köpek eğitimi

Satılık French Bulldog

dnews files 2015 12 dog moms 670 jpg

KÖKENİ: French bulldog İngiliz buldoglarından üretilmiş bir köpek cinsidir. Boğa güreşleri için yetiştirilen bu köpekler endüstri devrimi sırasında işçiler tarafından Fransa’ya getirilmiş ve burada yaygınlaşmıştır. Yüksek tabakada popüler olmaya başlayan bu köpekler zengin turistlerce Amerika’ya da götürülmüş ve ev hayvanı olarak popülerliği iyice artmıştır. Köpek yarışmalarında tercih edilen bir tür olmuştur.

 

KARAKTER: Sinirli gibi görünen bir yüz yapısına sahip olmasına rağmen French Bulldog oldukça neşeli bir yapıya sahiptir. Bazıları yabancılardan hoşlanmaz ve temkinli yaklaşır. Diğer köpeklerden de pek hoşlanmayan French Bulldog birlikte büyüdüğü ev hayvanlarıyla iyi anlaşabilir. Satılık French Bulldog aradığınızda bu özelliğini dikkate almanızda fayda vardır. Çocukları seven ve iyi anlaşan bu ırk aynı zamanda yaşlıları da çok sevmekle beraber hemen hepsi sadık ve sevecendir. İyi bir oyun arkadaşı olabilir. Fazla yürümeyi sevmediğinden apartman yaşamına kolay uyum sağlayabilecek bir hayvandır. French Bulldog aile ortamını seven bir ırktır. Yeterince sosyalleştirilebilirse diğer köpeklerle sorunu ortadan kalkar. Ancak sert davranan çocuklara karşı tepkili olduğunda çocuklar bu konuda uyarılmalıdır. Aktif ve oyuncu olmalarına rağmen gürültücü oldukları söylenemez.

 

DIŞ GÖRÜNÜŞ: French Bulldog yassı burunlu, boyun ve ağız çevresi buruşuk ve yumuşak tüylere sahiptir. Diğer bölgelerinde tüyleri düz ve kısadır. Rengi gri, beyaz, taba olabilir. Benekli veya iki renkli olabilirler. Yumuşak ve güzel tüylerinde bazen ayırıcı işaretler de bulunabilir. Yetişkin bir french Bulldog 20 kg. ağırlığa ve 33 cm. boya ulaşabilir. Ortalama ömrü 9 yıldır.

 

YAŞAMA ORTAMI: French Bulldog hassas bir ırktır ve kolay hasta olabilir. Bu yüzden yaşam ortamı dikkatli seçilmelidir. İklim değişikliklerine duyarlıdır. Serin iklimlerde yaşamayı sever. Bahçede değil ev ortamında gecelemesi daha uygundur.

 

EĞİTİMİ: French Bulldog köpeklerinin eğitimi aslında kolaydır. Sert eğitimlere olumlu yanıt vermeyen bu ırk sabırlı ve iyi bir eğiticiyle çok çabuk öğrenir ve eğitiminde iyi sonuçlar alınır. Uygun ses tonuyla komut veren kendinden emin bir eğitici sorunsuz olarak köpeği eğitebilir. Bazen inatçı olabilirler.

 

EGZERSİZ: Günlük olarak yaptırılan basit egzersizlere ihtiyaç duyarlar. Hafif bir yürüyüş yeterli olur. yapıları nedeniyle uzun mesafe koşmaları ve ağır egzersizler yapmaları mümkün değildir. Yüksek yerlerden atlamaları da beklenemez. Oyuncu bir köpek olduğu için parkta oynanan oyunlar da iyi bir egzersiz olabilir. Kilo almaya müsait ve oldukça iştahlı olduğu için öğünleri dengeli ve uygun dozda olmalı ve kilo alımının önüne geçmek için düzenli olarak yürütülmeli.

 

BAKIMI: Satılık French Bulldog ilanı gördüğünüzde bakımını düzgün yapacağınızdan da emin olmalısınız. Fazla bakıma ihtiyaç duymamalarına rağmen rutin bakımı da ihmal edilmemelidir. Tüyleri lastik bir fırçayla özellikle tüy dökme döneminde fırçalanmalıdır. Yüzü yassı ve kıvrımlı olduğu için ağız ve burun çevresi düzenli olarak temizlenmelidir. Yüz yapısından dolayı fazla salyalanmaya eğilimli olan bu türün yüz temizliği önemlidir. Gerektiği zaman yıkanabilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık French Bulldog