köpek eğitimi

Satılık Afgan Tazısı

afgan tazisi1 1

Satılık Afgan Tazısı

Öncelik olarak sizlere Afgan tazısının ne olduğunu ve özelliklerinin de neler olduğunu anlatmak isterim. Sizlere bu konuda biraz da olsa bahsetmek isterim. Afgan tazısı bir av köpeğidir. Ama bu Afgan tazısı süslü olan cinsindendir. Bu köpeğin ırkı süslü ve aynı zaman da bir av köpeğidir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Afganistan’dan gelen ve kökeni de uzun olmaktadır. Ser t kayalıklardan gelen güçlü ve sert bedenlere de sahip bir Afgan tazılarıdır. Ayrıca da iz süren bir özelliğe de sahip olduklarını belirtmek isterim. Gelelim Afgan tazısının genel özelliklerine ve bu Afgan tazısının özelliklerini söylersek boylardan başlayalım. Boyları atılmış bir ile yetmiş bir santim civarındadır. Kiloları ise yirmi iki ile yirmi yedi kilo civarındadır.

Bazı Afgan tazılarının renkleri değişiktir. Yani Afgan tazılarının hepsinin renkleri aynı değildir. Bununla birlikte ince, uzun ve yumuşak tüylere sahiptirler. Afgan tazılarının tüyleri çok çabuk yani çok hızlı bir şekilde uzamaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Afgan tazısının kuyruk bedenine de gelecek olursak kuyruk uçları çok tüylü olan ve kuyruk ucu kıvrımlı olan bir hayvandırlar. Genellikle Avrupa ülkelerinde lüks köpekler olan sınıfta yer almakta ve bu Afgan tazılarının yaşam tarzları daha değişiktir. Yani apartman tarzında bir evde yaşamaları hiç uygun değildir. Bunu sakın unutmayınız. Bu önemli bilgi de sizlerin hep aklında mutlaka bulunmaktadır. Bunun içinde satılık Afgan tanısı almak istiyorsanız bilgileri de bilmeniz gerçekten de çok önemlidir.

Afgan tazıları aslında çok dost canlısı olan hayvanlardandır. Afgan tazıları çok eski çağlara dayanmaktadır. Kurt ile süslü köpeğin birleşmesi sonucunda oluşan bir hayvan türünden meydana gelmiştir. Eski çağlar dediğimiz zaman Mısırda bulunmuş olan belgelere göre bu hayvanın fotoğrafları olduğu söylenmiştir. Afganistan’da da bu hayvanın çoban köpeği ve av köpeği olarak bilinmiştir. Bu hayvanlar bu zamana kadar çok iyi bir şekilde korunmuştur. Yani nesilleri yaşatılmış ve diğer yerlere gitmeleri yasaklanmaktadır. Yalnızca Avrupa ülkelerinde yaşayan hayvanlardır. Bin dokuz yüz yirmi yılında Avrupa’nın İngiliz ailesinde kaldığı gözlenmiştir. Yani İngiltere de bir çiftlikte yaşamıştır. Afgan tazılarının bedenlerinden ve ırklarından bahsettik.

Şimdi gelelim Afgan tarzı hayvanının karakteristik özelliklerine ve aslında çok çekingen, çok utanan bir hayvan olduğunu söylemek isterim. Afgan tazıları çok çekingen ve utangaç oldukları zaman çok sevimli bir hayvan haline gelmektedirler. Afgan tazılarını inanın ki sizler de çok seveceksiniz. İlk defa gördüğü insanlardan çok utanırlar. Ayrıca sahiplerine karşı çok sadık ve çok da sevecendirler. Aynı zaman da cesur oldukları gibi çok asildirler. Bununla birlikte çok şüpheci tavırları vardır. Ama bunu yabancı insanlara karşı pek sergilemezler. Afgan tazısına sözünüzün geçmesini istiyorsanız o zaman ses tonunuz ve hareketiniz sert olması gerekir. Bunun nedeni Afgan tazısı kendisine yumuşak davranıldığı zaman pek dinlemez daha sonra kendi bildiğini yapar. Bahçeniz yoksa Afgan tazısı almayı bence hiç düşünmeyin. Çünkü bahçesiz bir evde Afgan tazısı beslemek hem zor hem de Afgan tazıları bahçesiz bir evde asla yaşayamazlar. Afgan tazılarına ait bahçenizde geniş alan olmalı ve bu cins hayvanlar oynamayı ve eğlenmeyi çok sever. Hatta her gün mutlaka yarım saat gününü koşarak geçirmekten çok hoşlanmaktadırlar. Evin içerisinde de oldukları zaman bu Afgan tazıları uyumayı sever. Satılık Afgan tazısı almak istiyorsanız bu bilgiler doğrultusunda eğer sizlere uygun ise o zaman Afgan tazısı almayı tercih ediniz. Yoksa hem sizlerin hem de Afgan tazıları çok zorluk çekebilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Satılık Afgan Tazısı