köpek eğitimi

Satılık Cane Corsa

cane corso elit yavru 1

Satılık Cane Corsa

Asıl adı Cane Corsa İtaliano olan bu köpeklerin kökeni İtalya’ya dayanmaktadır. Halk arasında İtalyan mastif olarak da bilinen bu köpekler ilk olarak 19. yüzyıllarda görülmeye başlanmıştır. Çok fazla kasa sahip olması onları oldukça estetik göstermektedir. Dışardan biraz korkutucu gözükse de oldukça çekingen, sesiz bir köpek cinsidir. Orta büyüklüklerde olan köpek ırkına giren bu cinsler ortalama olarak 10- 11 yıl yaşamaktadır. Yetişkin erkekleri 45, 50 kiloya kadar ulaşabilmektedir. Dişiler ise erkeklere göre daha küçük durmaktadır. Onlar ise 40- 45 kilogram civarındadır. Erkeklerin boyu 62 ile 70 santimetre arasında olurken dişiler 58- 66 santimetre arasındadır. Kolayca eğitilebilen bu köpekler öğrenme meraklısıdır. Satılık Cane Corsa fiyatları ise 1000 ile 1500 lira arasında değişmektedir.

Çok fazla kasa sahip oldukları için oldukça çevik bir köpeklerdir. Gün içerisinde de oldukça hareketlidir. Bu nedenle bahçeli bir evde beslenmesi tercih edilmektedir. Oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Bekçilik ve koruma konusunda oldukça başarılı olan bu köpekler zaman zaman yabancı insanlara karşı saldırganlaşmaktadır. Bu onları koruma içgüdünden gelmektedir. Normalde sakin bir yapısı vardır. Bütün ırklarda olduğu gibi bu ırkta da eğitim yavruluk dönemlerinden başlamaktadır. Bunun nedeni ise yavru köpekler öğrenmeye oldukça yatkındır. Zaten dünyayı yeni yeni tanıdıkları için ne öğretirseniz sadece onu bilecektir. Böylece birçok itaat eğitimi kolayca verilebilir. Bu nedenle Satılık Cane Corsa almak isteyen hayvan severler köpeği yavruyken almaları çok daha iyi olacaktır. Aynı zamanda sportif köpek grubunda olan bu köpekler düzenli olarak egzersiz yapmalı, koşmalıdırlar. Bir zamanlar bazı ülkelerde polis koruma köpekleri olarak görev yapmışlardır.

Cane Corsa Evde Beslenir mi?

Evinizde başka evcil hayvan varsa bu köpekleri almayı bir daha düşünmeniz faydalı olur. Çünkü bu köpekler baskınlık kurmak ister bu nedenle zaman zaman hırçınlaşabilir. Ülkemizde çok fazla yetiştirilmemektedir. Ama birçok pet shop istediğiniz takdirde bu köpeklerden getirebilmektedir. Satılık Cane Corsa genellikle siyah renkte olmaktadır. Birçok kişi bu köpekleri pitbull’lara benzetmektedir. Bu köpeklerinde yüzleri geniş kaş ve burun hatları oldukça belirgindir. Yavruyken çok fazla sosyalleştirilirse ilerde yabancılara karşı hırçınlıkları azalacaktır. Bu köpekler çok iyi aile köpekleridir fakat aile dışındaki herkese sert davranmaktadır. Sert bir kürkü ve kısa tüyleri vardır. Oldukça parlak olan bu tüylerin haftada 2, 3 kere fırçalanması gerekmektedir. Orta derece tüy döken köpek sınıfına girerler.

Dışarıya yürüyüşe çıktığınınız da tasmasını çok sıkı tutmanız gerekir. Çünkü bu köpekler oldukça güçlüdür. Ani bir hareketle tasmayı elinizde kaçırabilirsiniz. Estetik görünümünü daha da güzelleştirmek için kuyruklar ve kulakları kesilmektedir. Bu kesim işlemlerinin tecrübeli bir veteriner ile yapılmalıdır. Aksi halde enfeksiyon kapabilir. Aşılarının da düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Çok fazla sağlık sorunu olmayan bu köpeklerde en yaygın olarak kalça Displazisi görülmektedir. Bazı köpeklerde bu çıkık daha 4 aylıkken olabilir, ihmal etmeden veteriner hekime götürmelisiniz.

Satılık Cane Corsa köpeklerinin yetişkinleri de satılmaktadır. Bu köpekleri birçok yetiştirici çiftleştirmek için satın almaktadır. Böylece yavrularını satabilecektir. Tek batında 5, 6 yavru doğurabilen bir köpek cinsidir. Eğitimini de doğduktan 3 ay 4 ay sonra verilmesi, en azından başlanması gerekmektedir. Eğitiminde profesyonel bir eğitimden yardım alınması bu eğitimin olumlu sonuçlarla sona ermesini hızlandıracaktır. İtalya’da birçok çiftlikte üretimi yapılan bu köpekler ülkemize ithal olarak da gelmektedir. Yavru satın alırken yavrunun karakterine yetiştirilme şekline oldukça dikkat etmeniz ilerde yaşa yanabilecek sorunların da önüne geçmede yardımcı olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Cane Corsa