köpek eğitimi

Satılık Chihuahua Fiyatları

kopek 182

Satılık erkek ve dişi chihuahua yavruların iç ve dış parazitlere karşı tedavileri ve aşıları uygulanmış olmaları gerekir. Sorumlu bir yetiştiriciden satın almak en sağlıklı Chihuahua’yı elde etmenize yardımcı olacaktır. Saygın bir Chihuahua yetiştiricisinden bir köpek yavrusu aldığınızda onu eve götürmeden önce mutlaka aşılanması gerekir. Sorumlu yetişkinler sadece fiziksel olarak sağlam, olgun (en az 2 yıl veya daha yaşlı) köpekler kullanır ve damızlık patellalar (serseri dizler) ve kalp rahatsızlığı gibi ırka ilişkin genetik hastalıklar olmaması için kendileri yetiştirirler. Her iki ebeveynin de sağlık iznine sahip olması, bir köpeğin test edildiğine ve belirli bir şarttan temizlendiğine dair belgeler olmalıdır. Sağlık izni, 2 yaşından küçük köpeklere verilmez. Bunun nedeni, bir köpek tam olgunluğa erişene kadar bazı sağlık sorunları görmemektedir. Bu nedenle genellikle köpeklerin iki ya da üç yaşına gelene kadar yetiştirilmemeleri önerilir.

kopek 182

Chihuahua Kişilik

Küçük ve şımarık olan Chihuahua, tüm köpek ırklarının en ufağı, çoğunlukla 3 kg’dan az ağırlığındadır. Kişilikleri utangaç, çekingen, şanslıdır. Tüm Chihuahua’lar sevdikleri insanlara karşı sadıktır. Sık sık büyük köpeklere karşı dururlar, küçük olmalarına rağmen havlarlar, ancak diğer Chihuahua’ları tanıdıkları ve hoşlandığı görülüyor. Kıyafet giyinmeye müsaade ederler ve kış aylarında bir süveterin sıcaklığını hoş karşılarlar. Bazıları, yabancılara karşı oldukça kaba oldukları için bir üne sahiptir, ancak bu sahiplerini korumaktan ve sahip oldukları tek savunma mekanizmasının derisi ve dişleri olmasından kaynaklanmaktadır. Onlar çok yemek yemediği için ekonomik bir arkadaştırlar ve ilk kez köpek sahipleri için iyi bir seçimdir.

Tüm Chihuahua sahipleri, bu cinsin sonsuz bir gülme kaynağı olduğuna katılıyor. Büyük gözleri ve kulakları, müthiş bir beceriksizlik yeteneği ile birleşince, tüm aileye saatlerce eğlence sunabilir. Ayrıca sıcak olmayı seviyorlar. Bütün gün evin etrafında güneşin ışınlarını takip edecekler ve güneş battığında rahat kalmak için kanepe, sandalyeler, battaniyenin altına girmek isterler. Chihuahua’lar, yalnızca küçük bir çocuğun yaralanma ihtimalinden dolayı sekiz yaşın altındaki çocuklu evler için önerilmez. Ailenizin durumundan bağımsız olarak, Chihuahua’yı çocuklara, yetişkinlere ve diğer hayvanlara sosyalleştirmeyi unutmayın. Chihuahua’lar kendilerini gözlemleyen yabancılara karşı güvensizdir, ancak insanlarla samimi bir şekilde tanışmayı öğrenmelidirler. Chihuahua’ın küçük olduklarını ve daha agresif bir köpeğe karşı ayakta kalacağını unutmamaları gerektiğini de hatırlamak önemlidir. Bunun sonucunda Chihuahua, yürürken ve avluda olduklarında, yeni durumlara karşı dikkatli bir denetime ihtiyaç duymaktadır. Chihuahua’nın kişiliği ve eşsiz boyutu onu her yerde harika bir yoldaş haline getirir. Chihuahua’la yaşayan insanlara kendilerini adarlar ve birçoğu hayatınızı biriyle paylaştığınızda sizin için başka hiçbir köpek türü olmamasını isterler.

ChihuahuaEtkinlik Gereksinimleri

Chihuahua’nın çok fazla faaliyete ihtiyacı yoktur, bu yüzden daireler ve mülkler için çok uygundur. Küçük olmalarına rağmen beslenmelerine dikkat edilmelidir. Günlük tutulması gerekebilir çünkü obez bir Chihuahua ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

ChihuahuaEğitilebilirliği

Bir Chihuahua’yı eğitmenin kolaylığı köpeğin kendisine bağlıdır ve bu kendi özel kan çizgisidir. Bazı köpeklerin korku, çekingenlik, saldırganlık veya kabadayılık davranışlarından kurtulabildikleri halde, bir Chihuahua’nın mizacı yalnızca genetiğine göre belirlenir. Eğer yüksek sesli ebeveynlerden geliyorsa, yüksek sesle uyarılacaktır. Eğer kolay ve kolay bir çizgiden gelirse, o da aynı olacak. Köpeğin kişiliğinden bağımsız olarak, eğitim tutarlı olmalı, pek çok olumlu takviye ve bol miktarda iyi muamele görmelidir. Bu köpeğe fazla büyüklükte sert bir elle muamele etmek sadece problemlere neden olacaktır. Rakip olduklarına ikna ederseniz eğitimde başarılı olacaksınız. Chihuahua’nızı eğitirken övgü ve gıda ödülleri şeklinde olumlu takviye kullanın. Sert tedaviye cevap vermeyecektir. Çeviklik ve itaat eğitimlerinde daha büyük köpekler kadar fazla heyecanlı ve başarı olabilirler.

ChihuahuaDavranış Özellikleri

Chihuahua’yla ilişkili bir numaralı sorun davranış problemidir. Yeni insanlarla tanışmayı seven ve yabancı bir kişinin gelişini duyurmak için havlamaya başlarlar. Bazı Chihuahua’lar, bir eve gelen konuğa her seferinde yabancılaşmış olabildiğinden havlamaya eğilimlidirler. Chihuahua’yı mümkün olan en erken ve en kısa sürede sosyalleştirmek çok önemlidir, böylece yeni insanlardan hoşnut olabilirler. Sevgili ev arkadaşları olmanın yanı sıra, Chihuahua zeki ve hızlı öğrenicidir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Chihuahua Fiyatları