köpek eğitimi

Satılık Golden Retriever

golden retriever egitimi

Satılık Golden Retriever

Sık sık dışarıda bir yerde ya da yakın çevrenizde Golden Retriever’lara rastlamışsınızdır. Bu sevimli köpeklerin en çok tercih edilen köpek ırklarından olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Golden Retriever’ların koku alma duyusu oldukça gelişmiştir. İnsanlarla ve diğer cinslerden köpeklerle de anlaşabilen, uyumlu köpeklerdir. Satılık Golden Retriever sizler için çok iyi bir aile köpeği olacaktır. Ona kolaylıkla eğitebilirsiniz ancak eğitimi kolay olduğu gibi verilen bu eğitimi kolayca boşa çıkarmanız olasıdır. Bu köpeklere karşı istikrarlı bir şekilde eğitim vermeli ve tutarsızlıklardan kaçınmalısınız ancak böylece öğretmek istediklerinizi hemen kavrayabilir ve uyumlu bir köpek-sahip ilişkisi içinde olabilirsiniz. Satılık Golden Retriever ailenize katılınca onu istediğiniz zaman çocuklarınızın yanında bırakıp bir yere gidebilirsiniz çünkü bu köpekler çok iyi çocuk bakıcıları olup onları gözetmektedirler. Aynı zamanda da iyi birer rehberdirler.

Satılık Golden Retriever, evinize gelecek olan misafirlere de oldukça dost canlısı yaklaşacaktır, bunun için endişelenmenize hiç gerek yok. Çocuklar ile de çok iyi anlaşan bu köpek türü onlara karşı son derece nazik ve sabırlı davranışlar içinde olurlar. Yaşadıkları aileye son derece bağlı ve sadık köpeklerdir. Ayrıca evinizde başka evcil hayvanlar da besliyorsanız bu hiç sorun olmayacaktır. Çünkü Satılık Golden Retriever diğer evcil hayvanlarla da uyum içinde yaşayabilir. Kolayca uyum sağlayabilen bu köpekler aynı zamanda hassas, akıllı, arkadaş canlısı bir tür olup kendine güvenleri tam olan asil bir karaktere sahiptirler.

Dünya çapında bilenen köpek ırklarındandır ve mükemmel birer dost olurlar. Yapı ve karakter olarak da çok güçlü olan bu köpekler ava olan yatkınlığı ile de ün salmıştır ancak onlardan bekçi köpeği olmasını bekleyemezsiniz çünkü sıklıkla havlama gibi bir alışkanlıkları yoktur. Kalabalık şehirlerde bile apartman dairelerinde bakılmaktadır. Satılık Golden Retriever onu belli aralıklarla dışarı çıkıp gezdirdiğinizde ve egzersiz ihtiyacını karşıladığınızda apartmanda çok rahat bir şekilde bakabileceğiniz bir köpektir. Çok kolay öğrenebilen köpekler olduğundan onlara birçok numara da öğretebilirsiniz. Bu köpekler öğrendiklerini ömür boyu asla unutmazlar. Satılık Golden Retriever sizinle birlikte yapacağı yürüyüşlere uyum sağlayabileceği gibi onunla çeşitli oyunlar oynamanız onu mutlu edecektir. Ona itaat eğitimi verebilir, al-getir oyunları oynayabilirsiniz. Oldukça aktif ve enerjik köpeklerdir.

Retriever sahibi olacaksanız köpeğinizi uzun süre yalnız bırakmamalısınız, çünkü bu köpekler sahiplerine oldukça bağlanır ve duygusal köpeklerdir. Tüylerini haftada iki kere tarak veya fırça ile taramalısınız. Dışarıda yaşamaya uygun olduğunu söyleyemeyiz. Köpeğinizin kulaklarını temizlemeye özen göstermelisiniz, ayrıca cildinde alerji oluşabileceğinden böyle durumlarda bir veterinere göstermeniz yerinde olacaktır. Satılık Golden Retriever için ortalama ömür 10-12 yıl arasındadır. Çok fazla tüy dökebilirler. Aynı zamanda çok hoşgörülü ve arkadaş canlısı olan bu sosyal köpekler insanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Hatta görme engellilere bile yardımcı köpek olarak tavsiye edilmektedir.

Satılık Golden Retriever yemek yemeyi çok sever, bu nedenle mama kabındaki miktara dikkat etmeli ve ona göre beslemelisiniz yoksa fazla kilo alabilir. Aileler için birinci sınıf bir köpek olduğu söylenebilir. Ailelerini mutlu etmekten çok hoşlanan Golden Retriever’lar kendilerini ailelerine adamaktadır. Sahiplerine çok güvenirler. Tüyleri parlaklığını korur ve kolay kolay kaybetmez, sadece düzenli olarak fırçalamaya önem vermeniz yeterlidir. Köpek dostlarının hayran bırakan birçok farklı davranışı gösterirler. Son derece sıcak görünümlü bu köpeklerin keyfinin yerinde olduğunu ve sizi selamladığını kuyruklarını sallayışlarından anlayabilirsiniz. Siz de eğlenceli, sevimli mi sevimli, bu tüylü dostumuzu istiyorsanız Satılık Golden Retriever sahibiyle tanışmak için can atıyor olacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Golden Retriever