köpek eğitimi

Satılık Beagle

Depositphotos 11224817 m

İngiltere’de ortaya çıkan Beagle cinsi köpekler, sıcakkanlılıkları ve sevimlilikleri ile bir çok kişinin gözdesi olmuştur. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaşan bu ırk, yabancılara da ailesine de sevgi dolu bir tutum sergiler. Yumuşak ve sert tüylü olarak ikiye ayrılan bu ırk beyaz, satı kızıl renklerin karışımı olan 3 farklı renkte bulunur.

 

Gözler açık sarı ve kahverengi, boyları 30 – 36 cm ve kiloları da en fazla 14 olmaktadır. 12 – 15 yıl ömrü olan Beagle apartman hayatına uyumludur ve çok fazla egzersiz ihtiyacı yoktur Ancak ailesi ile birlikteyken ilgi görmeyi ister ve ilgi görmediği zaman küser. Birçok kişi için Satılık Beagle aldıktan sonra eğitime göndermeye gerek yoktur. Çünkü kısa sürede eğitim verilir. İnsanlara eşlik etmeyi seven bu köpekler tasmasız gezdirilmemelidir. Başka hayvanların peşine takılabilen bu canlılar, iyi eğitilmediği zaman kedi gibi canlılara zarar verebilirler. Bu yüzden eğitimi sabır ve özen. Kısa sürede tuvalet eğitimi verebilmeniz mümkün olan Beagle, eğitim konusunda da kısa sürede cevap verecektir. Köpek ırkları arasında orta büyüklükten daha küçük olan Beagle cinsi köpekler, Harrier ve İngiliz tazısının çiftleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Mutlu olduğunda o kadar hızlı kuyruk sallar ki, uçacak sanırsınız.

 

Koku konusunda oldukça duyarlı olan bı ırk, özellikle uyuşturucu kaçaklığı yapanları tespit etmek için eğitildiğinde çok başarılıdır. Çok meraklı bir köpek olan Beagle cinsi, bir çok kişi için uyumlu bir ev arkadaşıdır. Çocuklara karşı çok anlayışlı olan bu ırkın en önemli özelliği sevgi dolu ve enerjik bir canlı olmasıdır.

 

Beagle Apartmanda Beslenir Mi?

Beagle cinsi köpekler apartman hayatına uygundur. Ailesi ile birlikte olmaktan keyif alan bu canlılar çok fazla havlamazlar. Evdeki diğer canlılarla küçük yaştan itibaren birlikte olduğu takdirde uyumlu olabilir. Sosyal olan bir Beagle herkesle iyi anlaşır. Sevgi dolu ve sahibi ile uyumak isteyen bu ırktan birçok kişi memnundur ve aile için tercih edilir. Ancak enerjisinin iyi bir şekilde boşaltılması önemlidir. Bu yüzden düzenli olarak gezdirilmesi gerekir.

 

Beagle Nereden Satın Alınır?

Ülkemizde birçok evcil hayvanın satışı yapılmaktadır ve üretim çiftlikleri bulunmaktadır. Veteriner hekimlere danışarak Beagle satışı yapan yerler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Bazen evcil hayvanları yavrulayan kişiler veterinere bildirmekte ve yavruları sahiplendirmektedir. Böyle bir yöntemden de yararlanma imkânınız varsa veterineriniz sizi bilgilendirecektir. Ayrıca ülkemizde birçok köpek üretim çiftlikleri vardır. Bu çiftliklerde safkan yavrular bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Ancak Satılık Beagle satışı yapan yasa dışı kişiler de bulunur ve dikkatli olunması gerekir.

 

Beagle Bakımı Zor Mu?

Beagle cinsi köpeklerin bakımı zor değildir. Düzenli taranmaları tüylerin bakımı için yeterli ve uygun olur. Aynı zamanda çocuklarla arası çok iyi olan bu ırkın av hayvanları ile beslendiğinde çok mutlu olduğu bilinmelidir. Tam bir koku avcısı olan Beagle, çok dikkatli bir köpektir. Çevresinde kuş gibi hayvanlar olduğunda dikkatli olunmalıdır. Bakımları diğer köpeklerinki gibi özen ister ve düzenli aşı uygulaması yapıldığında herhangi bir sorun teşkil etmez.

 

Beagle Fiyatı Ne Kadardır?

Birçok kişi ücretsiz olarak sahiplendirmek için para almadan, iyi bakabilecek olan kişilere yavruları vermektedir. Ancak çiftliklerde ve petshoplarda 500 liradan başlayan ve daha da artan fiyatlarla satılmaktadır. Çok isterseniz barınakları ziyaret ederek, sokağa terk edilmiş bir hayvanı da alabilirsiniz. Ancak safkan bir yavru istiyorsanız ve bakabilecekseniz veteriner hekiminize danışabilir ya da köpek üretim çiftliklerine başvurabilirsiniz. Birçok yerde sahiplendirme yöntemi ile verilen bu hayvanları, terk edip sokağa atarsanız psikolojik olarak kötü etkilenirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Beagle