köpek eğitimi

Newfoundland yavrusu

cute big dogs and babies 12 1

Dev bir ırk olarak dikkat çeker. Yapısı gereği cüssesi büyük olsa da zarif, cesur ve fazlasıyla çevik bir köpektir. Eğitim olması konusunda biraz zorluk çıkarması nedeni uzman bir eğitmenden tarafından eğitimlerinin aldırılması gerekir. Dış ortamlarda yaşamaya uygun bir ırk olarak evin bahçesinde rahatlıkla yaşamını sürdürebilir. Enerjisi yüksek bir köpek olması nedeni ile geniş bahçelerde egzersiz yapması gerekir. Bu şekilde enerjisini atarak daha sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürür. Tanımadıkları kişilere karşı biraz da olsa arkadaş canlısı olarak davranır. Sahibine ve çocuklara karşı arkadaş canlısı olarak davranır. Newfoundland yavrusu satın alacak olanlar için evde çocuk olması bir sorun olmaz. Bu cins köpekler ayrıca hayvanlarla da oldukça iyi anlaşır.

Newfoundland yavrusu büyüdüğünde iri bir cüsseye sahip olur. İri cüssesine rağmen oldukça sevimli bir ırk olarak fazlasıyla tercih edilir. Yüksek sesle havlamaları nedeni ile apartman dairesinde yaşamak için hem büyük hem de oldukça sesli bir ırktır. Bu nedenle özellikle geniş bahçeli olan evlerde bakılmaya uygundur. Bu şekilde bahçede bakılması daha kolay olur. Ailesine karşı koruyucu ve fazlasıyla kibar bir ırk olarak satın alınır. Siyah tüylere sahip ve uzun tüylerine bakım yapılması gerekir. Cüssesinin büyük olması nedeni ile oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Bu ırkın ortalama yaşam yılı 10 ile 12 yıl kadar sürer.

Newfoundland yavrusu alacak olanlar bu cins bir köpeği bakabilecek bir alana ihtiyaçları vardır. Bu ırk biraz dağınık olduğundan bir şeyler içerken etrafa sıçratabilir ve aynı zamanda salyaları da aktığından ev içinde etrafı kirleyebilir. Bu nedenle daha çok bahçe ortamında bakılması doğru olur. Serin havayı sevseler de ılık iklimlerde yaşamaya uygun değildir. Bu nedenle soğuk havalarda dışarı da bakılmaması gerekir. Tüyleri nedeni ile haftalık olarak taranması gerekir. Tüy dökme zamanlarında hafta da iki kez taranması uygun olur. Sık bir tüy yapısına sahip ve su geçirmez tüyleri nedeni ile yıkanması zor olur. Yoğun olarak siyah ve beyaz tüyleri olan bir ırktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Newfoundland yavrusu