köpek eğitimi

Satılık Drahthaar

1527 ilan 1 kck

Satılık Drahthaar

Drahtharr ırkı köpekler, oldukça yetenekli ve çok iyi avcılardır. Kendilerinden son derece emin olan bu köpekler aynı zaman da çok da güçlüdürler. Sırt bölgeleri koşması için çok uygun olup esnek ve düzdür. Drahthaar cinsi köpeklerin gayet ince ve düzgün bir vücutları vardır. Satılık Drahthaar, kuvvetli ve uzun bacaklara sahip bir köpek olduğundan çok iyi koşacak ve avlarınızın vazgeçilmezi olacaktır. Ayrıca bu köpeklerin çenelerinin güçlü ve büyük olması da av için çok uygun olduğunu gösterir. Bir Drahthaar sahibi olacaksanız köpeğinizin tüylerini haftada birkaç kez olmak üzere, düzenli bir şekilde taramanız gerektiğini unutmamalısınız. Tüylerinin tıraş ihtiyacı fazla olmamakla birlikte, sizin ve köpeğinizin rahatlığı için özellikle yaz aylarında tüylerini kısaltabilirsiniz.

Drahthaar’lar gayet sadık, sevgi dolu ve enerjik köpeklerdir ancak zaman zaman baskın karakterini de size göstermeleri mümkündür. Drahthaarr türü köpekler serbest bir şekilde dolaşmayı, bolca hareket etmeyi, avlanmayı, zıplamayı ve atlamayı çok seven köpeklerdir. Satılık Drahthaar, kesinlikle miskin ve hantal bir köpek değildir. Bu köpekleri bir şeylerle ilgilenmek mutlu eder. Sahiplerine itaat etmekten gayet keyif alan köpeklerdir. Drahthaar’lar sahibine ve içinde yaşadığı aileye oldukça düşkün olduğundan kimi zaman ailesini ve sahibini kıskanabilen, son derece kıskanç köpeklerdir. Genelde kendisine herhangi bir zarar verilmeyeceğini anladığı zamanlarda çok küçük olmamakla birlikte çocuklarla geçinebilir. Yabancı kişilere karşı dikkatli olan ve onlardan hoşlanmayan bu köpekler, sık sık gördüğü kişilere ve komşularınıza karşı daha yumuşak tavırlar içinde olacaktır.

Bu köpeklerin müthiş bir koku alma duyusu vardır. Bu sayede avda kusursuz bir avcı olarak size yardımcı olacaktır. İsterse karada isterse de suda, hiç fark etmez, avının kokusunu her türlü takip ederek onu bulacak yeteneğe sahiptirler. Çok hareketli olan bu köpekler için koşu vazgeçilmez bir aktivitedir, ayrıca yüzmeye de bayılırlar. Av köpekleri olmaları ve çok hareketli bir karaktere sahip olmaları dolayısıyla ev ve apartman hayatına uygun değildirler. Çünkü böyle ortamlarda gerekli enerjiyi atamadıklarından huzursuzluk çıkarma riskleri yüksek olduğu gibi köpeğinizin kontrolünü elinize almanızda hayli güç bir hale gelecektir.

Drahthaar’lar ev içerisinde havlayıp uluyabileceğinden bu köpeğe dışarıda bir kulübede bakmanız çok daha uygun olacaktır. Satılık Drahthaar, diğer köpeklerle veya başka türden hayvanlarla da gayet iyi bir şekilde anlaşabilecek bir köpektir fakat zaman zaman diğer köpeklere karşı dominant bir havaya bürünmesi de olasıdır. Bu nedenle eğitimine dikkat etmeniz çok önemlidir. Satılık Drahthaar, gayet soylu görünüşünün yanı sıra enerjik, güçlü ve uyumlu karakteri ile size iyi ve sadık bir av arkadaşı olacaktır. Aşırı agresif ve sert olmayan Drahthaar ırkı köpekler, oldukça sağlam ve kendi kontrollerini sağlayabilen dengeli hayvanlardır. Oyun oynamaya bayılan bu köpek, silah seslerine karşı aşırı tepkilerde bulunmayacaktır.

Bir Drahthaar sahibi olacaksanız köpeğinizi uzun süre zincire bağlı bir şekilde tutmamanız gerektiğini de bilmeniz gerekir. Çok aktif olan bu köpekler, zincirden sıkılabilir ve rahat durmayabilirler ancak şunu bilmelisiniz ki siz Satılık Drahthaar için ne kadar sevgi dolu olursanız o da size 2-3 misli ile cevap verecek harika bir dosttur. Bu köpekler sahiplerine çok bağlı olan, duygusal köpekler olduğu için yalnızca sahibinden göreceği sevgi onlara yetebileceği gibi başka insanların elinden yemek de kabul etmeyeceklerdir. Üstelik Drahthaar’lar av köpeği olarak kullanılabildiği gibi iyi bir koruma köpeği de olabilir. Eğer siz de iyi bir av arkadaşı arıyorsanız Satılık Drahthaar sahibini bekliyor olacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Drahthaar