köpek eğitimi

Satılık Bobtail

bobtail 12

Satılık Bobtail

Bobtail köpek ırkları insanlarla güçlü bağlar kuran ırklardan gelmektedir. Bu bakımdan satılık bobtail köpek alırken öncelikle köpeğinizin sağlık kontrollerinin yapılıp yapılamdığına büyük önem vermeniz gerekmektedir. Bobtail köpekler uyumlu canlılar olduklarından dolayı yavru iken sahiplenilmesi önerilmektedir. Yavru köpeklerin eğitimi yetişkin köpeklere oranla daha kolay olduğundan, yavru iken sahiplenilen köpekler eğitimlere daha kolay cevap verebilmektedir Elbette bu köpekleri yetişkin olarak sahiplendiğinizde de eğitebilirsiniz. Fakat bunun için büyük bir çaba göstermeniz gerekir. Yetişkin köpekler geldikleri yerlere alıştığından sizin yanınızda biraz çekingen ve korkak durabilir. Bunun yanı sıra sizden hoşlanması da biraz zaman alabilir. Köpeğinizin sizin yaşamınıza uyum sağlaması ve sizin yanınızda keyif alabilmesi için özen göstermeli sabırlı bir şekilde beklemelisiniz.

  Köpekler şefkatli insanları severler. Bu yüzden insanlara karşı saldırganlık göstermedir. Vahşi köpeklerin birçoğu ne yazık ki vahşi duygular besleyen insanların ellerinde yetiştirilmelerinden dolayı saldırgan davranışlarda bulunurlar. Köpek sahiplenilmesinde en önemli şeylerden biri de köpeklerinize merhametli bir şekilde davranmanızdır. Köpekler kendisine dostça yaklaşan insanlar için en büyük dost olabilirler. Onları korur zor zamanlarında bir bakışlarıyla destek olabilirler. Çoğu zaman sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizde bu sevimli dostlarınızdan teselli bulabilirsiniz. Patisini ellerinize koyup yüzünüze bakan bu sevimli canlılar adeta sıkıntılarınıza ortak olmayı bekleyen yakın dostlarınızdır.

Bobtail köpekler aradığınız dostlara aday olabilirler. Dış görünüşleri iri olan bu köpekler bir o kadar da insan canlısıdır. Ürkütücü görüntüsünün altında sevimlilik yatan bu canlılar uyum konusunda diğer büyük köpeklere oranla daha başarılıdır. Komutlara uyarlar. Verdiğiniz görevleri yerine getirmek için can atarlar. Çünkü bu köpekler için verilen her görev onlara dostluğunuzun bir göstergesi olmaktadır. Köpeklerinizle ilgilenmeniz onların size olan güvenlerini artırır. Kendisine güvendiğinizi hisseden köpeklerin sizi koruma içgüdüleri güçlenecektir.

Sahiplerini seven köpekler onları adeta kendi ailesinden biri olarak görürler. Bu yüzden kimi zaman gece dışarı çıktığınızda hemen arkanızdan geldiğini fark edebilirsiniz. Sizi tehlikelere karşı sorgusuz koruyabilecek tek canlıdır köpekler. Köpekler sahip oldukları koruma içgüdüleri ile doğarlar. Bu doğuştan gelen özellikleri sayesinde çok eski tarihlerden beri insanların can ve mal güvenliğini korumada en büyük sığınakları olmuştur köpekler. Eski tarihlerden beri köpekleri bir çobanın sürüsünü koruduğunu ya da küçük bebeklerini emanet ettiği olmuştur. Köpekler özellikle küçük çocuklarla daha güçlü bağ kurarlar. Onların kendilerine zarar vermeyeceğini ve onların korunmaya ihtiyaçları olduğunu bilirler.

  Bobtail köpek sahibi olmak isteyenlerin öncelikle bilmeleri gereken bir takım şeyler vardır. Bunların başında bu köpeklerin büyük yaşam alanlarına ihtiyaç duymalarıdır. Bobtailleri apartmanda besleyemezsiniz. Bunun için bahçeli bir eve ihtiyacınız vardır. Bu köpekler koşmayı çok severler. Bu yüzden onları serbestçe koşabilecekleri yerlere götürmeniz gerekecektir. Ayrıca soğuk iklimleri seven bu köpekleri çok fazla sıcak havalara maruz bırakmamanız gerekmektedir. Tüylerinde bakteri taşıma özellikleri vardır bu yüzden düzenli olarak banyoları ile ilgilenmelisiniz.   

Küçük olarak sahiplendiğiniz bobtail cinsi köpeklerinizin aşılarını da düzenli bir şekilde yaptırmalısınız. Bobtail ırkı köpekler tüy dökmezler fakat tüyleri çabuk uzar. Bu yüzden tüy bakımları önemlidir. Belirli mevsimlerde özellikle sıcak yaz aylarında çok tüylü olmamalarına dikkat etmelisiniz. Ayrıca her ne ırktan olursa olsun bir köpeğin tırnak bakımı da önemlidir. Doğada yaşayan köpekler insanlardan uzak durdukları için bu bakımları yapılamamaktadır. Fakat evde beslenen köpeklerin tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi önerilir. Köpek sahibi olmak yalnızca onları sevmekle gezdirmekle yetinmek değildir. Onların beslenme, aşı, temizlik bakımlarının dikkatle yapılması gereklidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Bobtail