köpek eğitimi

Pomeranian Boo Satılık Yavru

02 pomeranian

Pomeranian Boo Satılık Yavru

Pomeranian boo ailesine son derece sadık, enerjik, öğrenme merakı olan ve akıllı bir köpek türüdür. Eğer onu iyi bir şekilde eğitirseniz güzel bir bekçi köpeği olabilir ve şüpheli bir durum ile karşılaştığı zaman havlamaya başlar. Etrafta koşmayı ve eğlenmeyi çok severler. Pomeranian boo’lar son derece sempatik, eğlenceli, neşeli olup apartmanlarda beslenebilecek köpek türlerinden bir tanesidir. Enerjisini evin içerisine koşarak da atabilir. Eğer siz de enerji dolu, eğlenceli bir arkadaş istiyor ve apartman koşullarında yaşıyorsanız Pomeranian boo Satılık Yavru sizin için güzel bir seçim olabilir.

Bu köpek türü yavru halde sosyalleştirildiği takdirde diğer köpekler ve hayvanlar ile iyi anlaşır ancak çocukların onlar üzerindeki aşırı ilgileri ve oyun oynama şekilleri onları sıkarak ısırmalarına yol açabilir. Yabancı kişilere karşı dikkatli olmakla birlikte bir tehlike sezmedikleri sürece bu durum sorun olmayacaktır. Eğitimi çok kolay bir köpek türüdür. Eğer çok fazla havlamasını istemiyorsanız yavru haldeyken eğitirseniz bu sorun olmayacaktır. Bunun yanında ufak ve hareketli bir köpek olduğu için yanlışlıkla üstüne basıp ona zarar vermemek adına ayağınızın yanında fazla dolaşmaması için onu engellemeli ya da o etrafınızda dolaşırken onu incitmemek için durmalısınız . Ayrıca Pomeranian boo Satılık Yavru, siz satın aldığınız takdirde ufak yürüyüşler, onunla beraber oynayacağınız oyunlar ile kolaylıkla mutlu olacaktır. Üstelik her zaman dışarı çıkarmanıza gerek yok, onunla iç mekanlarda da oynayıp egzersiz ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Pomeranian boo’unuzun tüylerin haftada bir kere fırçalamanız ve ihtiyaç halinde yıkamanız onun için yeterli olacaktır. Diş sağlıklarına gereken özeni göstermelisiniz. En az haftada bir kere dişlerini fırçalayın fakat günde bir kere fırçalamanız daha iyi olacaktır. Kendi dişlerinizi fırçalarken köpeğinizin de buna ihtiyacı olduğunu hatırlamalısınız. Bazen genizlerine su kaçabilir ve hapşırabilirler, bunun için endişelenmenize gerek hapşırırken boğazını ovarsanız rahatlayacaktır. Ortalama ömrü 12-16 yıl olmakla birlikte bazı Pomeranian boo’lar 20 yıl da yaşayabilir. Bu sayede Pomeranian boo Satılık Yavru uzun yıllar size arkadaşlık edebilir. Oldukça popüler ev hayvanlarıdır. Sevimli ve küçük hali ile Türkiye’de de hemen herkesin merak ettiği bir tür haline gelmiştir. Eğitiminde diğer ırklara göre sahiplerinin biraz daha baskın konumda olması iyi olacaktır. Çünkü biraz ısırmayı ve parçalamayı seven bir ırktır. Ayrıca istediğini yaptırma eğilimleri olan, biraz inatçı köpeklerdir. Pomeranian boo Satılık Yavru ile aynı evde yaşamaya başlar başlamaz, kurallar koymalısınız. Böylece asıl patronun siz olduğunu mutlaka anlayacak ve sizi dinleyecektir. Onunla fazla ilgilenemediğiniz zamanlarda onun ilgisini çeken oyuncaklar ile oynamasını sağlayabilirsiniz. Yürüyüş yaparken size eşlik etmekten çok mutlu olacak bir türdür. Onunla uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.

Pomeranian boo ırkının bir güzel yanı ise sağlık açısından diğer küçük türlere göre çok daha dirençli ve dayanaklı olmalarıdır. Çok görülen ve çok bilinen kalıtsal hastalıkları olmayan türlerdir. Pomeranian Boo’ların tüy yapısı oldukça kabarık ve yumuşaktır. Ona dokunduğunuzda parmaklarınız tüylerinin içinde kaybolabilir. Tüyleri çok sık olduğu için de çok sık tüy dökmezler.

Bu da sizin için bir kolaylık olacaktır. Zaten düzenli bir şekilde köpeğinizin tüylerini fırçalarsanız var olan dökülmenin de azaldığını göreceksiniz. Bunun yanında yaz aylarında tüylerini kısalttırırsanız daha sevimli ve daha değişik bir görüntüye de sahip olacaktır. Böylece siz de yazın ve kışın sanki iki farklı köpekle yaşıyormuş duygusunu yaşayabilirsiniz. Sağlığı için zengin protein ve mineraller içeren kuru mama ile beslenmesi tavsiye edilir. Eğer siz de enerjik, minik, sevimli ve akıllı bir köpeğe sahip olmak isterseniz Pomeranian boo Satılık yavru sizin için güzel bir seçim olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Berat
    4 yıl önce

    Lütfen bana verin çok tatlı

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Pomeranian Boo Satılık Yavru

https://www.petyavru.com