köpek eğitimi

Satılık Gordon Setter

Satılık Gordon Setter

Özellikle bedenlerinin güçlü olması ve dudak yapılarının oldukça belirgin olması sebebi ile pek çok setterlardan farklıdırlar. Siyah renkte bulunmakta olan bu köpekler tek setter olma özelliğini taşımaktadırlar. Kuyruk yapıları oldukça güzel ve atletik bir yapıda olmaktadır. Burun delikleri oldukça belirgindir. Alın kısmı ile başları oldukça belirgindir. Makas gibi dişleri kapanmaktadır. Kulakları uzundur yana doğru yatıktır. Göz renkleri koyu renktedir. Göğüs kısmının derinliği dirsek bölümüne kadar inmektedir. Özellikle ön bacakları oldukça sağlam yapıdadır. Renkleri her zaman belirgin olan bir yapıya sahiptir. Kuyruk kısımları fazla tüylüdür. Ayrıca sadece kuyruk değil karnın alt kısmı ve kulakları da aynı biçimdedir.

İtaatkârlıklarıyla ve sadık oluşları ile ön plana çıkarlar. Kendini sahibine adamış oldukça kibar olan ve her şeye karşı duyarlı olan bir yapısı olan köpektir. Çocuklar ile arası oldukça iyidir. Koku konusunda oldukça duyarlı ve çalışkandırlar. Oldukça neşelidirler. Bu özellikleri ile insana pozitif enerji verir. Egzersiz yapmaya çok ihtiyaç duyan bir ırktır. İşte bu yüzden sürekli onunla ilgilenecek kişilerin bu ırkı alması gerekmektedir. Ailesine karşı oldukça iyidirler, ama yabancılara karşı oldukça dikkatlidirler. Başka bir canlı daha besliyorsanız eğer kıskanabilir o canlıyı ama yine de diğer canlılar ile arası iyidir. Bu köpeğin erken yaşlardan itibaren eğitilmesi gerekmektedir. Baya inatçıdırlar sizi zorlayabilirler. Pozitif olan bir eğitim onlar için oldukça önemlidir. Sosyalleştirme çoğu köpeğin ihtiyacı olduğu gibi bu köpek ırkının da sosyalleşmeye ihtiyacı vardır.

Bu köpek ırkının boyu erkekler de 61 ya 69 cm arasında, dişiler de ise 58 ya da 66 cm arasında değişim göstermektedir. Bu köpekler de kilo erkekler de 25 ya da 36 kg arasında, dişilerde ise 20 ya da 32 kg arasında değişim göstermektedir. Bu köpeklerin ortalama olarak yaşam süreleri 10 ya da 12 yıl arasında değişim göstermektedir. Bu köpeğin geçmişi İskoçya’ ya kadar dayanmaktadır. Bu ırkın popülerleşme süreci 1700’lü yılların son evrelerine doğru gerçekleşmiştir. Bu ırkın köpeği kuşu getirebilen, avlanmış olan avın kokusunu başarı ile almakta olan bir köpek ırkıdır. Bu köpeğin oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olması bu köpeği oldukça seçici bir hale getirmektedir. Bu köpek benzerlerinin arasında oldukça zeki olan bir köpek ırkıdır. Bu köpek ırkı ev köpeği olarak da faydalanılmakta olan bir köpek ırkıdır.

Bu köpeğin renkleri siyah ve sarımsı kahverengi tonlarında olmaktadır. Bu köpeğin çıkış yeri İngiltere olmaktadır. Bu köpeğin çıkmış olduğu yıl 1600′ lere kadar dayanmaktadır. Bu köpek ırkı av köpeği, avı işaret etmekte olan köpek familyasına girmektedir. Bu köpek ırkının orijinal işlevi kuş avı ve avı bulup getirmek işlemidir. Bu köpek ırkının günümüzdeki işlevi ise avı işaret etme ve avı işaret etme yarışmaları olmaktadır. Zekidirler, yardımseverdirler, çalışkandırlar ve insan dostu olan bir ırk köpeğidirler. Evde rahat biçimde uyguları gerekmektedir. Akrabası olmakta olan diğer köpeklere kıyasla biraz daha yavaş ve biraz daha az çevik olan köpeklerdir. Ama onlara göre de oldukça çok zekidirler. İyi koku alırlar koku alma duyuları oldukça gelişmiştir. Orman veya bataklıkta avlanabilirler, avı getirebilirler. Çok sağlıklı bir yapıları vardır. Bekçilik yapabilmektedirler. Aile hayatına kolay adapte olurlar. Düz, yumuşak ve orta uzunlukta olan kürkünün düzenli olarak taranması onun o mükemmel görünümüne neden olan kürkünün korunması için yeterli olacaktır. Bu ırk köpeğinin tırnak aralarında bulunmakta olan tüyleri ve tırnakları kısa tutulmalıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Gordon Setter