köpek eğitimi

Pitbull Satılık Yavru

11 satilik pitbul sutten kesildiler 9 yavrudan son disi yavru kaldi

Pitbull Satılık Yavru

Konumuza geçmeden önce kısaca pitbullun anatomisi ve genel yapısı ile birtakım bilgiler vermek istiyoruz. Bir aslanla Pitbull’a baktığımızda görünümleri özellikle kas yapıları itibariyle biraz birbirlerine benzer özellikte heybetli duruşları, birbirlerini çok fazla andırır. Özellikle kafalarının yukarısından başlayan ve burun deliklerine kadar ilerleyen düzlük birbirlerine çok benzemektedir. Pitbull köpeklerin çene kasları diğer pek çok türe göre oldukça güçlüdür. Isırır haldeyken nefes alabilen tek köpek cinsidir ve oldukça inatçıdır. Kaslarının sökemeyeceği bir şey bile olsa saatlerce onunla uğraşıp onu sökmeye çalışabilirler. Aslında pitbullar genetik olarak ısırmaya yatkın değildir. Fakat yetiştirme ile alakalı olarak insanlara yönelik çok ciddi zararlar verebilecek şekilde ısırıp o bölgelerde derin yaralara sebep olabilirler. Kasları oldukça kuvvetli ve gergindir Omuzlarından yukarıya doğru hiçbir karışıklık taşımadan yükselir ve tüm vücudunda çok fazla belli olur pek çok acılara darbelere ve dövüşlere karşı dayanıklı olan bir köpek cinsidir. Bunda kas yapılarının ve Kemik yapılarının oldukça kuvvetli olması çok büyük etkendir.

Bunun yanında oldukça güçlü hayvanlardır ve yorulmak bilmezler dövüştükleri zaman sürekli rakiplerini yorarlar. Fakat kendileri bir türlü yorulmak bilmezler, bacakları ince arka bacakları oldukça adaleli ve ayakları da yere git olarak uzanmaktadır. Bakışları ileriye doğru ve Sanki her an saldırmayı yönelik gibi dururlar. Bu sebeple tanımadıkları veya düşman olarak görebilecekleri kişilere çok kolay saldırabileceğinden sürekli tedbirli halde tutmalısınız. Boyu çok küçüktür fakat koşma stili bir çıtayı andırır. Bu sebeple koşarken de çok ürkütücü bir görünüme sahip olur. Tıpkı çıta gibi aniden depar atar ve saniyeler sonra çok yüksek bir kızda ulaşabilir yürüyüşü de oldukça esnektir. Fakat bu yürüyüş bir yuvarlanma izlenimi de vermez çoğu zaman dilleri dışarıda yürürler

Pitbull köpekler anlaşılabileceği gibi çoğu zaman saldırgan davranabilirler özellikle dövüşmeyi severler ve oldukça inatçı hayvanlardır. Bu sebeple dünyanın çeşitli yerlerinde her ne kadar yasak olsa da çeşitli dövüş kulüpleri kurulmuş ve pitbull köpekler dövüştürülerek birbirlerine zarar verilmeye çalışılmıştır. Bunun engellenmesi için birtakım çalışmalar yapılmaktadır ve bu saldırganlıklarından dolayı dünyanın çeşitli yerlerinde pitbulların beslenmesi ve insan içerisinde gezdirilmesi de yasaklanmıştır. Eğer bir Pitbull almak istiyorsanız Bulunduğunuz bölgede Pitbull köpeklerinin beslenmesi yasak olup olmadığını incelemelisiniz. Bunun yanında yavruyken besleyebilir büyüdüğünde ise bu amaçla düzenlenmiş birtakım barınaklara verebilirsiniz bunları ifade ettikten sonra şimdi de yavru pitbulların fiyatlarına değinelim. Genellikle bu köpeklerin fiyatları 250 ile 600 TL arasında değişmektedir ve genleri ile alakalı olarak değişmektedir. Çünkü bir köpeğin anne ve babası ne kadar iyi bir gene sahipse köpeğin eğitilmesi ve bu gene yeni bir takım özellikler ekleyerek türünü daha da kaliteli hale getirme ihtimali yükselecektir.

Ortalama olarak 400 lira gibi bir fiyata güzel bir pitbull cinsi köpeğe sahip olabilirsiniz. Özellikle dayanıklı, sağlam ve güçlü yapısı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yavru pitbull köpekleri evlerinizde besleyebilirsiniz. Fakat bunlar doğaya düşkün hayvanlardır. Büyüdükleri zaman evlere alınmayacaklar ve yine dışarıda beslenmek isteyeceklerdir. İnternet üzerinden bazı sitelerde veya sahiplendirme yerlerinde istediğiniz pitbull cinsi köpeği ücretsiz olarak da bulabilirsiniz. Genellikle küçük iken alınması daha çok tavsiye edilir.

Çünkü yeni doğduğunda veya çok küçük yaşta iken size alışması ve sahibini benimsemesi çok daha kolay olacaktır. Kaslı hayvanlar oldukları için beslenmeleri özellikle yaşları küçük iken çok dikkat etmeli ve kasları güçlenecek şekilde beslemelisiniz. Pitbull satılık yavru köpek ile ilgili daha detaylı bilgileri çeşitli internet sitelerinden bulabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • furkan
    7 yıl önce

    llinizde yavru satılık pitbul varmı acaba

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Pitbull Satılık Yavru