köpek eğitimi

Satılık Bulldog

Bulldog hero Copy

Satılık Bulldog

Bulldog köpek ırkının İngiltere’den geldiği bilinmektedir. İngiltere’de güreş köpeği olarak yetiştirilmişlerdir. Sert bir görüntüye sahip olmaları rakiplerine ve yabancılara büyük oranda korku vermektedir. Ancak bu korkunç görüntülerinin altında çok nazik ve sevimli köpeklerdir. Bulldog köpekleri çok karakteristik olan fiziksel özelliklere sahiptirler.

Bulldog Köpeklerinin Fiziksel Özellikleri

Korkunç görüntüleri, fiziksel yapılarından kaynaklanmaktadır. Bulldog köpekleri oldukça güçlü bir çene yapısına sahiptirler. Oldukça güçlü çene eklemi ve kasları vardır. Yanak tipleri oldukça farklıdır. Alın derileri buruşuk bir forma sahiptir. Burunları basık bir yapıya sahiptir. Dişi ve erkek bulldog köpeklerinin boy ölçüleri bir birine oldukça yakındır. Erkek bulldog köpeklerinin boyları otuz cm ile kırk cm arasında değişiklik gösterirken, dişi bulldog köpeklerinin boyları yirmi dokuz cm ile otuz dokuz cm arasında değişiklik göstermektedir. Yemek yemeyi seven bir köpek cinsi oldukları için, oldukça rahat bir şekilde kilo alabilirler. Yaşları arttıkça daha da az hareket etmeye başlayan bulldog köpeklerinin beslenmelerine özenle dikkat edilmelidir.

Erkek bulldog köpeklerinin ağırlıkları yirmi üç kg ile yirmi altı kg arasında, dişi bulldog köpeklerinin ağırlıkları ise yirmi bir kg ile yirmi üç kg arasında değişiklik göstermektedir. Bulldog köpeklerinin güçlü yapıları, kaslı vücutlarının bir getirisidir. Birçok köpek ırkına göre kısa olan bacakları, kaslı yapıları sayesinde oldukça güçlüdür. Vücutlarının arka tarafında kısa bir kuyruğa sahiptirler. Kısa kuyrukları da sahip oldukları kürkleri gibi oldukça sıkı bir forma sahiptir. Sıkı kürk yapısı, oldukça kısa ve sık bir yapıda olan tüylerden oluşmaktadır. Kürk renkleri oldukça fazla değişiklik gösterebilen bir köpek ırkıdır. Bulldog köpeklerinin kürklerinde en çok sarı, beyaz, krem, kızıl ve çeşitli renk karışımları görülmektedir.

Bulldog köpekleri zaman geçtikçe git gide hantallaşan bir köpek ırkıdır. Çok fazla hareket etmedikleri için, sağlık durumları çok kolayca bozulabilmektedir. Bu yüzden birçok köpek ırkına göre oldukça kısa yaşamaktadırlar. İyi bir şekilde beslenilip, düzenli fiziksel aktiviteleri ihmal edilmediğinde yaklaşık olarak yedi ile dokuz yıl arasında yaşamlarını sürdürebilen bir köpek ırkıdır. Kısa yaşamalarının bir diğer sebebi vücut savunma sistemlerinin dayanıksız olmasıdır. Bulldog köpek ırkı soğuğa karşı çok dayanıksız bir köpek ırkıdır. Dış ortamlarda beslemek için hiç uygun olmayan bir köpek ırkıdır. Evde beslemek için oldukça ideal köpeklerdir. Kısa olan tüyleri, dökme problemi oluşturmaz. Bulldog köpeklerinin evde beslenmesinde oluşabilecek tek problem, horlama ve salya sıkıntılarıdır. Bulldog köpekleri gece horlamaları ile ün yapmış bir köpek ırkıdır.

Bunlar dışında evde bakmak için her hangi bir problem oluşturmazlar. Günlük olarak az oranda fiziksel aktivite yaptıkları için, ev içinde de bu aktivitelerini gerçekleştirebilmektedirler. Psikolojik olarak oldukça güvenilir hayvanlardır. Her hangi bir tehlike anında oldukça koruyucu ve cesur olabilmektedirler. Bu durum sadece sahiplerine karşı değil, sahiplerinin ailelerine karşı da oldukça düşkün ve koruyucudurlar. İdeal bir aile köpeğidir. Yabancı insanlarla pek samimi olamazlar. Ama çok saldırgan tavırlarda sergilemezler. Yabancı köpeklerle kesinlikle anlaşamazlar.

Bazı durumlarda beraber büyütüldüklerinde sorunsuz olarak da yaşayabilirler. Yabancı köpeklerin aksine diğer hayvanlarla oldukça iyi anlaşırlar. Onlarla zaman geçirmekten ve oyun oynamaktan oldukça hoşlanırlar. Satılık bulldog köpek ilanları, özellikle daha sakin ve durağan bir hayat tarzına sahip olan insanlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Günlük hayat içerisinde, özellikle bu tarz insanlara oldukça iyi bir şekilde dostluk etmektedirler. Bazı durumlarda yabancı insanlar görünüşleri sebebi ile bulldog köpeklerinden korkabilmektedirler. Ancak görüntülerinin aksine oldukça iyi hayvanlardır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Bulldog