köpek eğitimi

Satılık Golden Retriever Yavruları

Satılık Golden Retriever Yavruları

Goldenler, çok hareketli, çok uysal, iyi huylu olan, duygulu ve sevimli olan bir köpektirler. Bu köpekler çocuklara ve hatta bebeklere karşı bir o kadar da çok sabırlı ve nazik olan köpeklerdir. Sağlam ve güçlü koku alma duyuları vardır. Bu köpeklerde bataklıkta avlanabilirler. Avlamış oldukları avı bulur ve getirirler. Bu köpekler suda ve toprakta gayet iyi bir şekilde çalışırlar. Bu köpekler iyi huylu oldukları için insana eşlik etmekte olan köpekler arasında değerlidirler ve aile hayatına da çok iyi uyum sağlarlar. Bu cins köpek tahminen 19. yüzyılın orta zamanlarında İngiltere’yi ziyaret etmiş olan bir Rus sirkine mensup olan türü bilinmeyen altın renkli tüylere sahip olan köpeklerin bloodhoud ile çiftleştirilmesi ile dünyaya getirilmiştir.

Bu Golden Retriever’ lar her şwweye karşı büyük bir tutku ile yaklaşırlar ve tam anlamı ile “çokça” köpektirler: çok tüylü, çok enerjik, çok yemek yerler ve çok sevgi isterler… ” . Bu nedenlerden dolayı ise köpeğinizin sağlıklı ve formda kalmasını istiyorsanız ki eğer, o zaman Golden Retriever’ ınızın yemeğini kendi yemeğini kendisinin ayarlamasını beklememelisiniz, Golden Retriever ‘ ınızın yemek miktarını siz kontrol etmelisiniz. Golden Retriever’ lar uslu, zeki ve sevgi dolu olan köpeklerdir. Bu köpekler oldukça kolay eğitilirler ve çocuklara karşı nazik ve güvenilirlerdir. Bu köpekler sadık olan, kendine güvenmekte olan, tatlı olan ve sahibini memnun etmek için oldukça hevesli olan bir ırktır.

Güvenilir olan, aktif olan ve mükemmel olan bir aile köpekleridirler. Bu köpekler ile itaat eğitimi oldukça eğlenceli geçer. Zaten bu köpeklerin itaat etmeye hazır bir yapıları vardır. Bu köpekler dost canlısı olduklarından dolayı diğer hayvanlarda dâhil olmak üzere bütün herkes ile dost olma eğilimleri olduğundan dolayıdır ki bu köpeklerden koruma görevi yapması beklenmemelidir. Saldırgan bir özellik göstermeseler bile gelmekte olan yabancıya karşı havlayarak haber vererekten iyi bir bekçilik edebilirler. Bu Golden Retriever’ lar itaat yarışmalarında büyük başarı kazanmış veya kazanabilecek olan köpeklerdir. Eğer bu Golden Retriever’ lar insanlardan izole edilirlerse ya da uzun bir süre sevdiklerinden uzak tutulurlarsa eğer işte o zaman yaramazlık yapmaya başlarlar. Golden Retriever’ lar çok hareketli olan ve çok ilgi isteyen köpeklerdir.

Bu köpekler söz dinleme becerilerinden dolayı efsaneleşmiştirler. Bu köpekler her zaman güvenilir olan, çalışkan olan, mutlu dostlarınız olarak hep sizin ile kalacaktırlar. Sakin olmalarından dolayı ve her işi yapmaya yönelik hep heyecanlı olan bu köpekler genellikle asistan köpekler arasında sürekli olarak tercih edilmekte olan köpeklerdir. Bu köpekler sevgi dolu olan ve sabırlı olan canlılardır. Bu köpekler oyun oynamaya bir hayli düşkündürler ve diğer evde bulunmakta olan hayvanlara karşıda oldukça toleranslıdırlar. Sosyal insanlar için oldukça iyi bir seçim olan köpeklerdir. Fakat alerjik olan, titiz olan kişilerile ve küçük olan apartman dairelerde yaşamaya uygun olan bir köpek cinsi değildirler.

Bu köpeğin diğer adları Yellow Retriever, Altın avcıdır. Bu Golden Retriever’ lar renk çeşitliliği bakımından genellikle altın renginin çeşitleridir. Bu Golden Retriever’ ların çıkış yeri İngiltere’ dir. Bu köpeklerin çıkış tarihi 1800′ lü yıllara kadar dayanmaktadır. Bu Golden Retriever’ ların orijinal olarak işlevleri avlamış oldukları avı bulup getirmektir. Bu Golden Retriever’ ların günümüzdeki işlevleri ise avlamış oldukları avı bulmak ve getirmek, rehberlik yapmak, itaat yarışmaları; bulma ve getirme gibi saha yarışmaları bu köpeklerin günümüzdeki işlevleridir. Ortalama olarak ömürleri 10 – 13 yıldır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Zeynep
    7 yıl önce

    Golden almak istiyorum

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Satılık Golden Retriever Yavruları