köpek eğitimi

Pekinez

cute big dogs and babies 29

Kısa boylu, uzun tüylü ve basık yüzlü bir köpektir. Çinli köpek grubundandır. Çin Kraliyet Sarayların da yaşayan bu köpeğin Budizm’le de yakın bir bağlantısı vardır.  Kürkünün şeklinden dolayı ‘’Çin aslanı’’ da denmiştir. Eskiden Çin’de kötü ruhları kovalayan, tam değil ama yarı kutsal bir varlık olarak bilinir. Kendini tehlikelere atacak kadar cesur olan bu köpek, özgürlüğüne, rahatlığına ve birlikte yaşadığı sahibine çok düşkün bir ırktır. Yabancılarla mesafelidir ve sahibini çok kıskanır. Sertlikten hiç hoşlanmasa bile sinirlenince ısırabilir. Tabi ısırdığında sıkıntı yaşamamak için Scr’li ve eğitimli yavru köpek almanızı ve bizden almanızı tavsiye ederiz. Kendi istediğini yaptıracak kadar zıt, inatçı ve çok fazla havlar. Bu yüzden bekçilik işlerini çok iyi yerine getirir.

Pekinezler burun yapısı yüzünden uyurken genelde gürültülü bir ses çıkartırlar yani horlarlar. Her ne kadar böyle yönleri olsa da tatlı bir köpek olan Pekinez Scr’li ve eğitimli yavru köpek olarak tercih edilir ve Pekinez yavrusu bizden alınır. Biz Türkiye’nin en iyi köpek üretim firmasıyız. Ve bu ırk köpeği seçerken kesinlikle safkan olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Sağlık ve ırk bakımından sağlam bir köpek her zaman avantajlı ve sağlıklı olandır. Çünkü kalıtsal hastalıklar bakımından çok yatkın bir köpektir.

Bu yönleri düşünerek alırken dikkat ediniz ve anne babasının rahatsızlıkları var mıydı? Hastalıklara sahip miydi? Bunlar yeterince önemli konulardır. Özellikle bu ırk köpek alırken anne sütünden erken ayrılmaması daha sağlıklıdır. Bu tür köpeğin tuvalet eğitimi oldukça zordur bu yüzden bizden Scr’li ve eğitimli yavru köpek almanız tavsiye edilir. Bu köpeğin bakımı biraz zordur. Tüy bakımı özen göstererek yapılmalıdır. Fazla tüy dökme durumuyla karşılaşmayabilirsiniz. Ev için tüylerini kısaltmanız daha uygundur. Egzersiz ve oyun ihtiyacı da istemektedir. Pekinez’ in kilosuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü ne kadar çok kilo alırsa horlama sorunu da artabilir. Bu köpeğin bakması her ne kadar zor olsa da sevimli bir hayvandır, almak isteyenlerin en çok üzerinde durması gereken konu ise hastalıklardır. Pekinez cinsi köpek alacak kişilerin dikkatli hareket etmesi ve her köpekteki gibi aşılarını da unutmamalıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pekinez