köpek eğitimi

Satılık Alman Kurdu

Satılık Alman Kurdu

Alman kurdu Alman kökenli bir köpek türüdür. Alman kurdu aynı zamanda Alman çoban köpeği olarak da bilinmektedir. Türkiye’ de yaygın kullanımı ise kurt köpeği şeklindedir. Bazen ise K-9 olarak adlandırılmaktadır. Bunun sebebi ise polis eğitim köpeklerinin Alman kurdu olması ya da Alman kurduna benzer türde köpekleri seçmeleri ve K-9 olarak adlandırılmalarıdır. Alman kurdu genel özellikleri itibariyle büyük, kassa olarak güçlü ve dinamik aynı zamanda zeki bir köpektir. Alman kurdu eğitilme duruma göre şekil almaktadır. Eğer ki doğru eğitim verilirse verildiği eğitime gere şekil alabilmektedir. Mesela savunmasa olarak yetiştirildiği takdirde korunma açısından adeta bir görev köpeğine dönüşmektedir. Bu yönüyle ise Alman kurdunun çok işlevsel bir yapısı olduğu söyelenebilir.

Alman kurtları genel itibariyle iki türe ayrılmaktadır. Bunlar iş alman kurtları ve şov alman kurtlarıdır. Bu iki kurt köpeği arasındaki temel fark ise kalça ve bacaktan anlaşılmaktadır. İş köpekleri yüksek bir kalçaya sahiptir. Bunun yanı sıra ayrıca daha uzun bacakları vardır. Şov kurtları ise iş kurtlarına göre daha daha alçak kalçaya sahiptir. Bunun yanı sıra ayrıca iş kurtlarına göre de daha kısa bacakları vardır. Alman kurtlarının hepsinde görülen en büyük sorunlar ise bacaklarından ve midelerinden kaynaklanmaktadır. Alman kurtlarının hepsi hassas bir mideye sahiptir. Hassas bir mideye sahip olmalarından dolayı bu köpeklerin yeme içmelerinde son derece titiz davranılması gerekmektedir. Gerektiği takdirde veteriner hekimlerden Alman kurduna ilişkin bir mama listesi istenmelidir. Bu türdeki köpeklerin diğer sorunu ise bacaklarından kaynaklanmaktadır. Hareketli ve dinamik yapısı dolayısıyla eklem rahatsızlığı bu köpeklerin en büyük problemlerindendir. Alman kurtlarının erkekleri 63 cm’e kadar yükselebilmektedir. Erkek Alman kurtlarının kilosu ise 35 – 40 kg arasında değişmektedir. Alman kurtlarının dişilerinde ise ortalama boy 58 cm’ dir. Alman kurt köpeklerinin dişilerinde ise ortalama kilo 22 – 32 kg arasında değişmektedir. Alman kurtlarını benzeri türlerinden ayıran bazı ana noktalar vardır. Bunların başında yüzlerinin sert çizgilerden oluşması gelmektedir. Burunları benzeri türlerine göre daha uzundur. Gözleri ortalama bir büyüklüğe sahiptir ve Alman kurtlarının göz rengi kahverengidir. Renk itibariyle ise en çok rastlanan rengi kahverengi ve tonlarıdır. Bunların yanı sıra siyah – kırmızı ve siyah renkte olan Alman kurtları da mevcuttur.

Alman kurtlarının en önemli yanı eğitime müsait bir yapıda olmalarıdır. Alman kurtları eğitime açıktır. Aldıkları eğitimden sonra ise görevlerinin karşılıksız olarak yapmaktadırlar. Bir ödüllendirmeye gerek duymadan görevlerini yerine getirmektedirler. Eğer Alman kurtları diğer insanların arasına karıştırılmadan yetiştirilirse başka insanlara karşı oldukça vahşileşmektedir. Bu köpeklerin saldırganlık düzeyleri yüksek olduğu için bu hususa mutlaka eğitim aşamasında dikkat edilmelidir. Alman kurtları sahiplerine karşı ise oldukça vefalıdır. Sahiplerinin adeta ailesi gibi görmekte sevmekte ve tehditlere karşı korumaktadır. Satılık Alman Kurdu konusunda ise bu özellikleriyle pek çok insan tarafından aranmaktadır. Mesela Alman kurtları Amerika’ da en fazla yetiştirilen üçüncü köpek türüdür ve Satılık Alman Kurdu ilanları dünyanın hemen hemen her yerine köpek severler tarafından dikkate alınmaktadır.

Alman kurtları çok işlevsel bir yapıya sahiptir. Alman kurtlarının hemen hemen her alanda kullanıldığı görünmektedir. Alman kurtları en çok ise polisiye alanında karşımıza çıkmaktadır. Polis tabiri olarak K-9 tabiri genellikle Alman kurtlarına aittir. Burunları oldukça keskindir ve hemen hemen her kokuyu algılayabilecek düzeydedir. En çok polis ve askeri unsurlar için kullanıldığı gibi insanlar ile iletişimi adeta mükemmeldir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Alman Kurdu