karışık renklerde olabilirler. Ev ortamına uyum sağlar ancak çok aktif olması nedeniyle bahçede bakılmaya da uygundur. İyi eğitilmediği takdirde saldırganlaşabilen agresif yapıda köpeklerdir. Yavru olarak alınıp, aile bireylerine alışması sağlanmalıdır. Boylar 30-36 cm aralığında olup, kilo ortalaması 6 – 8 kilogram aralığındadır. Satılık jackrussellterrier fiyatları bir takım faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

kopus1 190

JackRussellKarakter Yapısı

Çok oyuncu bir cinstir. İlgi görmediklerinde agresif tavırlar sergileyebilirler. Sürekli onunla iletişim halinde olmanız gerekir. Evde tek başına kalmaktan hoşlanmayacaktır. Ev eşyalarına zarar vererek tepkisini göstermesi muhtemel cinslerden biridir. Onunla geçireceğiniz zamanda bir kısıtlama yoksa ve enerjisine karşılık verebilecekseniz en iyi oyun arkadaşınız olmaya adaydır.

Yaşam ortamı

Ev ortamında bakılabilir ancak çok enerjik olmaları ve sık havlamaları dolayısıyla bahçe ortamında bakılması daha uygundur.

Egzersiz ihtiyacı

Bitmek bilmeyen enerjiye sahip olan bu cinsi gün içerisinde sık sık dolaştırmalı ve oyun oynamasına izin vermelisiniz. Yorulmak nedir bilmezler. Eğer ileri eğitim verilmediyse tasmasız gezdirmemeniz gerekir. Diğer köpeklerle arası çok iyi olmadığı gibi çocuklara da zarar verme ihtimalini göz önünde bulundurmalı ve daha belki tenha yerlerde ya da kapalı bir bahçe içerisinde tasmasız koşup enerjisini boşaltmasına izin verebilirsiniz.

Bakımı nasıl yapılır?

Tüyleri ince ve kısadır. Haftada 2 ya da 3 kez yapacağınız genel bir tüy bakımı yeterli olacaktır

JackRussel eğitimi

JackRussel kolay eğitilebilir bir tür değildir. Oldukça inatçıdır ancak inatçı olduğu kadarda zeki bir türdür. Onu eğitirken ondan daha inatçı ve sabırlı olunmalıdır. Dominant bir tavır sergileyerek, patronun siz olduğunuzu anlamasını sağlamalısınız. Ses tonunuz en önemli enstrüman olacaktır. Kararlı bir tavırla komut verin ve sabırlı olmaya gayret edin. Dominant olmak agresif olmakla aynı anlama gelmez. Köpeğiniz zamanla size benzer dolayısıyla ne verirseniz onu alacağınızı unutmadan ısrarlı, sabırlı, kararlı olun ancak agresif davranmaktan kesinlikle kaçının. Bu tavırlar tüm cinslerde ilerleyen dönemlerde agresiflik, saldırganlık yada tam tersi korkaklık gibi davranış bozukluklarıyla karşılık görür. Eğer eğitiminde zorlanıyorsanız profesyonel yardım almanız faydalı olacaktır.

Temel eğitim

Otur, kalk, Gel, yat, getir gibi komutları içeren temel eğitimi vermek ve karşılık almak için yavru iken edinmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. İnatçı olan bu cins yavru dönemi geçtikten sonra daha zor eğitilecektir. Öğrendiği davranışları değiştirmek istemez ve itaat zorluğu yaşamaya yatkındır. Ancak yavru bir JackRussel sizin öğrettiklerinizle sevimli bir oyun arkadaşına dönüşür. Temel komutları öğretirken ses tonunuzu iyi ayarlayın. Onun sesi sizinkinden baskın gelirse onu eğitmeniz imkansız hale gelecektir. Temel eğitimini almış satılık jackrussellterrier fiyatları aldıkları eğitim doğrultusunda eğitimsiz olanlara göre daha yüksek olacaktır ancak uzun vadede kazançlı bir alışveriş olacağı da muhtemeldir.

İleri Eğitim

Eğer ileri eğitim konusunda uzman değilseniz ileri eğitim konusunda bir köpek eğitim merkezinden yardım almanız yada köpeğinizi alırken ileri itaat eğitimi almış olmasına dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Satılık jackrussellterrier fiyatları eğitim almamış olanlara göre artış gösterse de eğitim almadan bakılması zor bir cins olduğunu göz ardı etmeyin. Tasmasız verilen ileri itaat eğitimleri son derece hareketli ve inatçı bu köpekler için konunun uzmanları tarafından verildiğinde başarılı sonuçlar alınacaktır. İleri itaat eğitimini başarıyla tamamlayan bir JackRussel evde de bakılmaya daha uygun hale gelmiş olacaktır. Eğer köpeğinizde davranış bozuklukları gözlemliyorsanız eğitim merkezine bırakırken istenmeyen davranışları oradaki uzmanlara ifade etmelisiniz. Profesyonel eğitim veren bu merkezlerde köpeğinizin davranış bozuklukları üzerine de gidilerek daha uyumlu bir tutuma geçirilmesi sağlanacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık JackRussell Terrier Fiyatları