köpek eğitimi

Pug Satılık Yavru

kopekt8

Pug Satılık Yavru

Neredeyse artık bütün evlerde hayvan görebiliriz. Bir çok kişi artık korkmadan hayvan sahiplenebiliyor ve bakabiliyoruz. Tabi ki bilindiği üzere Türkiye’de en çok bakılan ve sahiplenen hayvan türü köpektir. Sadık, eğitimi diğer hayvanlara göre daha kolay, eğlenceli bir hayvan türü olan köpekler artık bir çok evde bulunuyor. Eğitimi daha kolay olacağından bir çok kişi yavru köpekleri tercih ediyor. Fakat bilindiği gibi bir yavru köpek sahiplenmek istiyorsanız sütten kesildikten sonra almak daha doğru. Ayrıca saldırgan ve iri köpeklerden korkuyorsanız size önerilecek birkaç tür köpek vardır. Bunlardan biri “Pug” türü köpekler sevimli küçük ve oldukça komiktirler. Pugları tanıtmak istersek, pug satılık yavru ne kadar? Pug yavru bakımları hakkında bir kaç bilgi vermek istersek şunları söylemek doğru olur:

Puglar surat yapısı ve yüz tipi olarak bulldoglara benzemektedirler. Yüz ve kulak yapısı siyah renkte olan puglar yanaklarında duran benler sayesinde daha sevimli ve şirin bir görüntü çizmektedir. Sırtı yere bakacak şekilde tam anlamıyla düzdür. Bacakları da sırtı gibi düz ve oldukça güçlüdür. Bu ırk surat yapısı yüzünden her zaman neşeli gözükmektedir.

Pug Özellikleri Ve Bakımı

Pug cinsi köpeklerin his ve duyguları gelişmiştir. Bu cins köpekler kendini oldukça mutlu hisseden, sahibine oldukça sadık bir ırktır. Oyun oynamaktan çok hoşlanan ve ilgisiz bırakırsanız yaramazlık yaparak dikkatleri üstüne çekmeye çalışan sevimli bir cinstir. Yaptığı yaramazlıklara karşılık olarak sert cezalar vermek size küsmesine sebep olabilir. Bu yüzden olabildiğince sakin davranılmalıdır. Unutmayalım ki bazı köpek türleri çocuk gibidir bu yüzden yaptırımlarınızda ona göre olmalıdır. Pug cinsi köpekleri karakter açısından ele alırsak bazıları çok sakin olabilirken bazıları çok heyecanlı olabilir. Ayrıca eğitimlerden çabuk sıkılabilmektedirler. Bu yüzden pug cinsi köpekleri çok sık boğaz etmemek doğru bir karar olabilir. Bu özelliklerin dışında pug cinsinde ki köpekleri bekçi olarak da kullanabilirsiniz. Havlamayı da çok sevmeyen bu cinste ki köpekler gerekmediği sürecek havlamaya kalkışmazlar. Diğer hayvanlarla ve köpeklerle de iyi geçinebilen puglar, ilgiye fazlasıyla muhtaçtırlar ve çok kıskanç bir yapıları vardır. Pug cinsi köpekler 12 – 15 yıl yaşayabilmektedirler.

Genelde apartmanda beslenen bir ırk olan puglar bahçeli olan evlerde de rahatlıkla yaşayabilirler. Fakat çok sıcağa ve çok soğuğa dayanıksız olan ve hassas yapıya sahip olan bu pug cinsi köpekleri rahat ettirmeniz gerekmektedir. Çok sıcak çok soğuk ortamlarda sağlığı hemen bozulan bu köpeklerde mevsime korumanız gerekmektedir.

Pug cinsi köpeklerin tiy ve cil bakımı da oldukça kolaydır. Tüyleri çok kısa olan pugları düzenli olarak taramak yeterli olacaktır. Puglar rastgele olarak yıkanmamalıdır. Sadece gerektiği zaman yıkanmalıdır. Banyo yaptırıldıktan sonra çok iyi kurulanması gerekmektedir ve havlu yardımı ile üşütmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Ayrıca pugların burunlarını günde bir kere silmek doğru bir karar olabilir. Bunun nedeni ise burun delikleri çok küçük olan puglar tıkanma çok kolay yaşanabilir. Boğulmanın önüne geçmek ve köpeğin daha rahat nefes almasını istiyorsanız bunu günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Bunların dışında Pug cinsi köpekler bize oldukça tanıdıktır. Tv dizilerinden biri olan Adanalı’da bir karakter olan Maraz Ali’nin köpeği de pug cinsidir.

Pug Cinsi Köpeklerin Boyutları

Boy olarak erkeklerde 30 – 36 cm’yi bulurken dişilerde 25 – 30 cm’yi bulur. Kilo olarak ise erkeklerde 6 – 9 kilo iken dişilerde 6 – 8 kiloyu bulmaktadır.

PUG SATILIK YAVRU NE KADAR?

Pug satılık yavru ne kadar sorusuna gelirsek. Fiyatları 1,500 – 850 tl arasında değikenlik göstermektedir. İlan içerik araştırmamızda edindiğimiz bilgiye göre de genellikle Bursa – Balıkesir bölgesine yakın yerlerden temin edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pug Satılık Yavru