köpek eğitimi

Satılık Cavalier King Charles

maxresdefault 3

Satılık Cavalier King Charles

İngiltere kökenli olan bu köpekler oldukça küçük boyutlardadır. İngiltere’de Kral Charles’in favori köpeği olan bu köpekler düz bir yüze ve küçük bir kafaya sahiplerdir. Tüyleri biraz yoğundur fakat oldukça da yumuşaktırlar. İpeksi bir vücut yapısına sahip olan bu köpekler genellikle 3 rente olmaktadır. Yaygın olarak görülen siyah, beyaz ve açık kahverengidir. Sarkık uzun bir kuyrukları bulunmaktadır. Bazı Cavalier king charles besleyen hayvan severler köpeklerin kuyruklarını kısaltmaktadır. Çok kolay eğitilebilen bu köpekler biraz hareketlidir. Oldukça da sıcakkanlı olmaları onları yabancıların yanında da uysallaştırmıştır. Sportif bir köpek ırkı olduğu için günlük olarak egzersiz ihtiyacı duymaktadır. Parkta veya bahçelerde düz koşu yapmaktan hoşlanan bu köpekler diğer köpeklerle de çok iyi anlaşabilir. Ortama uyum sağlama konusunda çok başarılı olan bir köpek cinsidir.

Satılık Cavalier King Charles cinsi köpeklerin satışı Türkiye’de birçok pet shop tarafından yapılmaktadır. Küçük bir köpek oldukları içinde apartmanda beslemesi de kolay olmaktadır. Yavru Cavalier King Charles cinsi köpeklerin fiyatları size biraz pahalı gelebilir. 900 liradan başlayan fiyatları olması ile birlikte bazen 1600 liraya bile satılmaktadır. Köpeği satın almadan önce onların nasıl bir karaktere, annesinin nasıl bir yapıya sahip olduğunu bilmenizde fayda vardır. Çünkü annenin yapısı bile yavruyu etkileyebilmektedir. Doğduktan sonra 1 ay gibi bir süre de sütten kesilen bu cins eğitimi kolay olmaktadır. 4 aylık olduğunda eğitime başlanması gerektiğini söyleyen eğitmenler, kısa sürede eğitimin olumlu bir şekilde sonuçlanacağını da belirtmiştir. Satılık Cavalier king charles cinsi köpek arıyorsanız bilmeniz gereken bir şey de tüylerinin her gün taranması gerektiğidir. Taranmadığı takdirde karışıp, düğüm olmaktadır. Çok uzadığı zamanlara tıraş edilebilen bu köpeklerin başka bir bakım zorluğu yoktur.

Cavalier King Charles ÖZellikleri Nelerdir?

Boyutları çok küçük olduğu için süs köpeği sınıfında değerlendirilmektedir. Boyları ortalama olarak Yetişkin erkeklerde 30 ile 35 santimetre arasında olmaktadır. Dişilerde de durum aynıdır. Ağırlık ise 7, 10 kilogram civarındadır. Dişilerde bu ağırlık biraz daha azdır. Pek sağlık sorunu yaşamazlar. Protein ağırlıklı beslendikleri takdirde onların ihtiyacı olan gerekli besinler alınmış olacaktır. Genellikle mamaları kuru mama olarak tercih edilmesinin sebebi diğer mamaların besin değerlerinin bu köpekler için uygun olmamasıdır. Satılık Cavalier King Charles cinsi köpekler çok hassas bir deriye sahiptir. Bu nedenle çok fazla deri hastalıkları görülmesi normaldir. Tuzlu su ile temas etmesi bile onun açısından çok sağlıklı olmamaktadır. Oldukça güzel bir görünüme sahip olan bu köpekleri gördüğünüz zaman sevmeden duramayacaksınız. Yabancılara karşı tavırları da oldukça iyi olan bu köpekler dünyaca ünlü birçok kulüp tarafından da tescillenmiştir.

Orta derecede tüy döken bu cins köpekleri barınaklarda bulmanız nerdeyse imkânsızdır. Ortalama yaşam süreleri 10 – 13 yıl arasındadır ve oyun oynamayı çok severler. Düzenli olarak veterinere gösterilmesi gereken bu köpeklerin aşıları da yapıldığı takdirde çok fazla sağlık sorunu olmamaktadır. Sadece gözlerinin büyük ve biraz dışa çıkık olması sebebi ile ilerde göz kapakları dışa doğru kıvrılabilmektedir. Türkiye’de çok fazla popüler olmasa da yurt dışında çok fazladır. Anavatanı olması sebebi ile özellikle İngiltere’de çok beslenmektedir. Birçok ünlü ismin de beslediği bu köpekler güler gibi görünen bir yüz yapısına sahip olması nedeniyle sürekli mutlu gibi görünmektedir. Satılık Cavalier King Charles almayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken en önemli şeylerden bir diğeri ise onunla sürekli oyun oynamanız gerekmektedir. Çünkü bu köpekler sportif bir ırk olduğundan dolayı oldukça hareketlidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Cavalier King Charles