köpek eğitimi

Satılık Husky Fiyatları

kopek 181

Husky; yani diğer bir adı ile Sibirya kurtları, oldukça çevik ve güçlü bir köpek ırkıdır. Yüzünün altı ve vücudunun alt kısımları beyaz renkli tüylerden ve kalan kısımları da genellikle gümüş gri renklerinden oluşan göz alıcı bir kürke sahiptir. Göz renkleri genellikle mavi veya kahverengi olmaktadır. Genellikle diğer köpek ırkından farklı olan buz mavisi rengindeki gözleri her ne kadar çok sert bir görünüş verse dahi oldukça yumuşak kalpli hayvanlardır. Sibirya kurtları, yani husky; adından da anlaşılacağı üzere soğuk iklimde yaşarlar ve -50 ile -60 santigrat dereceye kadar dayanabilen iki katmandan oluşan kürklere sahiptirler. İç kürkü sert yapıda iken dış kürkü oldukça yumuşaktır.

Sibirya kurtlarının kökeni nerden gelir?

Sibirya’nın yerli bireylerinden bir tanesi olan Sibirya kurtları, Alaska’ya 1900’lü yılların başında geldi ve genellikle kızak çekmek, ren geyiklerinin güdülmesi ve bekçilik yapılması amacıyla beslenen hayvanlardır. Sibirya’nın sert koşullarına ustalık ile dayanabilen Sibirya kurtları, oldukça dayanıklıdırlar. Bunun dışında ise Sibirya kurtları küçük sürüler halinde hareket eden canlılardır. Bu sürülerde uzun saatler boyunca uyum içerisinde çalışabilirler. Bir sürünün parçası olmayı büyük bir başarı ile uygulayan Sibirya kurtları sürünün diğer üyeleri ile gayet iyi bir şekilde anlaşabilir.

Sibirya kurtlarının genel karakteristik özellikleri nelerdir?

kopek 184

Sibirya kurtları oldukça kibar, arkadaş canlısı ve oyun oynamaya düşkün köpeklerdir. Ancak oldukça yaramaz ve inatçı karakterleri de bulunmaktadır. Sahip olduğu ailesine karşı ciddi bir bağlılık gösterir. Sibirya kurtları oldukça zeki, sakin, sosyal ve geçinmesi oldukça kolay olan bir ırktır. Çocuklara karşı hassasiyet ile yaklaşıp sabırlı davranırlar. Hatta çocuklar haricinde de herkesle iyi anlaştığından dolayı bekçi köpeği olarak kullanmak pek de mantıklı bir hareket olmayacaktır. Yani kolay kolay havlamazlar. Diğer köpeklere nazaran daha kolay eğitilebilmektedir ve yalnızca verilen komutların kendileri açısından bir amacı olduğu zamanlarda komutları yerine getirmektedir. Eğitimleri ise sabır ve tutarlılık gerektirir ancak az önce de söylediğimiz gibi eğitilmesi zor bir köpek cinsi değildir. Husky cinsi köpekler belli zamanlarda oldukça fırsatçı olabilmektedir. Yani örnek olarak aç olduğu zamanlarda bir komutu yerine getirmek için yemeğini isteyebilir. Bunun dışında eğitimlerde genellikle zorlanılan kısım tuvalet eğitimleri olmaktadır. Sibirya kurtları ulumaya ayılan bir cinstir ve kolay ve kısa zamanda sıkılan bir yapıları vardır. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve sıkıldıkları zaman evdeki eşyalara istemeden de olsa zarar verebilmektedir. Bu nedenle bir Sibirya kurdu beslemeye karar verdiğinizde bir yerine iki tane birden beslemeniz her iki Sibirya kurdunu da çok daha mutlu yapacaktır. Sibirya kurtları beklentinizin üstünde yemek yiyebilir ve boş bir şekilde ortada dolanmaktan hoşlanır. Yeteri kadar sosyalleşen bir Sibirya kurdu her ne kadar diğer hayvanlar ile iyi anlaşsalar dahi avcı kimlikleri küçük hayvanlar üzerinde bazen ortaya çıkabilir ve küçük hayvanları avlayabilirler. Sibirya kurtları kesinlikle bahçesiz bir apartman dairesinde mutlu olamayacaktır. Sık olan kürkleri nedeni ile sıcak havalarda yaşamaları mümkün değildir. Egzersizlerini de yine soğuk zamanlarda yapmalıdırlar. Aksi taktirdeolumsuz sonuçlar çıkabilmektedir. Sibirya kurtları egzersize oldukça fazla ihtiyaç duyarlar. Tüylerinin düzenli bir şekilde taranması yeterli olacaktır ancak yılda iki kez tüy dökme mevsimleri bulunmaktadır. O yüzden bu dönemlerinde ekstra ilgiye ihtiyaçları vardır. Husky cinsi oldukça fazla tercih edilen ancak köpeğin iklim hassasiyeti nedeniyle herkesin alamadığı bir cinstir. İlgili ilanlarda satılık husky fiyatları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Husky Fiyatları