köpek eğitimi

Satılık Cane Corsa

dogs pics 12

Satılık Cane Corsa

Bir İtalyan yakışıklısı olan Cane Corsa, ülkenizde çok fazla görülmeyen bir köpektir. Bu hayvan simsiyah rengi ve kaslı vücudu İle bir heykel kadar güzeldir. Tüylerinin kısa olması bakımının da zorlamadığını düşündürebilir. Çok iyi bir koruma köpeğidir ve sıkı bir eğitim alması şarttır. Çok sadık ve dikkatli bir köpek olan Cane Corsa büyüdüğünde 50 kilo ağırlığında ve 60 cm boyunda olmaktadır.

Apartman hayatı için uygun olsa da yoğun bir egzersiz ihtiyacı vardır. Bu karşılandığında apartman hayatı için uygundur. Çok iyi koku alma yeteneği vardır ve çok dikkatlidir. Aile içinde iyi geçinen bir köpek olsa da diğer köpekler ile çok iyi anlaştığı söylenemez.

İtalya kökenli olan bu köpeğin yüzü yaşlı İtalyan mafyalarına benzer. Görünümü de kaslı ve uzun boylu bir bodygard hissiyatı verir. Bekçilik ve koruma konusunda çok başarılıdır ve polis köpeği olarak da kullanılır.

Ev hayatına çok kolay uyum sağlayan bu köpeğin çocuklarla iletişimi çok iyidir. Ailesini seven ve sadık bir köpek olan Cane Corso ırkında çok fazla kalça çıkıldığı sorunu ile karşılaşılır. Bu yüzden ciddi sorunlar ortaya çıkabileceğinden dikkatli olunmalıdır. Genetik olarak yüzde 40 bir yatkınlık vardır.

Bazı kişiler bu hayvanı sokak dövüşlerinde kullanarak sadistçe yaralanmalarını seyretmektedir. Bu durumda olası bir kazada kalça çıkıklığı ameliyatı çok masraflı olabilmektedir. Bu yüzden riski göze alarak satın alınmalıdır.

Görüntüsü farklı olsa da, her hayvan aynıdır ve ne kadar sevgi ile bakarsanız o kadar iyi bir karşılık alırsınız. Almak isteyenler çocuklarla iyi bir dost olan ama diğer hayvanlar ve yabancılarla pek geçiremeyen bu hayvanın kalça çıkıklığı ihtimalini değerlendirmelidir.  Bu ihtimalin azalması için tahıl sız mamalar tercih edilmeli ve sebzeli besinlerle beslenmesi desteklenmelidir.

Kısa surede aile ortamına uyum sağlayan bu köpek çok enerjiktir ve sürekli enerjisini boşaltmaya ihtiyaç duyar. Düzenli uzun egzersizler ile dengeli bir enerjiye kavuştuğunda ev hayatında da sorunsuz yaşayabilir. Büyük bir köpek olduğu için geniş bir alanda daha fazla rahat edecektir.  Satılık Cane Corsa fiyatları 3 bin Euro gibi fiyatlarla bulunmaktadır. İtalya’daki her şey gibi bu köpek de oldukça pahalıdır. Böyle vir bütçeniz yoksa sokaktan bulduğunuz bir köpeği alarak hem iyilik yapmış olursunuz hem de o kadar parayı bulduğunuz köpeğin bir kaç yıllık ihtiyacı için kullanmış olursunuz.

Ama ille de köpek sarın alacağım cins olsun safkan olsun derseniz seçim sizin. Önemli olanın bir canlıya bakıp ilgilenmek olduğunu düşünenler genellikle tek bir hayvanla yerinmezler ve karşılarına çıkan hayvanları da durumları el verdiğince sahiplenirler. Bu bakımdan seçim tamamen sizin olmakla birlikte ülkemizde bu cins köpeklerin pek olmadığını bekletmekte yarar var.

İtalya’dan getirilecek olan bu köpek size oldukça pahalıya paylamayacaktır. Bir çok köpek gibi Cane Corsa da oyunu sever ama ciddi bir köpektir. İyi bir polis köpeği olabilir ve beslenme şekli de kırı mamalar dışında sebze ve et ağırlıklı olabilir. Tüyleri kısa ve parlak olan bu köpeği haftada bir kez taramak yeterlidir.

Genellikle siyah olan renkleri, mavi-gri, kızıl ve sarı da olabilir. Kasları çok gelişmiş olan bu ırkın mastif ve buldog cinslerinden üretildiği söylenmektedir. Bu köpekler çok büyük olmalarına rağmen sahiplerine çok sadık ve ev ortamında da kolay yaşayabilen köpeklerdir.

Görüntüleri ve boyutları korkutucu olsa da, oldukça sevecen ve sadık olan bu köpekler iyi bir eğitim ile apartman yaşantısına uyum sağlayabilirler. Çok sıcak havalarda iki ayda bir yıkamak temizliği için yeterlidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Cane Corsa