köpek eğitimi

Pitbull Satılık Yavru İstanbul

kopus1 170

Pitbull cinsi köpekler, diğer köpek türlerinde olduğu gibi yavru iken sahiplenilir ve eğitimi sağlanabilir. Pitbull köpek ırkları arasında son derece yoğunlukta tercih edilen bir cinsi köpektir ancak özellikleri ve yapısı ile ilgili olmak üzere bakımı biraz zor bir hayvandır. Pitbull yavrusu edinmek için çeşitli hayvan satış noktaları veya sahiplendirme ile ilgili kuruluşlara başvurulabilir.

Pitbull Nasıl Bir Cinstir

Pitbull bir köpek türünün ortak adıdır. Kuzey Amerika’da sıklıkla pitbull türü olarak görülen resmi ırklar Amerikan PitBullTerrier, AmericanBully ve StaffordshireBullTerrier’dir. Bu türlere Amerikan Bulldog da dahil edilmiştir. Bu ırkların birçoğu, çapraz köpek yavruları boğalar gibi daha büyük hayvanların yüzlerini ve başlarını tutmak için kullanılan ve teriyer köpeklerinden savaşan köpekler olarak geliştirilmiştir. Kan sporlarında köpeklerin kullanılmasının yasaklanmasından sonra, bu tür köpekler ABD’de yarı vahşi sığırlar ve domuzlar ve diğer hayvanları avlamak için kullanılan av köpekleri olarak kullanılmıştır. Bunun dışında ise bazı ülkelerde köpek savaşlarında bu ırk kullanılmıştır. Köpek savaşı şu anda Birleşik Devletlerde yasadışı olmasına rağmen halen bir yeraltı faaliyeti olarak varlığını sürdürmektedir. Bu savaşlarda boğa türü köpekler kullanılmıştır. Karmaşık cins köpekleri, kare şeklinde bir kafa veya hantal gövde türü gibi bazı fiziksel özelliklere sahip olsalar da, çoğunlukla boğa olarak etiketlenirken, karışık köpeklerin görsel olarak tanımlanması bu şekilde yapılır. Ancak karışık köpeklerin oluşturulması akademik topluluk tarafından önerilmemektedir.

kopus1 170

Pitbull Hakkında Bilgiler

Henüz yavru iken sahiplenilmesi gereken Pitbullar, bulldogların ve teriyerlerin yetiştirilmesiyle oluşturulmuş ve terrier’in çevikliği ile bulldog’un gücü birleştiğinde ortaya çıkan bir köpek olarak üretilmiştir. Son derece güçlü olan bu hayvanlar henüz yavru iken güçlerini belli ederler. Birleşik Krallıkta, kan sporlarında kullanılmışlardır. Bu kan sporları resmi olarak 1835’de Britanya hayvan refah yasalarını çıkarmaya başladığında ortadan kalkmıştır. Eski zamanlarda, köpek kavgaları örgütlenmekten daha ucuzdu ve Köpek dövüşü hem kan sporu hem de kumar oynamanın bir yoluydu. Bir süre sonra, köpek savaşı gizlice İngiltere ve Amerika’nın küçük bölgelerinde gerçekleştirilmeye başlandı. Amerika’daki yasadışı köpek savaşı için kullanılan köpeklerin çoğunluğunu Pitbull’lar oluşturmaktadır.

Ek olarak kolluk kuvvetleri, bu köpeklerin yasadışı uyuşturucu operasyonları, polise ve saldırı köpekleri gibi diğer kötü niyetli amaçlar için kullanıldığını bildirdi. Yasanın öbür tarafında, pitbullar polis köpekleri olarak kullanıldı. İnsanlar ve köpekler arasındaki şiddetli etkileşimler pitbullar içinde geçerli durumda. Son derece kabiliyetli ve güçlü olan pitbullar ülkemizde de çeşitli alanlarda kullanılabiliyor. Ancak çok dikkatli bir eğitim ve bakım isteyen bu tür köpekler dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de son derce dikkat çekici bir ırk olarak tercih edilebiliyor. İstanbul yavru Pitbullsahipenme ile yavru pitbull sahibi olabilirsiniz.

Köpek Sahiplenmek

Türü ya da ırk ne olursa olsun köpek sahiplenmesi ve bakımı son derece güzel bir eylem olarak kabul edilir. Köpekler son derece sadık ve eğitildiğinde aileye uyum sağlayabilen hayvanlardır. Aile içerisinde adeta yeni bir birey haline gelir ve ailenin yaşamının bir parçası olur. Son derece dost yapılı bu hayvanlar bakımı ve eğitimi ile ilgilenildiği taktirde verimli olur ve sadık bir arkadaş gibi hayatınıza renk katmaya devam eder.

Önemli olan sahiplenilen hayvanın aile bireyi olarak görülmesi ve hiç bir şekilde sokağa bırakılmamasıdır. Bu konuda hassas olmak hayvanın psikolojik ve fizyolojik olarak yıpranmasını engeller. Pitbull cinsi köpekler de sahiplenilip bakılan ve uzun yıllar sahibine arkadaş olan köpek ırkları arasındaki yerini almıştır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pitbull Satılık Yavru İstanbul