köpek eğitimi

Satılık Dachsund Fiyatları

kopus1 176

Hem mizaç hem de sağlık sorunları için yetiştirme hayvanlarını tarayan saygın bir damızlıkçıdan Dachshund’unuzu almaya özen gösterin. Dachshund çok yönlü bir arkadaştır. Boyutları, renkleri, ceketi çeşitleri ve kişiliği ile neredeyse herkese uyacak bir köpektir. Sağlıklı bir köpek almak için, sorumsuz bir yetiştiriciden, köpek fabrikasından asla köpek almayın.

Dachshund iki boyuttadır: Standart ve Minyatür. Her çeşit Dachshunds (Smooth, Wirehair ve Longhair) genellikle 16 ile 32 kilo arasında değişir. Minyatür Dachshund’ları 4 kg ağırlığındadır. 11 ile 16 kg arasında ağırlığa sahip olan Dachshund’aTweenies denir. Oldukça küçük Dachshund’u üreten bazı insanlar bunları Toy Dachshund olarak ilan eder, ancak bu tamamen bir pazarlama terimidir, tanınmış bir isim değildir. Dachshund yavruları 1000 TL ve üzeri bir fiyatla satılmaktadır yetişkin ve eğitimli Dachshund ise 5000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

kopus1 176

Dachshund Özellikleri

Dachshund porsuk ve diğer tünel hayvanları, tavşanları ve tilkileri avlamak için yetiştirilen kokulu köpek ırklarıdır. Dachshund yabani domuzu izlemek için bile kullanılıyordu. Uzun, kaslı bedenini kısa bacaklarda taşıyan, kendine güvenen bir Dachshund’a baktığınızda gülümsemenizi sağlayacaktır. Uzatılmış başı gözlerinde cesur, zekice bir görünüm sergiliyor. Dachshund, neredeyse komik görünüşleri yüzünden uzun zamandır karikatüristlerin ve oyuncak üreticilerin gözde konusunu oluşturuyor. Ancak sevimli görünümü çok daha ciddi ve pratik nedenlerle geliştirildi. Kısa bacaklarını kullanarak tünelleri kazmak ve manevra yaparak, paçavralarla ve diğer hayvanlarla savaşmalarını sağlarken, büyük göğüsleri onlara kavga için cesaret verir. Dachshund cesur ama biraz inatçı, bağımsız bir ruha sahiptir. Dachshund diğer küçük hayvanlar, kuşlar ve oyuncakları takip etmekten zevk alır. Dachshunds’un ruhani gözleri ve karmaşık yüz ifadeleri vardır. Ciğerleri bu büyüklükte bir köpek için büyüktür ve namluya benzeyen göğüsleri vardır. Havlamaktan hoşlanıyorlar, rahatsız olabilecek komşularınız varsa almayı bir daha düşünmelisiniz.

SmoothDachshund, Amerika Birleşik Devletleri’nde en popüler çeşittir. Tüyleri kısa ve parlaktır ve az bakım gerektirir. Bununla birlikte, soğuk bir bölgede yaşıyorsanız kışın bir süveter gerekir. Yaygın renkler kırmızı, krem, siyah ve bronz, siyah ve krem, çikolata ve bronz, mavi ve bronz, Isabella (kunduz) ve bronzdur. Uzun saçlı Dachshund şık, hafif dalgalı saçlara sahip ve SmoothDachshund ile aynı renkte olabilir. Özellikle dirsekleri ve kulakları çevresinde paspas oluşumunu önlemek için her gün fırçalanmalıdırlar.

Dachshund, apartman sakinleri ve arka bahçeleri olmayan insanlar için iyi bir seçimdir. Küçük boyutları ve bakım kolaylığı nedeniyle kent sakinleri için popülerdirler. Genellikle kapalı mekanlarda aktiftirler ve yürüyüşlere çıkmanın keyfini çıkarırlar. Onların fazla yağlamasına ya da sırtlarını mobilyadan atlayarak yaralanmalarına izin vermemeye dikkat edin. Ayrıca, onları tutarken sırtlarını desteklediğinizden emin olun. Uzun sırtlarından dolayı sırtlarında kaymış veya kopmuş (herniasyona uğrayan) disklere duyarlıdırlar ve kısmi veya tam felce neden olabilirler. Başlangıçta vahşi porsukları ve diğer hayvanları avlamak için yetiştirildikleri halde, bugünkü Dachshund ideal aile arkadaşlarıdır. Buna ek olarak, birçok kişi onlara konformasyon, itaat, çeviklik, saha denemeleri ve earthdog denemeleri gösteriyor. Aynı zamanda çok çalışkan ve takdir edilen terapi köpekleri Çok popüler bir cins oldukları için birçok insan, Dachshund’u cins için sevmekten çok para kazanmak için yetiştirir.

DachshundEğitilebilirliği

Dachshund inatçılığı nedeniyle eğitimi zor olabilir. Kasalı eğitim önerilir. Dachshund, bağımsız doğası ve eğlenceli ruhu olan akıllı köpeklerdir. Bu nedenle yaramaz olabilirler. Onlara eğitim verirken sabırlı, sağlam ve tutarlı olunmalıdır. Avlanmak için yetiştirildiklerinden, bununla bağlantılı bazı davranışlar sergileyebilirler. Porsuk yuvalarına girmek için tasarlanmışlardır ve bu içgüdü onları kazmaya yönlendiriyor. Avlamakla kalmayıp avlarını öldürmek için yetiştirildiler.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Dachsund Fiyatları