köpek eğitimi

Satılık Husky Fiyatları Hakkında Bilğiler

huskyyavrusu

Husky köpeklerinin bir diğer adıyla Sibirya kurdunun özellikleri birçok hayvan severin merak ettiği bir konudur. Gerçek cins adı Husky olan ve Sibirya Husky olarak bilinen köpek ırkı kendine has göz rengi ile ünlü olup ülkemizde ve dünyada oldukça popüler bir köpek ırkıdır. Çok az bilinmesine rağmen, Husky köpeklerinin göz renkleri farklı da olabilir. Günümüzde köpek sahibi olmak isteyen pek çok kişi satılık Husky fiyatlarını merak ediliyor.

Husky Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Sibirya Husky köpeklerinin ortalama ömrü 12 ila 15 yıl arasında değişir ve ortalama yetişkin erkek ağırlığı 20 ila 27 kilogram arasında ve boyları 54 ila 60 santimetre arasında değişebilen özel bir tür köpektir. Dişi olanları ise, ortalama ağırlık olarak 16 ila 23 kilogram arasında değişirken, yetişkinlikte 50 ila 56 santimetre arasında büyürler. Görünüşleri ve karakterleri ile tüm dünyanın dikkatini çeken Sibirya kurdu olan Satılık Husky bugünlerde çok popüler.

Husky Fiziksel Özellikleri

Husky köpeklerinin fiziksel özellikleri arasında ilk göze çarpan camsı mavi gözleridir. Ayrıca Sibirya Husky köpek ırkının heybetli görünümünü destekleyen iki katmanlı tüy yapısı da dikkat çekicidir ve tüy yapısı sayesinde Sibirya Kurdu -60 dereceye kadar soğuğa bile dayanabilmektedir. Tüyleri orta uzunluktadır ve renkleri siyahtan beyaza kadar her renkte olabilir. Asil görünümleriyle dikkat çeken Sibirya husky köpeklerinin gözleri badem şeklindedir, göz renkleri mavinin yanı sıra açık olabilir. Sibirya kurtlarının kafa yapıları Alman çobanlarınınkine çok benzer. Sibirya Husky köpeklerinin kafa büyüklüğü orta, burun orta uzunluktadır. Kalın kulaklı Sibirya Husky köpeklerinin kuyrukları tilki kuyruklarına benzer. Siz de Satılık Husky  satın alarak onunla güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Sibirya Husky Karakteri

Sibirya Husky veya Husky cinsi olarak bilinen bu köpekler oynamayı seven köpeklerdir. Oldukça nazik davranışlar sergileyen bu sevimli canlıların zaman zaman inatçı davranışlar sergiledikleri de gözlemlenmektedir. Çocuklara karşı olumlu bir tavır sergileyen Sibirya kurdu köpeklerinin havlama alışkanlığı azdır. Bununla birlikte, periyodik uluma alışkanlıklarına sahiptirler. Yabancılara karşı sevecen oldukları için iyi bekçi köpeği olmazlar.

Satılık Husky arıyorsanız onların çok zeki bir köpek cinsi olduklarını da biliyorsunuz demektir. Sibirya Kurdu köpeklerini kolaylıkla yetiştirmeniz mümkündür ancak zaman zaman inatçı alışkanlıkları varsa verilen komutlara uymayabilirler. İnsanların etrafında olmayı çok seven Husky köpek cinsi, uzun süre yalnız kalmaktan nefret eder ve uzun süre yalnız bırakılırsa depresyona girebilir. Diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinen Sibirya Kurdu köpeklerinin en iyi arkadaşları kendi cinsleridir. Zaman zaman tek başına dolaşma eğilimi vardır. Bu nedenle, Sibirya köpeklerinde tasma kullanmak, özellikle yavruları sırasında kaybolmalarını önlemek için çok önemlidir.

Husky Bakımı Nasıl Yapılır?

Satılık Husky satın aldığınızda,bakımı konusunda biraz daha hassas olacaksınız. Bu sevimli köpeklerin tüylerinin dokusu nedeniyle tüy dökme sorunu vardır. Tüm yıl boyunca, özellikle yılda iki kez ağır bir şekilde kaybederler. Bu nedenle Sibirya Husky köpek ırkına bakım yapılırken en önemli konu saç bakımıdır. Sibirya kurdu köpeklerinizi haftada en az iki kez taramanız ve ölü tüyleri alarak köpeğinize yardımcı olmanız önerilir. Husky cinsi köpekler için günlük egzersiz ihtiyaçları da önemlidir, günde iki kez yürümeli ve toplamda en az 30 dakika egzersiz yapmalıdır. Sıcak havalarda uzun süre kalınması önerilmez. Sibirya kurdu köpeklerinde tasma kullanmak çok önemlidir. Bu köpekler içgüdüleri nedeniyle özgürce dolaşmayı severler. Bununla birlikte, özellikle yavruyken tasmasız yürüyen birçok Sibirya kurdu, sahiplerinden kolayca uzaklaşabilir ve kaybolabilir. Bu nedenle Sibirya kurdu köpekleri için tasma eğitimi ve köpek tasması kullanımı şarttır.Husky köpekleri yüksek enerjili köpeklerdir ve veteriner hekimler tarafından diyetlerine yüksek proteinli köpek mamasına dahil edilmesi önerilir. Sitemizden köpek alımı yapabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Husky Fiyatları Hakkında Bilğiler