köpek eğitimi

Satılık Alman Kurdu

a1

Satılık Alman Kurdu

Alman kurdu adından da anlaşılabileceği gibi Almanya kökenli bir köpek ırkıdır. Hem iş köpeği hem de çoban köpeği sınıfına dâhil edilen bir köpek ırkıdır. Oldukça cesur ve zeki olan bir köpek ırkıdır. Oldukça farklı alanlarda kolay bir şekilde eğitilebilen bir köpek ırkıdır. Askeri alanlarda ve polis köpeği olarak da özel eğitimlerden geçirilip başarılı bir şekilde kullanılabilmektedirler. Üstün zekâları, kolay eğitilebilir olmaları birçok alanda kullanılabilmelerine de olanak sağlamaktadır.

Alman Kurtlarının Fiziksel Özellikleri

Alman kurdu köpek ırkı oldukça güçlü olan bir köpek ırkıdır. Güçlü kemik ve eklem sistemlerine sahiptirler. Oldukça güçlü bir çene yapısına sahiptirler. Dişleri oldukça düzgün bir şekilde dizginlenmiştir. Özellikle erkek alman kurtları, oldukça uzun boylu olan bir köpek ırkıdır. Erkek alman kurtlarının boyları altmış cm ile altmış yedi cm arasında, dişi alman kurtlarının boyları ise elli beş cm ile altmış bir cm arasında değişiklik göstermektedir. Boylarına gere, çok yüksek kilolara sahip olmayan bir köpek ırkıdır. Erkek alman kurtlarının kiloları otuz kg ile kırk iki kg arasında, dişi alman kurtlarının ağırlıkları ise yirmi iki kg ile otuz üç kg arasında değişiklik göstermektedir. Kaslı bir vücut yapısına sahiptirler. Oldukça geniş bir kürk rengi yelpazesine sahiptirler.

Alman kurtlarının kürk renklerinde beyaz, siyah, gri, bronz, siyah ile gümüş karışımı ve siyah ile bronz karışımı en sık görülen renk çeşitleridir. Kürk renklerinden bağımsız olarak alman kurtlarının burun renkleri daima siyahtır. Kürklerinde oldukça fazla tüy yoğunluğuna sahip olan bir köpek ırkıdır. Tüylerinin uzunluk oranları bir birinden farklılık göstermektedir. Oldukça uzun tüylü alman kurdu köpekleri olabildiği gibi, kısa tüylü olanları da olabilmektedir. Yüksek oranlarda tüy döken bir köpek ırkıdır. Ev ortamında beslemek, tüy dökme açısından oldukça sorunlu olacaktır. Alman kurtları birçok köpek ırkına göre, daha uzun süre yaşayabilen bir köpek ırkıdır. Ancak iyi bir bakım şarttır. İyi bir şekilde bakıldıklarında yaklaşık olarak dokuz yıl ile on dört yıl arasında yaşamlarını sürdürebilmektedirler.

Alman kurtları oldukça üstün özelliklere sahip olan bir köpek ırkıdır. Oldukça korumacı bir yapıya sahiptirler. Sahiplerine karşı oldukça itaatkâr ve sadık olan bir köpek ırkıdır. Günlük hayat içerisinde oldukça neşeli tavırlar sergileyebilen bir köpek ırkıdır. Bu yüzden yalnız kalmayı pek sevmezler. Yalnız kaldıklarında psikolojileri bozulabilir. Sahiplerinden uzun süre ayrı kalamazlar. Sahiplerinin kontrolünde oldukça kolay bir şekilde eğitilebilen bir köpek ırkıdır. Eğitimleri cezalandırma yöntemleri ile yapılamaz. Bu tarz bir eğitim verilmeye çalışıldığında oldukça saldırgan olabilirler. Bu tarz cezalandırma yöntemiyle yapılan eğitimler yerine, ödüllendirme usulü ile verilen eğitimler alman kurtları için daha doğru olacaktır. Eğitimleri genel olarak oldukça hareketli geçen bir köpek ırkıdır. Bu durum hareketli yapılarından kaynaklanmaktadır. Günlük hayat içerisinde de oldukça hareketli olan bir köpek ırkıdır. Günlük olarak oldukça fazla oranlarda egzersiz yapması gerekir. Bu yüzden açık ve geniş ortamlarda beslenmek için daha idealdir. Ev ortamında beslenmek için pek uygun olmayan bir köpek ırkıdır.

Bakımı birçok köpek türüne göre daha kolaydır. Oldukça dayanıklı bir sindirim sistemine sahiptirler. Çok fazla yıkanmasına gerek olmayan bir köpek ırkıdır. Alman kurdu köpekleri oldukça uzun zamanlardan beri, oldukça fazla tercih edilen bir köpek ırkıdır. .son dönemlerde bu ilgi daha da artış göstermiş, satılık alman kurdu köpeği ilanları, daha da yüksek oranlarda ilgi görmeye başlamaktadır. Bu üstün özellikleri ile bakım için rahatlıkla tercih edilebilince bir köpek ırkıdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Alman Kurdu