köpek eğitimi

Pekinez Satılık Yavru

Pekinez

Pekinez satılık yavru köpeklerden ve fiyatlarından bahsetmeden önce Pekinez ırkının genel özelliklerinden ve bakımından bahsedeceğiz. Pekinez ırkının asıl özelliği insanla refakat etmek için ve oyun için elde edilmiş bir ırk olmasıdır. Özellikle çocuklar veya yalnız olan yaşlılar için çok eğlenceli ve vakitlerini güzel geçirebilecekleri bir köpek cinsidir. İnsanlarla çok samimi ve sıcak ilişkiler kurabilirler. Pekinez köpeklerin asıl soyları tam olarak bilinmemektedir. Özellikle oyuna çok düşkün olan bu hayvanlar yavru küçük bir oyuncakla veya toplarla oynamayı çok severler ve çok enerjik hayvanlardır. bu hayvanlar oldukça duyarlı hayvanlardır bağımsız davranmayı severler ve ailelerine karşı oldukça sıcak kanlı ve sevecen bir yaklaşıma sahiptirler. Genel olarak küçük burunlu beyaz veya kahverengi renklerde bol tüylü kulakları aşağıya doğru sarkık olan küçük bir hayvan cinsidir.

 

Yabancılara karşı oldukça şüpheli davranırlar gerektiğinde saldırgan bir hal alabilirler ve oldukça inatçı davranışlar gösterebilirler. Bu köpeklerin genel olarak uzunlukları 20 ile 30 santim arasında ortalama 25 santim civarında kiloları ise 3- 5 veya 7 kilogram ağırlığındadır. Pekinez ırkı köpeklerin eğitiminden bahsetmek gerekirse daha önce de bahsettiğimiz gibi bağımsız bir karaktere sahip olmasın bu köpek ırkının eğitimini zorlaştırmaktadır. Fakat zaten küçük bir ırk olması ve oldukça sevecen de oyuna düşkün olması sebebiyle çok fazla da eğitilmeye ihtiyacı olmayan bir köpektir. Özellikle evde çocuğunuz varsa veya çocuğunuz için bir köpek satın almak istiyorsanız.

 

Özellikle bu köpekleri satın almanız tercih edilir. Eğer eğitim istiyorsanız çok küçük yaştan başlamalı tahminen 2 üç veya dört aylıkken başlayarak eğitmeniz gerekir yoksa zihinsel gelişimini artırmak için mamalarına birtakım vitaminler veya gerekli mineralleri katmanızı öneriyoruz. Bu küçük ırk tüyleri fazla olduğu için kaşınabilir. Özellikle tüy dökme zamanlarında kendi cildine zarar verebilir. Bu sebeple bu amaçla üretilmiş tarakları gerekli mağazalar veya pet shoplardan alarak gerekli sürelerde taramalı ve tüylerini dökmesine yardımcı olmalı bir veya iki ay süreyle de yıkamalısınız. Bu hususlara bahsettikten sonra şimdi de Pekinez ırkının fiyatlarına diyelim bir Pekinez yavrusu fiyatı 600 ile 750 lira arasında değişmektedir. Bir köpeğin yaşı ne kadar küçükse fiyat o kadar artmakta ve genleri ne kadar iyi ise yine fiyatı o derecede artmaktadır.

 

Eğer bir Pekinez yavrusu Satın almak istiyorsanız özellikle bir aylık Pekinez yavrularını almanızı Eğer öyle bir ihtimal varsa doğrudan annesinden almanızı tavsiye ediyoruz. Fakat bunu yaparken annesinin zarar görmesini veya psikolojik olarak etkilenmemesini sağlamalısınız. Çünkü bu hayvan için oldukça kötü bir davranış olacaktır.

Pekinez yavruları ile ilgili diyebileceğimiz başka bir durumda oldukça sosyal hayvanlar olmaları ve sosyalleşmelidir. Diğer köpeklerle özellikle büyük köpek cinsleri ile bir araya getirmemeli daha çok kendi boyutunda köpeklerle bir arada tutmaya çalışmalısınız. Pekinezler özellikle gezmeyi ve hareket etmeyi çok sevdikleri için evden ziyade dışarıda tutmalı. En kötü ihtimalle günlük bir veya iki saatini dışarıda geçirmesini sağlamalısınız.

 

Aksi durumda her hayvanda olduğu gibi birtakım kemik problemleri veya kemik erimesi gibi sıkıntılara rastlayabilirsiniz Ama küçük köpek cinsi çok hareketli olduğu için de iyi beslenmek iyi beslenmek ister açıklamaları satın almalı Mümkün Mertebe paranız ölçüsünde kaliteli mamalar almaya dikkat etmelisiniz psikolojilerinin sağlam kalması için özen göstermeli ve bunun için gerekli koşulları sağlamalı özellikle oyun ihtiyaçlarını gidermelisiniz. Pekinez köpekler ile ilgili anlatılabilecek temel hususlar bu anlatığımız konulardan ibarettir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pekinez Satılık Yavru