köpek eğitimi

Samoyed

top 10 large breed dogs

Samoyed, güçlü, dayanıklı ve aktif bir köpektir. Sakin, sadık ve duygulu bir ırktır. Takımlarda kullanılan bir ırk olduğu için bu güzel özelliklerini pek dışa yansıtamazlar. Tüylerinin saf beyaz olması ve düzenli banyo gerektirmemesi olumlu niteliklerindendir. Ama bu köpek yaz başladığında parazit sıkıntıları bağladığında düzenli olarak fırçalanmak istemektedir. Scr’li ve eğitimli yavru köpek olarak bizden almanız durumunda bunlar size aktarılır. Enerjik ve sürekli egzersiz isteyebilen cinslerdendir. Koruma işini hiç yapamasa da bekçilik işinde de çok iyi diyebiliriz. Herkesle dostluk kurabilmekte ve cana yakın bir kimliği vardır. Sıcağı sevmezler.

Klasik bir kızak çekmek için kullanılan bu köpek              kızakları çok uzun mesafeler süresince sürebilir. Sürü bekçiliğini de çok fazlasıyla iyi yapmıştır. Güzelli ve kibarlığı her zaman söz konusu olmuştur. Sadece havlamayı sevmesi tek kusuru olarak tanımlanabilir. Bu yüzden Scr’li ve eğitimli yavru köpek almanız önerilir. Biz Türkiye’nin en iyi yavru köpek üreticisi bir firmayız ve bize bu konuda güvenebilirsiniz. Bizden istediğiniz köpeğin cinsini belirtmeniz ve bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Samoyed cinsi köpeğin kökeninden bahsedecek olursak çok eski zamanlarda avcı ve balıkçı topluluklarıyla birlikte Sibirya’da yaşadıkları bilinir. Kızak çeken güzel ve dayanıklı bir köpek olarak tanımlanır.  12 ile 14 yılları arasında yaşamaktadırlar. Boyları 50 ile 60 cm arasında, kiloları ise 17 ile 32,5 arasındadır. Tabi bu ırk bir köpek alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. En başta her köpek için geçerli olan bir şeyi unutmayın 2 aylıktan küçük köpek almayın. Çünkü onların anne sütüne ihtiyaçları vardır. Ve köpeğinizi seçerken anne ve babasını görmek isteyin. Köpeğin özelliklerini, kulak, burun ve gözlerini test edin. Tabii ki de Scr’li ve eğitimli yavru köpek sizin açınızdan en iyisi olacaktır ve size bir sıkıntı yaşatmayacaktır. Bizim gibi iyi firmaları seçmeniz de tabii ki sizin açınızdan sağlıklı olacaktır. Köpeğinizi seçerken sağlık kontrollerinindi tam olup olmadığına lütfen dikkat ediniz. Ve Türkiye’de en iyi köpek üretim firması olarak sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Samoyed