köpek eğitimi

Satılık CaneCorsa Fiyatları

kopus1 191

CaneCorsa cinsi köpekler en iyi bekçi ve koruma köpek ırklarından biridir. Görüntüsü itibari ile gayet kaslı olan CaneCorsa cinsi köpekler kaslı yapılarına rağmen gayet estetik bir görüntüye sahiptirler.

CaneCorsa Cinsi Köpeklerin Kökeni

kopus1 191

CaneCorsa ırkı köpekler, molossus ırkına en çok benzeyen mastif soylarından gelen bir köpek cinsidir. İtalya da çıkan tarihi eserler canecorsaların figürlerine rastlanılmaktadır ve koruma bekçi anlamına gelen latinceCohors adı verilmiştir. Başka bir araştırmaya göre de canecorsa ırkı köpeklerin ataları olarak kabul edilen CanisPugnax adlı köpek ırkının eski Roma da yaşadığıdır. Tamamen safkan bir İtalyan köpeği olan canecorsaİtalya’dan çok AmerikaBirleşik Devletleri’nde ve Amerika kıtasında ki diğer ülkeler de daha yaygın olarak yetiştirilmektedir. İtalya’daki araştırmalar sonucun da çıkartılan tarihi eserler de canecorsanın bir çok heykel ve resimlerine rastlanılmıştır. Bu da canecorsa ırkı köpeğin İtalyan kökenli olduğunun ispatıdır ve İtalya da CaneCorsa cinsi köpekler avcılık ve bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır.

CaneCorsa Cinsi Köpeklerin Karakter Özellikleri

CaneCorsa ırkı köpekler fiziksel açıdan çok iri yapılı köpeklerdir. Bu fiziksel özellikleri sayesin de canecorsalar daha çok koruma köpekleri olarak yetiştirilmiş ve kullanılmıştır. Karakter özelliği olarak sahibine çok bağlı olan canecorsa cinsi köpekler duygusal bir yapıya sahiptirler. Kaslı ve iri yapısına rağmen ev de beslene bilen ve yaşaya bilen ender görülen büyük ırk köpeklerinden bir tanesidir. Oldukça hareketli ve öğrenmeye istekli bir köpek ırkıdır ve çocuklara karşı çok dikkatlidir. Canecorsa ırkı köpekler apartman da sorunsuz yaşaya bilen iri köpek cinslerinden biridir. Bu ırk köpek cinsleri kavgayı fazla sevmezler ve diğer köpekler ile pek anlaşamazlar ise de diğer petlere uyum gösterebilmektedirler.

CaneCorsa Cinsi Köpeklerin Bakımı Nasıldır?

Canecorsa ırkı köpeklerin tüy yapısı fazla olmadığından dolayı bu cins köpekler çok fazla tüy sorunu yaşatmazlar. Hafta da bir kere tüylerinin taranması bu cins köpekler için yeterlidir. Yıkanması olarak da özellikle yaz ayların da 1 ay ya da 2 ay da bir yıkanmasın da her hangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ev için de değil de bahçe de bakıyor iseniz kuru şampuanlar ile canecorsa cinsi köpekleri yıkamanız yeterli olacaktır. Bakımı fazla zor olmayan canecorsa cinsi köpeklerin bir başka bakıma ihtiyaç duyulan alanı ise göz ve göz çevresidir. Mastiff ırkı köpeklerin göz kapaklarındaki yapıdan dolayı düşüktür. Bu sebepten dolayı çok fazla akıntı olacağından gözlerinin gün de bir kaç kez silinmesi gerekmektedir.

CaneCorsa Cinsi Köpeklerin Yaşam Alanları ve Egzersizleri

CaneCorsa ırkı köpekler kaslı ve iri olmalarına rağmen diğer iri köpekler gibi geniş alanlı bahçeler de beslenmesine gerek yoktur. Canecorsa ırkı köpekler ev ve apartman ortamların da yaşayabilmektedir. Ev de ya da apartman da bakıyor iseniz gün de en 2 – 3 defa yürüyüş yaptırmalısınız. Egzersize çok ihtiyacı olan bu cins köpeklerin oldukça fazla yürüyüşe çıkmaları gerekmektedir çünkü yapı sebebiyle gayet kilo almaya müsait köpek cinsleridir.

CaneCorsa Cinsi Köpeklerin Beslenmeleri

Canecorsa cinsi köpeklerin en büyük sağlık sorunu diplezyası ( Kalça Çıkıklığı ) olduğu için özellikle tahılsız mamaların seçilmesi çok önemlidir. Hafta da bir kez sebze ile desteklenmiş kuru mama vermenizde yarar vardır. Gün de 3 ya da 4 defa kuru mama ile besleyebilirsiniz.

SatalıkCaneCorsa Fiyatları özellikle büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık CaneCorsa Fiyatları