köpek eğitimi

Satılık French Bulldog

french buldog

Satılık French Bulldog

French Bulldog ırkı köpekler, bakımı çok kolay olan iyi dostlardır. Apartman hayatına çok uygun olmakla beraber aynı zamanda harika bekçi köpekleri olabilirler. Satılık French Bulldog oldukça eğlenceli ve neşeli bir köpektir. Üstelik çok da iyi bir şekilde fare avlama yeteneğine sahip olan köpeklerdir. Genellikle içinde yaşadığı aileden yalnızca tek bir kişi ile yakınlık kuran bu köpekler çok duygusal hayvanlardır. Uzun süre tek başına bırakılması köpeğinizi olumsuz etkiler. Herhangi bir saldırıya uğramadığı ve tehlike hissetmediği sürece saldırıya geçecek bir ırk değildir. Genel olarak sahiplerine çok bağlanan bu köpekler zaman zaman sahiplerini paylaşmak istemeyeceği için çevresindeki diğer köpeklerden hoşlanmayacaktır.

Bu köpekler yabancılar ile mesafesini korur. Yaşlı kişilerle çok iyi geçinen bu köpekler daha çok olgun çocuklar ile iyi iletişim kurabilmektedir. Salya akıtan bir köpek cinsidir. Satılık French Bulldog sıcağa karşı son derece duyarlı bir köpektir, bu nedenle çok sıcak alanlarda bırakmamalısınız. Aksi takdirde aşırı derecede sıcak bu köpek türlerinde kalp krizine neden olabilmektedir. French Bulldog’lar serin iklim köpekleri olduğundan siz de elinizden geldiğince köpeğinizi serin alanlarda tutmaya özen göstermelisiniz. Özellikle bu köpekler asla sıcak havalarda egzersize tabi tutulmamalıdır. Zaten çok fazla egzersiz ihtiyacı olan bir köpek türü değildir. Bakımı oldukça kolay olan bu köpeklerin tüy bakımı için düzenli fırçalama yeterli olacaktır. Bu sayede tüylerinin güzel ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.

French Bulldog’lar sahip olduğu özellikler ile birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Şirinliği ve eğlenceli yapısı ile sık sık tercih edilen bir köpek ırkıdır. Bazı zamanlar horladıklarını görebilirsiniz. Yaşam süreleri yaklaşık 10 ile 12 yıl arasında değişmektedir. French Bulldog’lar aynı zamanda çok meraklı ve dikkatli köpeklerdir. Satılık French Bulldog enerjik, duygusal, zeki ve cesur oluşuyla sizin için iyi bir seçim olabilir. İnsana eşlik etmeyi çok seven bu köpekler çok iyi huyludurlar. Evde bakılmaları daha uygundur. Bu neşeli ve sevimli köpeğe sahip olduğunuzda sizin için çok eğlenceli bir arkadaş olacaktır. Satılık French Bulldog oldukça sıcakkanlı bir köpektir.

French Bulldog’lar kesinlikle dışarda ve köpek kulübesinde yaşamaya uygun köpekler değildir. Bu köpekler aile ortamı içerisinde mutlu olur ve yaşamlarını sürdürebilirler ancak ona karşı sert davranabilecek küçük çocukların köpekten uzak tutulmasında fayda vardır. Satılık French Bulldog sert bir şekilde verilen eğitimler karşısında bir şey öğrenemez. Bu nedenle köpeğinize karşı sabır göstermelisiniz. Sabırlı ve sakin bir şekilde verdiğiniz eğitimlerin yararını görmeniz mümkün. Özellikle iyi bir eğitmenin elinde yetiştirilirse oldukça hızlı bir şekilde ilerleme kaydedecektir. Isıya karşı duyarlı olduğunu söylediğimiz bu köpekleri solunum problemi yaşamaması adına serin yerlerde barındırmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Satılık French Bulldog için gölgelik bir alan ve bir miktar su vazgeçilmezdir.

Köpeğinizin ağız temizliğine dikkat etmeli ve ağzını düzenli olarak temizlemelisiniz. Gerektiği zamanlarda köpeğinizi yıkamanız yerinde olur. Satılık French Bulldog bulunduğu aileye kolayca adapte olabilen harika bir arkadaş olacaktır. Çok vefalı ve sadık köpekler olarak bilinirler. Yüz yapısı itibariyle kızgın gibi görünseler de aslında mutlu ve neşeli bir karaktere sahiptirler. Bir French Bulldog sahibi olacaksanız köpeğinizi ihmal etmemelisiniz. Bu köpekler çok duygusal olduklarından yalnız bırakıldığında ve ihmal edildiğinde davranış bozuklukları gösterebilirler fakat Satılık French Bulldog ile yeteri kadar vakit geçirirseniz çok mutlu olacaktır. Son derece aktif, hareketli ancak gürültücü bir yapısı olmayan bu köpek eğlenceli halleri ile sizin için mükemmel bir dost olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık French Bulldog